آخرین اخبار

نامه رئیس کمیسیون برنامه بودجه به آقای نوبخت در خصوص مترو شاهین شهر،برخوار

حماسه سازان ، بازدید اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که سه شنبه ۹۵/۵/۱۲و به دعوت آقای حاجی از شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار صورت پذیرفت باعث شد تا جهت رفع مشکلات منطقه گام مؤثری برداشته شود. نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در […]

اشتراک گذاری
08 آبان 1395
کد مطلب : 23486

حماسه سازان ، بازدید اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی که سه شنبه ۹۵/۵/۱۲و به دعوت آقای حاجی از شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار صورت پذیرفت باعث شد تا جهت رفع مشکلات منطقه گام مؤثری برداشته شود.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی که با توضیحات منطقی و مستدل خود اعضای این کمیسیون را با محرومیت های حوزه انتخابیه خود آشنا کرد.

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نیز در نامه مورخ ۹۵/۶/۸به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به نزدیکی حوزه انتخابیه آقای حاجی به اصفهان که موجب انتقال سر ریز جمعیت این کلانشهر به منطقه میشود، دلایل ضرورت احداث خط متروی اصفهان، شاهین شهر، برخوار را بیان کرد.

در ادامه پیگیری ها آقای حاجی یکشنبه ۹۵/۸/۲با دکتر نوبخت دیدار کرد.

دکتر نوبخت نیز در هامش این نامه به آقای غلامرضا شافعی معاون نظارت راهبردی خود، دستور داد تمهیدات لازم را انجام دهد.

 

متن کامل نامه به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر نوبخت

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

با سلام

پیرو بازدید مورخ ۹۵/۵/۱۲اعضای محترم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات از شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار دلایل ضرورت تکمیل خط مترو اصفهان، شاهین شهر، برخوار به شرح زیر اعلام می شود:

  • شهرستان شاهین شهر و میمه بدلیل نزدیکی زیادی که با مرکز اصفهان دارد به عنوان یک شهرستان حاشیه ای نقش موثری در انتقال جمعیت از مرکز کلان شهر اصفهان به این شهرستان و کاهش ترافیک و… دارد.
  • در حال حاضر برحسب مستندات موجود روزانه ۶۰ – ۷۰ هزار نفر در مسیر اصفهان به شاهین شهر و برخوار تردد روزانه دارند.
  • شهرداری و شورای اسلامی شاهین شهر مسئولیت مالی زیادی در خصوص اجرای این طرح قبول کرده که اجرای آن را برای دولت با شرایط معنونه مقرون به صرفه می کند.
  • با توجه به اینکه این پروژه در سطح ملی انجام می شود، توسعه چند کیلومتری آن و اتصال به شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار با پذیرش تعهدات مالی مناسب توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری با افزایش حجم عملیات آن، کمال انتفاع از این پروژه را فراهم می کند.

لذا خواهشمند است با توجه به ارسال مدارک مورد نیاز از سوی شهرداری شاهین شهر و موافقت وزیر محترم کشور با توسعه متروی اصفهان به شاهین شهر و شهر های شهرستان برخوار، دستور فرمائید در خصوص افزودن عنوان شاهین شهر و شهرهای برخوار به یکی از اهداف کمی طرح تملک دارایی سرمایه ای ملی سال ۱۳۹۵ احداث قطار حومه ای کلان شهر اصفهان به شهرهای جدید به شماره طبقه بندی ۱۵۰۲۰۰۴۰۰۲ ( پیوست شماره یک بودجه ۹۵) و افزایش اعتبار در لایحه بودجه ۹۶ مساعدت لازم مبذول گردد.

غلامرضا تاجگردون

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

scan0003-copy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *