آخرین اخبار

نامه آقای حاجی به رئیس مجلس شورای اسلامی

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ۹۵/۸/۵در سه نامه جدا گانه به رئیس مجلس مطابق ماده ۲۳۶ آئین نامه خواستار تعیین تکلیف مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سهامداران شرکت گردشگری پدیده شاندیز و سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری […]

اشتراک گذاری
10 آبان 1395
کد مطلب : 23538

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ۹۵/۸/۵در سه نامه جدا گانه به رئیس مجلس مطابق ماده ۲۳۶ آئین نامه خواستار تعیین تکلیف مربیان حق التدریس سازمان آموزش فنی و حرفه ای، سهامداران شرکت گردشگری پدیده شاندیز و سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج شد.

استفاده آقای حاجی از این ماده آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدان جهت است که، هیأت رئیسه موظف شده موضوع را بلافاصله به کمیسیون ذیربط ارجاع دهد.

کمیسیون نیز موظف است حد اکثر ظرف ۱۰ روز موضوع را رسیدگی و در صورت وارد بودن، با اظهار صریح، گزارش خود را از طریق هیأت رئیسه به مجلس ارائه دهد و چنانچه نظر مجلس بر تأیید گزارش باشد، موضوع جهت رسیدگی به قوه قضائیه و یا مراجع ذی صلاح دیگر ارجاع می شود تا خارج از نوبت و بدون تشریفات دادرسی رسیدگی نمایند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تذکر ۹۵/۷/۴خود که مجلس را به دلیل نوع مدیریتی که رئیس مجلس انجام می دهد، منفعل عنوان کرد بود، از دکتر پزشکیان نایب رئیس اول مجلس خواست تا گزارشی از سؤالات و تذکرات نمایندگان تهیه کند تا دلیل تأخیرهای زیاد در ارجاع تذکرات و سؤال ها به کمیسیون های مربوطه توسط هیأت رئیسه مشخص شود.

ولی به دلیل وضعیت نا خوشایندی که برای این سه قشر از جامعه اتفاق افتاده است، این بار با استفاده از فوری ترین ماده آئین نامه داخلی مانع، تأخیرهای عادی شده در تذکرات را کنار گذاشته و هیأت رئیسه را موظف به رسیدگی سریع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *