آخرین اخبار

اذعان مدیرعامل توتال مبنی بر دریافت پیشنهاد نفتی ایران

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار  با بیان اینکه اطلاعات میدان نفتی آزادگان در قراردادی با شرکت توتال به این شرکت ارائه شده، گفت: مدیرعامل شرکت توتال فرانسه عنوان می‌کند تا در حین مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد نفتی بکر و جذابی را از سوی ایران دریافت کرده است. به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده […]

اشتراک گذاری
17 شهریور 1395
کد مطلب : 22995

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار  با بیان اینکه اطلاعات میدان نفتی آزادگان در قراردادی با شرکت توتال به این شرکت ارائه شده، گفت: مدیرعامل شرکت توتال فرانسه عنوان می‌کند تا در حین مذاکرات هسته‌ای پیشنهاد نفتی بکر و جذابی را از سوی ایران دریافت کرده است.

به گزارش مشرق، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی گفت: سید مهدی حسینی رئیس کارگروه بازنگری در چارچوب قراردادهای نفتی در دانشگاه امیر کبیر عنوان کرد که در جریان مذاکرات برجام سعی ما بر این بود تا لابی نفتی را همراه با مذاکرات هسته‌ای فعال کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مدیرعامل شرکت توتال فرانسه که فساد این شرکت در پرداخت رشوه در دهه ۷۰ در ایران برای همه محرز است همزمان با مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد که ما پیشنهادات نفتی بکر و جذابی را از ایران دریافت می‌کنیم.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین ما شاهد بودیم که در مذاکرات هسته‌ای کشور فرانسه نقش پلیس بد را در مذاکرات بازی می‌کرد سوال اینجاست که این مسئله  با دو مورد فوق چه ارتباطی می‌تواند داشته باشد.

حاجی دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: هیات دولت در مصوبه خود در تاریخ ۷ شهریورماه ۹۵ درباره قراردادهای محرمانه نفتی مقرر کرد این قراردادها باید به تصویب شورای عالی امنییت ملی برسد و این درحالی است که طبق اخبار در اختیار در فروردین سال جاری طی قراردادی که بین شرکت نفت ایران و شرکت توتال فرانسه برقرار شده اطلاعات میدان نفتی آزادگان به عنوان سومین میدان نفتی بزرگ جهان به طرف فرانسوی داده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *