آخرین اخبار

حسینعلی حاجی طی تذکری در مجلس : مجلس به دلیل نحوه مدیریت لاریجانی درانفعال است/ FATF آینده کشور را به خطر می‌اندازد

به گزارش حماسه سازان، حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز یکشنبه ۹۵/۷/۴طی تذکری با تاکید براینکه مجلس در راس اموراست ولی در حال حاضر در جایگاه خودش نیست ،اظهار داشت: این روزها مجلس نسبت به مسائل کشور در حالت انفعالی است و منزلت […]

اشتراک گذاری
05 مهر 1395
کد مطلب : 23154

به گزارش حماسه سازان، حسینعلی حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی روز یکشنبه ۹۵/۷/۴طی تذکری با تاکید براینکه مجلس در راس اموراست ولی در حال حاضر در جایگاه خودش نیست ،اظهار داشت: این روزها مجلس نسبت به مسائل کشور در حالت انفعالی است و منزلت و جایگاه مجلس رعایت نمی‌شودو به نظر می‌رسد این مشکل به دلیل هدایت و نحوه مدیریت آقای لاریجانی است.

وی به سوالات نمایندگان از وزرا و تذکرات آنان اشاره کرد و افزود: اکنون چند ماه از سوالات و تذکرات می‌گذرد اما همچنان سوالات در دستور کار کمیسیو‌ن‌ها قرار نمی‌گیرد.

حاجی با اشاره به موضوع قواره قراردادهای نفتی خاطرنشان کرد: قرار بود نقطه نظرات نمایندگان در این زمینه گرفته شود کجا گرفته شد؟ چرا گرفته نشد؟ چرا هنوز برخی ایرادات قراردادهای نفتی رفع نشده و اعلام کردند که اشکالی نداشته است؟

وی با طرح این پرسش که چرا ما نباید امروز به وظایف خود عمل کنیم تا مقام معظم رهبری به قراردادهای نفتی ۱۵ایراد بگیرد، مسئولیت مشکلات و عواقب این عدم انجام وظیفه را متوجه رئیس مجلس دانست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به موضوع FATF هم اشاره کرد وبا انتقاد از ارجاع برخی از موضوعات به شورای عالی امنیت ملی گفت: در متن FATF مسائلی است که آینده کشور را به خطر می‌اندازد،نقش مجلس کجاست؟

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر ومیمه وبرخوار برای تایید ادعای خود، تصویب طرح برجام در مجلس نهم رایادآوری کرد وگفت: برای آن طرح ۲۰ دقیقه وقت گذاشتند در حالی که طرح‌های به مراتب دارای اهمیت کمتر با حساسیت بیشتری در مجلس بررسی می‌شود.

مسعود پزشکیان نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی که در غیاب  لاریجانی ریاست بخشی از نشست علنی را برعهده داشت در پاسخ به تذکر حاجی اظهار داشت: گزارشات را می‌گیریم و موضوعات مطرح را در هیات رئیسه بررسی خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در مباحثی که شورای عالی امنیت ملی نظر می‌دهد نمی‌دانم ما می‌توانیم یا نمی‌توانیم ورود کنیم که فکر می‌کنم نمی‌توانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *