آخرین اخبار

آقای حاجی : اجرای FATF نیازمند مصوبه مجلس است/ مسئولان از انعقاد قراردادهای محرمانه دست بردارند

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه اجرای FATF نیازمند مصوبه مجلس است، گفت:مسئولان برای هر اقدام خارج از ضابطه‌ای از اصطلاح محرمانه استفاده می‌کنند. حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به امضای معاهده FATF توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:هرگونه معاهده بین‌المللی و هر نوع قراردادی […]

اشتراک گذاری
20 شهریور 1395
کد مطلب : 23024

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر اینکه اجرای FATF نیازمند مصوبه مجلس است، گفت:مسئولان برای هر اقدام خارج از ضابطه‌ای از اصطلاح محرمانه استفاده می‌کنند.

حسینعلی حاجی دلیگانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به امضای معاهده FATF توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:هرگونه معاهده بین‌المللی و هر نوع قراردادی که کشور را در برابر کشور دیگری متعهد کند،نیازمند مصوبه مجلس است و براین اساس وزارت امور اقتصاد و دارایی نمی‌توانست رأسا سند معاهده FATF را امضا کند و کشور را به اقدامی متعهد کند.

نماینده مردم شاهین شهر،میمه و برخوار درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه FATF با توجه به اینکه درمجلس تصویب نشده تعهدی برای کشور ایجاد نمی کند،افزود:طرف‌های خارجی باید این موضوع را بدانند که FATF هیچ تعهدی برای ایران ایجاد نکرده و هرنوع قرارداد و معاهده ای باید درمجلس به تصویب برسد و مصوبات در صورتی که به تأیید شورای نگهبان برسد، قابل اجرا است.

نصب یک نرم‌افزار آمریکایی بر روی سیستم بانکی کشور با اجرایی شدن FATF

حاجی دلیگانی،ادامه داد:FATF برخلاف مصالح کشور و منافع مردم است و مجلس معاهده مذکور را به صورت دقیق بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کند.

وی با بیان اینکه براساس توافق بانک مرکزی با FATF ایران باید به‌روی سیستم بانکی کشور یک نرم‌افزار آمریکایی نصب کند و تمام مبادلات بانکی زیرنظر این نرم‌افزار انجام خواهد شد،یادآور شد:هنگامی که بحث محاسبه اموال افراد برای دریافت مالیات از آنها و بحث بررسی اموال مردم برای شناسایی مشمولان یارانه بگیر مطرح شده بود،رئیس جمهور در برابر این اقدامات موضع گرفتند که چرا باید به حساب مردم سرک کشید،مشخص نیست درحال حاضر چه اتفاقی افتاده که وزیر اقتصاد و دارایی معاهده ای را امضا کرده که آمریکا و دیگر کشورهای خارجی بتوانند حساب‌های مردم ایران را رصد کنند.

مسئولان برای هر اقدام خارج از ضابطه‌ای از اصطلاح محرمانه استفاده می‌کند

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه معاهده FATF برخلاف مصالح کشور،عزت مردم و بحث‌های دفاعی کشور است،افزود:هرکشوری برای خود مسائلی حیاتی دارد،که نباید کشورهای متخاصم از این مسائل مطلع شوند و این معاهده به نوعی مسائل دفاعی و امنیتی کشور را خدشه دار می‌کند.

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در دولت یازدهم برهر چیزی که باید سرپوش گذاشته شود،عبارت محرمانه به کار گرفته می‌شود،ادامه داد:مسئولان برای هر اقدام خارج از ضابطه‌ای از اصطلاح محرمانه استفاده می‌کند،همچنین در قراردادهای جدید نفتی نیز برای سرپوش گذاشتن بر برخی اقدامات از عبارات محرمانه استفاده شد،اما درجلسه غیرعلنی مشخص شد که هیچ مبحث غیرمحرمانه‌ای وجود نداشته است./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *