آخرین اخبار

حاجی در شورای اداری شهرستان برخوار: تجربه و توان علمی و عملی مسئولین جایگزین مناسب کمبود اعتبار

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۵ در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار شرکت کرد. آقای حاجی ضمن تشکر از همه مردم که در ایام محرم و صفر برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان را به خوبی و […]

اشتراک گذاری
20 آبان 1395
کد مطلب : 23639

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی سه شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۵ در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار شرکت کرد.

آقای حاجی ضمن تشکر از همه مردم که در ایام محرم و صفر برنامه های عزاداری سید و سالار شهیدان را به خوبی و در شأن این امام همام برگزار کردند، به حادثه تروریستی که در شهر سامرا اتفاق افتاده و منجر به شهادت تعدای از زوار ایرانی شده است اشاره کرد و گفت: اگر سربازان گمنام امام زمان(عج) در دستگاه های نظامی و امنیتی کشورمان جلوی تروریست ها در منطقه نمی ایستادند این حادثه ها در داخل کشورمان اتفاق می افتاد. باید قدر امنیت کشور که حاصل رشادت های سربازان بی نام و نشانی است که در کشورهای سوریه و عراق جلوی دشمن ایستاده اند را بدانیم.

وی ابراز امیدواری کرد که دولت و همه مسئولین بتوانند با توجه به منابع و استعداد هایی که در کشور وجود دارد از مشکلات پیش رو عبور کرده و به نوعی وظیفه مان را در مقابل شهدا انجام دهیم.

حاجی با بیان اینکه اگر مسئولیتی داریم به واسطه نظام جمهوری اسلامی ایران است و باید پاسخگوی مردم باشیم، افزود: نمی توانیم مسئولیت داشته باشیم، در سیستم دولت و مجموعه نظام حضور داشته باشیم ولی پاسخگوی مردم نباشیم. همان طوری که قانون اساسی راجع به مسئولیت ها می گوید، ما باید فکر کنیم. این طور نباشد که معضلی را بینیم و بگوییم کاری به ما ندارد، تا این جا مرز من است از این جا به بعد کاری به من ندارد. مسئولیت ها مشترک است و باید همه با هم تصمیماتی در جهت رفع نیازهای مردم اتخاذ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولین بایدگوش شنوای مردم برای درد دل ها و مشکلات شان باشند، افزود: اگر ما مسئولین به حرف های مردم گوش ندهیم آنها کجا برود، پیش چه کسی بروند و حرف شان را بگویند. باید دقت داشته باشیم ارزش ها و اعتبار اجتماعی نظام را هزینه نکنیم. به جای اینکه مردم را به نظام علاقه مند تر کنیم، با رفتارمان باعث از دست رفتن سرمایه اجتماعی نظام که حاصل خون هزاران شهید است، نشویم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به وضعیت اقتصادی کشور نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به کاهش درآمد های نفتی و عدم وصول بخشی از درآمدهای مالیاتی با کمبود اعتبارات مواجه هستیم ولی ما باید اعتبارات شهرستان را دنبال کنیم و با تلاش حق و حقوق شهرستان را دریافت کنیم.

وی استفاده از تجربه و توان علمی و عملی مسئولین ادارات را جایگزین اصلی کمبود اعتبار دانست و گفت: اکنون که با کمبود اعتبارات مواجه هستیم باید خودمان تدابیری بیندیشیم و متکی به تجربه و علم خودمان باشیم تا به وضعیت خاص فعلی کشور کمک شود.

حسینعلی حاجی کشور را به کشتی تشبیه کرد و اظهار داشت: همه ما با هر تفکر، سلیقه و مسئولیتی در این کشتی هستیم اگر سوراخ شود همه ما ضرر می کنیم. امروز تنها با کار و تلاش، تدبیر و یافتن راه کار مناسب، می توانیم چرخه اقتصاد، آبادانی و عمران کشور را به گردش در آوریم و پاسخگوی مردم باشیم.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کل کشور به جلسات این کمیسیون اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: همه پیشنهاد هایی که ارائه می شود مورد بررسی قرار می گیرد و تلاش می کنیم آنچه به صلاح کشور است، مصوب شود و اقشار کم درآمد و ضعیف را در اولویت قرار داده ایم البته اگر از طرف شما هم نظرات و پیشنهاداتی ارائه شود در کمیسیون مطرح خواهیم کرد.

وی در پایان به مراجعات متعدد کشاورزان خرده مالک در خصوص زمین های ملی اعلام شده اشاره و از مسئولین خواست در تصمیم­گیری های خود عدالت را رعایت نمایند و قشر آسیب پذیر جامعه را مد نظر قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *