آخرین اخبار

۱۳مهر۹۵سیزدهمین نطق میان دستور آقای حاجی

بسم الله الرحمن الرحیم هفته امر به معروف و نهی از منکر است به جاست همان طوری که در دستگاه های اداری موادی از قانون مجازات اسلامی را برای گوش زد نمودن به مردم نصب کرده اند قانون مترقی امر به معروف و نهی از منکر را نیز که مردم وظیفه دارند و می توانند […]

اشتراک گذاری
13 مهر 1395
کد مطلب : 23188

%d9%86%d8%b7%d9%8213-5

بسم الله الرحمن الرحیم

هفته امر به معروف و نهی از منکر است به جاست همان طوری که در دستگاه های اداری موادی از قانون مجازات اسلامی را برای گوش زد نمودن به مردم نصب کرده اند قانون مترقی امر به معروف و نهی از منکر را نیز که مردم وظیفه دارند و می توانند به مسئولین هم تذکر بدهند و امر به معروف و نهی از منکرکنند نصب کنند

حضرت اباعبدالله (ع) می فرماید: مثل منی با همچو یزید بیعت نخواهد کرد این فرمایش سرور آزادگان برای همیشه تاریخ است و مصداق یزیدیان زمان، همان شیطان بزرگ، استکبار جهانی، آمریکای سلطه گر و دیگر کشورهایی است که خوی سلطه گری دارند

آقای رئیس جمهور! انفعال تا به کجا؟ وقتی یک سال است می خواهید به آلمان سفر کنید و آنها امروز و فردا می کنند تازه صدر اعظم آن کشور توهین می کند و آنچه در شأن خودش است به ایران نسبت می دهد، وقتی وزیر اقتصاد  بیچاره و مفلوک آلمان برای سفر به ایران شرط می گذارد چرا برای وی فرش قرمز پهن می کنند؟ ملت این حقارت را نمی پذیرد.

آقای رئیس جمهور! آیا می دانید علیرغم وعده جنابعالی مبنی بر خشک نشدن زاینده رود چندین ماه است زاینده رود خشک شده؟ چه کاری برای زنده شدن آن کرده اید؟ به شما بگویم با این دست و فرمانی که وزیر نیروی شما حرکت می کند مردم اصفهان هیچ وقت زاینده رود را زنده نخواهند دید و به زودی حتی آب خوردن هم نخواهند داشت! شما بگوئید کشاورزان شرق و غرب و دشت برخوار استان چگونه زندگی کنند ؟چرا اعمال مدیریت و حاکمیت نمی شود؟

آقای رئیس جمهور! اهمیت موضوع می طلبد کار گروه ویژه ای را در سطح ملی تشکیل دهید شخصا مسئولیت را به دست بگیرید همانند دریاچه ارومیه آن را زنده کنید آنگاه می توانید به مردم بگوئید که به وعده خود عمل کرده اید! اگر حاکمیت، اگر مدیریت بر همه اجزای زاینده رود اعمال شود، از تضییع حقوق کشاورزان، حقابه داران، حق اشتراکی ها و سهم آبه داران ممانعت خواهد شد.

اما همکاران عزیز ! دغدغه مشترک همه ما ،همه مادران و پدران نبود شغل برای افراد، برای جوانان تحصیل کرده است که به دفتر من و شما مراجعه می کنند ،به من و شما تلفن می زنند، نامه می نویسند و هیچکدام جوابی برای آنها نداریم.

آقای رئیس جمهور! آقای وزیر کار! بیایید برای یکبار هم که شده همه منابع کشور را برای اشتغال جوانان به طور واقعی و عملی بسیج کنید آنگاه ببینید مشکل حل می شود یا نمی شود.

آقای رئیس جمهور! چرا می گویید تعدادی کمی حقوق نجومی می گیرند؟ چرا یک کمیته بی طرف نمی گذارید این موضوع را دقیقا بررسی کنند؟ در مقابل چرا لایحه ای برای رفع مشکلات کسانی که حقوق پائین می گیرند نمی آورید؟ چرا طرح همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته را به مجلس نمی آورید برای رفع تبعیض ؟ شما می توانید در اصلاحیه قانون آزمایشی خدمات کشوری همه تبعیض هایی که الان هست را رفع کنید.

اما همکاران عزیز نکته پایانی من تجربه به همه ما می گوید هر زمانی که نمایندگان مجلس بنا بر هر مصلحتی وظایف خود را بر حسن اجرای امور دستگاه های اجرایی به خوبی انجام ندادند تمام مجلس و نمایندگان به مرور زمان درگیر یک نوع ناکارآمدی و پاسخ گویی به مطالبات مردم شدند دود آن به چشم همه خواهد رفت همه متضرر خواهیم شد و بزرگ ترین ضرر کننده هم ملت خواهد بود حال آیا تحت شعار و تابلوی همگرایی و حمایت از دولت عدم اجرای وظیفه به صلاح و مصلحت دنیا و آخرت ما هست یا نیست؟ که قطعاً نیست.

در پایان هفته نیروی انتظامی را تبریک عرض کرده به روح همه شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس شهدای مدافع حرم خصوصاً شهیدان قربانی، زارع، یوسفیان و حسینی و جانباز سرافراز امیری درود می فرستم.

والسلام علیکم و رحمته الله و برکاته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *