آخرین اخبار

تذکر آئین نامه ای مورخ ۹۵/۰۸/۰۲ آقای حاجی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی ۹۵/۸/۲در تذکر آئین نامه ای خود چرایی عدم گزارش رسیدگی به عملکرد بودجه سالیانه مجلس را جویا شد. حسینعلی حاجی در این تذکر به گذشتن مهلت قانونی ارائه این گزارش اشاره نمود و گفت: ما […]

اشتراک گذاری
02 آبان 1395
کد مطلب : 23434

201609108279929796_orig

حماسه سازان؛ نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی ۹۵/۸/۲در تذکر آئین نامه ای خود چرایی عدم گزارش رسیدگی به عملکرد بودجه سالیانه مجلس را جویا شد.

حسینعلی حاجی در این تذکر به گذشتن مهلت قانونی ارائه این گزارش اشاره نمود و گفت: ما قانون گذار هستیم و اگر خودمان به قانون عمل نکنیم انتظاری از دیگران برای انجام به موقع به قانون نباید داشته باشیم.

متن این کامل این تذکر به شرح زیر است:

طبق قانون باید گزارش رسیدگی به عملکرد بودجه سالیانه مجلس حداکثر تا پایان شهریور ماه سال بعد به مجلس ارائه شود و با توجه به اینکه طبق آئین نامه مسئولیت نظارت بر مهلت های قاونی را هیات رئیسه بر عهده دارد، چرا الان که در آبان ماه هستیم هنوز گزارش بودجه سالیانه کشور که بایستی تا پایان شهریور ماه رسیدگی و چاپ می شده است و در اختیار نمایندگان قرار داده می شده انجام نشده است؟

این در حالی است که ما قانون گذار هستیم. اگر ما به قانون عمل نکنیم از دیگران چه انتظاری است که به موقع به قانون عمل کنند. از طرفی مدعی هستیم و همین طور است که مجلس بایستی در رأس امور باشد، از جمله بایستی چشم همه چشم ها باشیم، ناظر بر همه نظارت ها باشیم، پس الان نیاز به اعمال خود نظارتی بیشتری ما داریم.

خواهشم این است که این مورد را تذکر دهید تا بعد از این موارد دیگری اتفاق نیفتد.

دکتر پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که در غیاب علی لاریجانی ریاست بخشی از نشست علنی را به عهده داشت تذکر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی را وارد دانست و گفت در هیات رئیسه پیگیری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *