آخرین اخبار

در ادامه پیگیری ها و به جهت اخذ دستورات لازم، آقای حاجی یکشنبه ۹۵/۸/۲با دکتر نوبخت دیدار کرد.

حماسه سازان ، پیرو دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اعضای این کمیسیون سه شنبه ۹۵/۵/۱۲در دو شهرستان حوزه انتخابیه آقای حاجی حضور یافته و از نزدیک با محرومیت های این دو شهرستان و به خصوص شهرستان […]

اشتراک گذاری
08 آبان 1395
کد مطلب : 23478

حماسه سازان ، پیرو دعوت نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، اعضای این کمیسیون سه شنبه ۹۵/۵/۱۲در دو شهرستان حوزه انتخابیه آقای حاجی حضور یافته و از نزدیک با محرومیت های این دو شهرستان و به خصوص شهرستان برخوار آشنا شدند.

این باعث شد تا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در نامه ای ضمن اشاره به جمعیت ۱۲۰ هزار نفری شهرستان برخوار و خدمات مردم این خطه به انقلاب اسلامی، به دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواستار اقدامات لازم جهت احداث یک واحد بیمارستانی در این منطقه شود.

در ادامه پیگیری ها و به جهت اخذ دستورات لازم، آقای حاجی یکشنبه ۹۵/۸/۲با دکتر نوبخت دیدار کرد.

دکتر نوبخت نیز در هامش این نامه به دکتر سعید نمکی، معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی خود، دستور داد در راستای اخذ مجوز تمهیدات لازم انجام شود.

 

متن کامل نامه به شرح زیر است:

 

جناب آقای دکتر نوبخت

معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

با سلام

پیرو بازدید اعضای محترم کمیسیون  برنامه، بودجه و محاسبات از شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار بدینوسیله دلایل زیر در خصوص ضرورت احداث یک واحد بیمارستان در منطقه محروم برخوار اعلام می شود.

  • شهرستان برخوار در مجاورت محورهای مواصلاتی تهران، اصفهان و جاده های کم عرض و خطرناک مواصلاتی شهرستان به مرکز استان قراردارد که طبق مستندات موجود در مراکز ذیربط آمار تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن بالا می باشد.
  • شهرستان برخوار با داشتن ۱۲۰ هزار نفر جمعیت از مناطق محروم کشور است که متاسفانه با گذشت قریب به ۴۰ سال از انقلاب اسلامی و خدمات شایانی که مردم این دیار به کشور داشته اند از داشتن حداقل یک بیمارستان هم محروم می باشند.
  • به دلیل فقدان بیمارستان در شهرستان برخوار، مشکلات و هزینه های رفت و آمد به مرکز استان یا حداقل شهرستان شاهین شهر و میمه برای خانواده های بیماران این شهرستان اثرات طرح موفق نظام سلامت را کمرنگ کرده و به خوبی در این شهرستان محسوس نمی باشد.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید، نسبت به صدور مجوز ماده ۲۱۵ قانون برنامه پنجم توسعه و پیش بینی اعتبار لازم در لایحه بودجه ۹۶ اقدامات لازم صورت پذیرد.

غلامرضا تاجگردون

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

scan0002-copy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *