آخرین اخبار

رأی مثبت نمایندگان به اخطار قانون اساسی حاجی

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهرو میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی یکشنبه ۹ آبان ماه ۹۵ در مخالفت با ماده ۲ لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا صحبت کرد. در ماده ۲ آمده است: تمامی اشخاص، دستگاه ها و موسسات اعم از دولتی […]

اشتراک گذاری
09 آبان 1395
کد مطلب : 23516

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهرو میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه صحن علنی یکشنبه ۹ آبان ماه ۹۵ در مخالفت با ماده ۲ لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا صحبت کرد.

در ماده ۲ آمده است: تمامی اشخاص، دستگاه ها و موسسات اعم از دولتی و غیر دولتی ودستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نامه است تمامی اشخاص مستقر در مناطق آزاد تجاری، صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی شهرک ها و نواحی صنعتی موظف هستند مقررات و سیاست های مندرج در این قانون را رعایت نمایند سازمان مسئول نظارت بر حسن اجرای این قانون می باشد. تعیین ظوابط فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی های موضوع این قانون بر عهده سازمان می باشد

 

آقای حاجی پیش از بیان مخالفت در اخطار اصل ۸۵ قانون اساسی، بخش پایانی ماده که تعیین ضوابط فنی را به عهده سازمان گذاشته بود را نا درست دانست و گفت: اگر به این نحو به تصویب برسد تمام اختیارات به سازمان داده میشود که در آینده مشکلاتی را برای کشور ایجاد می کند.

ایشان مسئولیت نمایندگان را دراین خصوص مهم عنوان کرد و ادامه داد: اکنون ما هستیم که در حال تصویب این قانون باید اختیارات را به درستی تعیین کنیم که کشور را در آینده دچار مشکلات گونان ننمائیم.

با پذیرش اخطار حیسنعلی حاجی توسط دکتر لاریجانی رئیس مجل شورای اسلامی این اخطار به رأی گذاشته شد و نمایندگان رأی مثبت دادند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تعیین این ظوابط توسط سازمان حفاظت از محیط زیست و تصویب توسط هیأت وزیران را صحیح تر دانست.

در ادامه پیشنهاد ایشان به رأی گذاشته و با تصویب نمایندگان، مقرر شد، ظوابط فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی های موضوع این قانون توسط سازمان تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *