آخرین اخبار

دیدار مدیران آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای آزاد شاهین ­شهر با آقای حاجی

حماسه سازان؛ یکشنبه ۹۵/۶/۱۴، مدیران آموزشگاه های  فنی و حرفه­ ای آزاد شاهین­ شهر با نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین­ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند. در ابتدای جلسه آقای حاجی ضمن خیر مقدم به اعضای هیئت مدیره آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای آزاد شاهین­ شهر، با […]

اشتراک گذاری
17 شهریور 1395
کد مطلب : 22983

حماسه سازان؛ یکشنبه ۹۵/۶/۱۴، مدیران آموزشگاه های  فنی و حرفه­ ای آزاد شاهین­ شهر با نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین­ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

در ابتدای جلسه آقای حاجی ضمن خیر مقدم به اعضای هیئت مدیره آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای آزاد شاهین­ شهر، با تاکید بر این که آموزش های فنی و حرفه­ای با رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال ارتباط مستقیم دارد، از تلاشهای صورت گرفته در این زمینه­ تشکر و قدردانی کرد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین­ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در ادامه به لزوم روزآمد شدن آموزشگاه های فنی و حرفه ­ای اشاره نمود و از آمادگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با تقویت آموزشگاه های آزاد خبر داد.

وی همچنین با توجه به عدم انجام تعهدات دولت نسبت به مساله بیمه، از عدم امکان بیمه­ ی این آموزشگاه ها در آینده نزدیک سخن به میان آورد. وی همچنین از حاضران جلسه خواست تا برای بهبود بازار کار آموزشگاه ها، اقدام به انجام نیازسنجی در سطح شهر نمایند.

پس از اتمام سخنان حسینعلی حاجی، آقای شارجبیان به نمایندگی از حاضران جلسه ضمن تشکر از آقای حاجی بخاطر تلاش ایشان جهت معافیت مالیاتی آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای آزاد، به ایراد سخن پرداخت و پیرامون مشکلات و موانع پیش روی این آموزشگاه ها توضیحاتی ارائه نمود؛ مهمترین محورهای سخنان وی از این قرار بود: «صدور بی­رویه­ ی مجوزهای مختلف برای بخش دولتی و تأثیرات نامطلوب آن در کاهش تعداد آموزشگاه های خصوصی؛ لزوم تقویت و حمایت از بخش خصوصی؛ نیاز جامعه به آموزشهای مهارت محور؛ مشکلات ناشی از اجاره­ای بودن اماکن مربوط به آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای آزاد؛ تعداد بسیار کم کارآموزان فنی و حرفه­ ای و مسائل عدیده­ ی مالی ایجاد شده در اثر آن برای آموزشگاه ها؛ افزایش میزان شهریه­ ی آموزشگاه ها و عدم تمکن مالی داوطلبان و کارآموزان برای پرداخت شهریه؛ لزوم استفاده­ ی آموزشگاه های فنی و حرفه­ ای از بودجه­ ی فرهنگی با توجه به اقدامات و فعالیتهای فرهنگی آنها؛ عقب ماندن سازمان فنی و حرفه­ ای از صنعت کشور؛ موازی­کاری ناشی از صدور مجوز برای کلیه­ ی مهارتهای فنی و حرفه­ ای توسط اداره ارشاد اسلامی، عدم امکان برگزاری آزمون الکترونیک، عدم تاسیس دانشگاه علمی – کاربردی؛ برگزاری دوره­ ی آموزشی آرایش و پیرایش در شهر کرج و مشکلات ناشی از آن برای داوطلبان شاهین­ شهری؛ برگزاری دوره­ های آموزشی برای کارآموزان نیروهای مسلح در اصفهان توسط موسساتی که تحت پوشش نیستند و… ». شارجبیان همچنین افزود: « تعداد۶۲۰ نفر کارآموز و ۱۰۰۰ نفر شرکت کننده در آزمون داشته­ ایم در حالی­که در کل استان اصفهان ۳۵۰۰ نفر در آزمونهای فنی و حرفه­ ای شرکت داشته­ اند».

در پایان جلسه مقرر شد تا طی یک درخواست کتبی از سوی اعضای هیئت مدیره آموزشگاه های  فنی حرفه­ ای آزاد شاهین ­شهر فهرستی از رشته­ ها و دستگاه های بخش خصوصی با توجه به نیاز بازار شهرستان شاهین ­شهر و میمه، بودجه مورد نیاز و زیرساختهای مورد نیاز برای برگزاری آزمون الکترونیک، جهت پیگیری به نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین­ شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ارائه گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *