آخرین اخبار

حاجی دلیگانی با مهر تشریح کرد: فعالیت لابی نفتی در مذاکرات هسته‌ای/مذاکره برای قرارداد با توتال

عضو فراکسیون ولایت با اشاره به تلاش دولت برای گرفتن تایید IPC قبل از سفر نیویورک، مذاکرات یکی از مقامات با رئیس جمهور فرانسه برای قرارداد با توتال را تشریح کرد. حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با  خبرنگار مهر، با بیان اینکه کسانی که به دنبال الگوی جدید  قرار داد های نفتی هستند به دنبال […]

اشتراک گذاری
10 مهر 1395
کد مطلب : 23169

عضو فراکسیون ولایت با اشاره به تلاش دولت برای گرفتن تایید IPC قبل از سفر نیویورک، مذاکرات یکی از مقامات با رئیس جمهور فرانسه برای قرارداد با توتال را تشریح کرد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با  خبرنگار مهر، با بیان اینکه کسانی که به دنبال الگوی جدید  قرار داد های نفتی هستند به دنبال معامله گری هستند اظهار کرد: اگر این افراد از اجرای سناریوهایی که پشت صحنه اش معامله های شخصی است، دست برندارند، پشت صحنه اینها را افشا خواهیم کرد.

نماینده مردم شاهین شهرومیمه و برخوار در مجلس ادامه داد:  اطلاعات کامل داریم که در مورد IPC چه کسی واسطه بود که از سوی قوه مجریه برای قوه مقننه پیغام آورده که شما(مجلس شورای اسلامی) این را تایید کنید زیرا که سفر نیویورک در پیش است.

عضو فراکسیون ولایت مجلس افزود: علاوه بر این، اطلاع داریم در جلسه ای با حضور اولاند رئیس جمهور فرانسه، چه مطالبی بین دو نفر در سفر نیویورک رد و بدل شده تا منابع نفتی ما در اختیار توتال قرار گیرد که شرکتی فاسد است. این شرکت در گذشته با دادن رشوه، مسئولان ما را آلوده کرد.

وی خاطر نشان کرد: مدیرعامل توتال در زمان مذاکرات اعلام کرده بود یکسری پیشنهادات جذاب از دل مذاکرات هسته ای در خصوص نفت به ما ارائه شده است.

حاجی دلیگانی گفت: رئیس کارگروه بررسی الگوی جدید قراردادهای نفتی در یکی از دانشگاه ها اعلام کرده است که ما در جریان مذاکرات برجام لابی نفتی را هم دنبال می کردیم. این افراد یکی یکی دستشان رو می شود و باید منتظر باشند که ما در آینده ای نزدیک افشا کنیم که سناریوی جدیدشان در جهت منافع چه کسانی است.

وی با طرح این سوال که چه کسانی برگزارکننده همایش پر زرق و برق برای غارتگری نفت ایران بودند؟ خاطرنشان کرد: ما اطلاعات دقیق از اقدامات این افراد داریم. اشکالات فراوانی در این قراردادها وجود دارد. این قراردادها مخالف شرع مقدس است و تعدادی از مراجع تقلید نیز نسبت به این قراردادها ابراز نگرانی کردند و معتقدند که این نوع قراردادها غارت بیت‌المال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *