آخرین اخبار

توسط وزیر راه و شهرسازی؛کلنگ قطار سریع السیر اصفهان – تهران، در برخوار بر زمین خورد

امروز با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی، کلنگ قطار سریع السیر اصفهان – تهران، در شهرستان برخوار بر زمین زده شد. به گزارش چشم برخوار، پس از سفر وزیر دفاع، وزیر جهاد کشاورزی، معاون مناطق محروم ریاست جمهوری و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در دو ماه اخیر به دو شهرستان برخوار و شاهین شهر؛ […]

اشتراک گذاری
25 شهریور 1395
کد مطلب : 23059

امروز با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی، کلنگ قطار سریع السیر اصفهان – تهران، در شهرستان برخوار بر زمین زده شد.

به گزارش چشم برخوار، پس از سفر وزیر دفاع، وزیر جهاد کشاورزی، معاون مناطق محروم ریاست جمهوری و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در دو ماه اخیر به دو شهرستان برخوار و شاهین شهر؛ با دعوت رسمی حاجی نماینده مردم شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز پنجشنبه، مهمان مردم شریف شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه بود.

تلاش های حاجی دلیگانی برای احیای تنها صنعت ساخت هواپیمای مسافربری کشور، جلوگیری از تعطیلی این واحد بزرگ و استراتژیک و حفظ اشتغال  هزاران جوان تحصیل کرده، دکتر عباس احمد آخوندی را مجاب کرد تا محل فرود هواپیمایش را فرودگاه هسا قرار دهد.

آخوندی در این سفر به بررسی آخرین وضعیت صنایع هواپیما سازی ایران، کلنگ زنی قطار رسیع السیر اصفهان – تهران، شروع عملیات اجرایی آزادراه شرق اصفهان و… پرداخت.

ظهر امروز دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در این سغر آغاز عملیات اجرایی قطار سریع السیر اصفهان – تهران را اعلام کرد و با این مقام مسئول، حاجی نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه، دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر اسلامیان رئیس صندوق بازنشستگی کل کشور، دکتر زرگرپور استاندار اصفهان، جمعی از مجمع نمایندگان استان، فرماندار اصفهان و شهرستان برخوار و جمعی از مسئولان محلی با مشارکت بخش خصوصی و صندوق بازنشستگی کل کشور، عملیات اجرایی آزاد راه کنار گذر شرق اصفهان در نزدیکی شرکت هواپیماسازی ایران، به عنوان حلقه ی اتصال کریدور شمال به جنوب به طول ۶۳ کیلومتر آغاز شد که طی گزارشات اعلام شده تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد.

طرح آزادراه کنارگذر شرق اصفهان از کیلومتر ۳۸ اصفهان – نطنز آغاز می شود و در نهایت تا سه راهی اصفهان – مبارکه ادامه دارد، عرض این کنار گذر دارای ۳۱ متر، شش باند رفت و برگشت، ۱۰ تقاطع غیرهمسطح است که به دلیل کمبود اعتبار، ۱۲ سال معطل مانده بود و امروز با سرمایه گذاری سازمان بازنشستگی کشور و همراهی وزارت راه و تعاون با حضور وزرا آغاز به کار کرد.

در ادامه، کلنگ دیگر پروژه مهم و ملی استان در منطقه برخوار (قطار سریع السیر اصفهان – تهران) توسط وزیر راه و شهرسازی بر زمین زده شد.
آخوندی که به دعوت رسمی نماینده مردم شریف شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی به این دو منطقه سفر کرده بود، پس از مراسم کلنگ زنی، در شرکت هواپیماسازی ایزان (هسا) واقع در شاهین شهر حضور پیدا کرد.

فرماندار شهرستان برخوار در خصوص راه اندازی قطار سریع السیر اصفهان – تهران گفت: با حضور وزیر راه و شهرسازی گذرگاه شرق اصفهان پس از ۱۲ سال عملیاتی شد.

محمدرضا عبدانی افزود: این طرح سال ۸۵ شروع شد و تاکنون ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، فاصله کل مسیر ۴۱۰ کیلومتر که فاصله تهران تا قم ۱۷۰ کیلومتر و قم به اصفهان نیز ۲۴۰ کیلومتر است و به صورت دو خطه برقی فعالیت خواهد کرد.

وی ادامه داد: این طرح در سه قطعه اجرا شده که قرارگاه خاتم‌الانبیاء پیمانکار قطعه اول، شرکت سیمین سپاهان پیمانکار قطعه دوم و مهندسین مشاور هراززاده پیمانکار قطعه سوم این پروژه است و سرمایه‌گذار و مجری آن نیز شرکت چینی بوده است.

عبدانی در خصوص مزایای اجرایی شدن این گذرگاه برای شهرستان برخوار، اظهار کرد: با راه اندازی این گذرگاه، شهرستان برخوار از طرف شهر کمشچه با این آزادراه همجوار می شود که علاوه بر اشتغال زایی یک راه ترانزیتی به شهرستان برخوار اضافه می شود و با راه اندازی و تکمیل رینگ چهارم اصفهان، حجم ترافیک و تردد وسایل نقلیه سنگین در منطقه صنعتی دولت آباد به صفر نزدیک خواهد شد.

این مسئول در پایان عنوان کرد: این طرح که در سه فاز اجرایی خواهد شد کاهش مسیر ترانزیتی شمال به جنوب کشور و در نتیجه صرفه جویی در سوخت و کاهش تصادفات و حوادث جاده ای را به دنبال خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *