آخرین اخبار

حاجی: ثواب ایجاد یک شغل برای یک جوان ایرانی، از ساخت مسجد بالاتر است.

حماسه سازان؛ معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران جمعه ۹۵/۸/۱۴در شهرستان شاهین شهر و میه و برخوار حضور یافت. اولین برنامه مهندس یزدانی که به دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر کرده بود، بازدید از […]

اشتراک گذاری
17 آبان 1395
کد مطلب : 23565

حماسه سازان؛ معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران جمعه ۹۵/۸/۱۴در شهرستان شاهین شهر و میه و برخوار حضور یافت.

اولین برنامه مهندس یزدانی که به دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی به این منطقه سفر کرده بود، بازدید از ناحیه صنعتی کمچشه بود که در خصوص الحاق ۳۸۰ هکتار زمین به این ناحیه، ایجاد شبکه جمع آوری فاضلاب و تقسیم پساب، رفع مشکل آتش نشانی، محوطه سازی معابر و همچنین احداث اورژانس گفتگو و تبادل نظر شد.

بازدید از منطقه صنعتی محمود آباد و شهرک بزرگ شمال اصفهان برنامه بعدی سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به این منطقه بود و سپس در شهرک صنعتی مورچه خورت حضور یافت.

احداث زیر گذر جهت عبور و مرور و دسترسی آسان تر برای شهرک صنعتی مورچه خورت دستور کار این بازدید بود که پس از تبادل نظر مقرر شد از حدود ۳ میلیارد برآورد هزینه دو سوم، توسط شرکت شهرک های استان و مابقی توسط هیأت امنا تأمین گردد و از یک ماه دیگر مطالعات آن آغاز گردد.

مقصد بعدی شهرک علمی فناوری اصفهان و جلسه اعضای هیات امنای شهرک های صنعتی بود.

آقای حاجی در سخنانی ضمن تشکر از مهندس یزدانی به خاطر قبول دعوت و حضور در حوزه انتخابیه به بازدید از شهرک ها و ناحیه های صنعتی دو شهرستان اشاره کرد و گفت: تعبیر بنده از معنی نامی که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) برای امسال انتخاب کردند که همان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» است، همین بازدیدهای میدانی است که امروز انجام شد. یعنی شهرک به شهرک حضور یافتن و اتخاذ تصمیم برای برداشتن موانعی که بر سر راه یک کار آفرین هست و این یعنی اقدام و عمل.

ایشان با بیان اینکه هر گونه همکاری که در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان لازم باشد در منطقه توسط مسئولین دو شهرستان انجام میشود، آنها فرو گذار نیستند، افزود: تبعات و ضررهای بیکار شدن یک جوان قابل شمارش نیست و اعتقاد بنده این است امروز، ثواب ایجاد یک شغل برای یک جوان ایرانی، از ساخت مسجد بالاتر است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه کشور به ملاقات مردمی روزهای شنبه خود اشاره نمود و ادامه داد: بیش از ۳۰۰ نفر در این روز ملاقات کننده دارم که نیمی از آنها تقاضای شغل دارند و حاضر هستند هر کاری انجام دهند تا لقمه حلالی برای خانواده خود تهیه کنند.

وی افزود: اگر یک نفر شغل داشته باشد، مسائل و مشکلات دیگر خانواده اش رفع می شود و اگر یک خانواده درآمد نداشته باشد پیدا کردن معنویت هم در آن خانواده سخت خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اشاره ای به جلسه سؤال از وزیر کشور در خصوص اشغال فرصت های شغلی توسط اتباع بیگانه داشت و خطاب به صنعتگران گفت: کار شما که کار آفرین هستید و برای جوانان تولید شغل می کنید بسیار مهم است و بنده به نوبه خود در راستای رفع موانع سر راه شما اعلام آمادگی می کنم.

آقای حاجی به نامه ای که ابتدای سال ۹۵ به واحدهای تولیدی ارسال کرده و از آنها خواسته بود تا مشکلاتشان در سطوح شهرستانی، استانی و ملی را بیان تا با پیگیری های لازم برطرف شود، اشاره نمود و ضمن اینکه وظیفه خود و مسئولین دیگر را کمک به تولید کنندگان و صنعتگران میداند، اظهار داشت: تنها انتظار ما از شما فراهم نمودن اشتغال جوانان است، چون بیکاری یک نفر نا امیدی فراوانی را برای خانواده او به همراه دارد و مشکلات اجتماعی زیادی دامن گیر اعضای خانواده وی می شود. شما با این کار نجات گر جوانان و اعضای خانواده آنها هستید.

مهمترین برنامه سفر مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران کلنگ زنی ناحیه صنعتی گلستان بخش میمه بود.

مهاجرت منفی این بخش که اصلی ترین افراد نیز جوانان جویای کار بودند باعث شد تا حسینعلی حاجی احداث یک ناحیه صنعتی برای این بحش را در دستور کار خود قرار دهد.

با پیگیری های ایشان مصوبه ناحیه صنعتی گلستان بخش میمه از سوی هیأت وزیران اخذ شد و در سال ۹۳ از محل اعتبارات تملک دارایی و ماده ۱۸۰ برای توسعه شهرک‌های صنعتی نزدیک به یک میلیارد تومان برای ناحیه صنعتی گلستان میمه اعتبار کنار گذاشته شد، که به جهت اینکه دولت در حوزه نقدینگی دچار مشکل بود بخشی از این اعتبار را برای تأمین زیرساخت‌های این ناحیه در اختیار شهرک‌های اصفهان قرار داد، امسال نیز نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای توسعه این شهرک اعتبار کنار گذاشته است.

زمین ۳۰ هکتاری که در تصرف شرکت گیتی پسند بود، اکنون از اختیار این شرکت در آمده و برای فاز اول این ناحیه صنعتی که بیشتر در حوزه صنایع غذایی (غیر آلاینده) است، در نظر گرفته شد، تا زمینه ساز اشتغال جوانان این بخش را فراهم کند.

بازدید از منطقه صنعتی حسن رباط و لای بید ایستگاه آخر سفر مهندس یزدانی معاون وزیر و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در حوزه انتخابیه آقای حاجی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *