آخرین اخبار

تشکر حاجی از لاریجانی و ظریف به منظور نپذیرفتن نشست با وزیر اقتصاد آلمان

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس از رئیس مجلس و وزیر امور خارجه به دلیل اقدامشان در نپذیرفتن نشست با وزیر اقتصاد آلمان تشکر کرد و مطهری هم در پاسخ به این تذکر، گفت: لازم بود که برخوردی صورت گیرد. به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی با استناد به بند ۱۱ ماده […]

اشتراک گذاری
14 مهر 1395
کد مطلب : 23195

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس از رئیس مجلس و وزیر امور خارجه به دلیل اقدامشان در نپذیرفتن نشست با وزیر اقتصاد آلمان تشکر کرد و مطهری هم در پاسخ به این تذکر، گفت: لازم بود که برخوردی صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی با استناد به بند ۱۱ ماده ۲۴ آیین‌نامه مجلس در تذکری، گفت: از آقای لاریجانی و ظریف که وزیر اقتصاد آلمان را نپذیرفته و حاضر نشدند که با وی نشست داشته باشند به خاطر اقدام موثر آنها تشکر می‌کنم.

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار همچنین اظهار کرد: دو نوع رفتار با یک برخورد صورت گرفت. پیش از این هم دهقان وزیر دفاع جمله‌ای را در رابطه با مسأله‌ای گفته بودند که ربطی به مجلس ندارد اما پس از آن نامه نوشته و عذرخواهی کردند. اما همان نوع رفتار را ظریف در مجلس انجام داد و بهتر بود که آقای ظریف هم رسماً نامه داده و عذرخواهی کند.

بر اساس این گزارش، مطهری در پاسخ به این تذکر، گفت: آقای ظریف که کتباً و شفاهاً از مجلس عذرخواهی کردند.

وی تصریح کرد: در مورد اینکه آقای ظریف وزیر اقتصاد آلمان را نپذیرفت هم بله، کار پسندیده‌ای بود،‌ آقای لاریجانی هم این کار را کرد که کار پسندیده‌ای بود. البته وزیر اقتصاد آلمان هم پیش از این گفته بود به شرط اینکه ایران اسرائیل را به رسمیت بشناسد به ایران سفر می‌کند؛ در حالی که در سفری که داشتند شرط خود را زیر پا گذاشت. گرچه که در جایی گفت که چنین حرفی را نزده و حرفش بد منعکس شده است. لذا لازم بود که چنین برخوردی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *