آخرین اخبار

حاجی در پیک بامدادی رادیو ایران عنوان کرد: طرح تحقیق و تفحص در مورد مدیران دوتابعیتی کلید خورد

سه شنبه ۹۵/۶/۹، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با برنامه پیک بامدادی از رادیو ایران، در مورد مدیران دوتابعیتی شرکت و به سوال مجری برنامه پاسخ گفت. حسینعلی‌حاجی‌ با بیان سابقه طرح موضوع در مجلس نهم و دلیل بررسی نشدن در آن زمان، […]

اشتراک گذاری
11 شهریور 1395
کد مطلب : 22917

سه شنبه ۹۵/۶/۹، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با برنامه پیک بامدادی از رادیو ایران، در مورد مدیران دوتابعیتی شرکت و به سوال مجری برنامه پاسخ گفت.

حسینعلی‌حاجی‌ با بیان سابقه طرح موضوع در مجلس نهم و دلیل بررسی نشدن در آن زمان، اظهار داشت: طرح تحقیق وتفحص در رابطه با مدیران دوتابعیتی را درمجلس نهم ارائه دادیم که با نظر مخالفی که آقای لاریجانی داشتند و دلیلشان هم این بود که  فرصت نیست و هزینه هم برای انجام طرح نداریم، موضوع رها شد تا شروع مجلس دهم که ما همین تحقیق وتفحص رو ارائه دادیم بازاین نوبت هم با تعلل هیات رئیسه تا الان مواجه بودیم.

وی افزود: نهایتاً با تذکرات مکرری که دادیم، طرح برای بررسی و اجراء به کمیسیون مربوطه ارجاع گردید والان درکمیسیون امنیت ملی مطرح شده است و در کمیسیون نیز دستگاههای ذیربط مطالبی را به عنوان توضیحاتی درخصوص این موضوع ارائه دادند که ما قانع نشدیم و بنا هست که این موضوع انشاءالله درصحن مجلس شورای اسلامی هم مطرح شود.

چندی پیش پس از تایید خبر بازداشت فردی مرتبط با تیم مذاکره کننده هسته‌ای به اتهام جاسوسی توسط قوه قضاییه که دارای تابعیت مضاعف هم بوده، حساسیت‌ها درخصوص خطر مدیران دوتابعیتی بیشتر شده است.

موضوع برخورد با به کارگیری مدیران دوتابعیتی در مشاغل حساس و مهم کشور برای نخستین بار در جلسه علنی یکشنبه پنجم بهمن ۹۳ نمایندگان ملت در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از ادامه فعالیت مسئولین دو تابعیتی شاغل در دولت شدند. موضوعی که با تکذیب معاون پارلمانی و پس از آن هم تکذیب الهام امین‌زاده معاون حقوقی وقت رییس جمهور روبرو شد و امین زاده در پاسخ به طرح موضوع اعلام کرد: ما در  استعلام که کردیم بررسی هایی که دردولت انجام دادیم چنین مسئله ای صحت ندارد.

شایان ذکر است، طبق قوانین کشور داشتن تابعیت کشور دیگر ممنوع است و براساس دو ماده قانونی ۹۸۲ و ۹۸۹ قرار دادن افراد با تابعیت‌های دوگانه در پست‌های کلیدی غیر مجاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *