آخرین اخبار

با پیگیری و تلاش همه جانبه آقای حاجی صورت پذیرفت: ورود کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای بازگشت رونق به صنعت هواپیماسازی ایران

حماسه سازان ، متعاقب حضور اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در منطقه و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران در شاهین شهر، با پیگیری و تلاش همه جانبه حسینعلی حاجی، سه شنبه ۹۵/۶/۹،جلسه ای با حضور ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، سه تن از معاونین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، […]

اشتراک گذاری
09 شهریور 1395
کد مطلب : 22901

حسینعلی حاجی-هسا

حماسه سازان ، متعاقب حضور اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در منطقه و شرکت صنایع هواپیماسازی ایران در شاهین شهر، با پیگیری و تلاش همه جانبه حسینعلی حاجی، سه شنبه ۹۵/۶/۹،جلسه ای با حضور ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، سه تن از معاونین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نماینده ستاد کل نیروهای مسلح، مدیر عامل شرکت هسا و نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور و نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در محل کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مشکلات شرکت صنایع هواپیماسازی ایران (هسا) و تعیین راه حلهای ممکن به منظور برون رفت از شرایط بحرانی آن، برگزار گردید.

در این جلسه پس از طرح مشکلات موجود از سوی حاضرین در جلسه و بیان راه حلهای مورد نظر مقرر گردید موارد ذیل الذکر برای بازگشت رونق به صنایع هواپیماسازی ایران ملاک اقدام قرار گیرد.

  • به منظور تقویت زیرساخت های صنایع هواپیماسازی ایران، نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور در نامه ای به ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس راه کارهای مورد نیاز در جهت تحقق این امر را پیشنهاد نماید تا کمیسیون مذکور تمهیدات قانونی لازم را در این خصوص در برنامه ششم توسعه کشور لحاظ نماید.
  • اعتبارات اختصاصی برای خرید وسایل پرنده (هواپیما یا بالگرد) در بودجه سال ۹۶ کشور با اولویت خرید از تولیدات داخلی قابلیت اجرا پیدا کند.
  • در بودجه سال ۹۶ اعتبار مناسب برای شرکت هسا تخصیص یابد.
  • ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با ارسال نامه ای به ریاست جمهوری، بر ضرورت تولید هواپیمای مسافربری در کشور تاکید نماید.
  • در مورد خرید هواپیمای مسافربری از کشورهای دیگر که امضای تفاهم نامه آن اخیراً توسط وزارت راه و شهرسازی اعلام گردید، با توجه به تعداد بالای سفارش، پیگیری شود تا در قرارداد نهایی، ساخت بخشی از محصول نهایی در داخل کشور انجام شود.
  • سازمان برنامه و بودجه کشور راهکارهای مناسب جهت تأمین بودجه مورد نیاز به منظور تسویه بدهی بیش از یکصد میلیارد تومانی شرکت صنایع هواپیماسازی ایران را پیشنهاد و پیگیری نماید.

لازم به ذکر است که آخرین بند از تصمیمات ذکر شده، با پیشنهاد آقای حاجی و با توضیحات و تلاش فراوان وی در جهت متقاعد نمودن سایر حاضرین در جلسه، به ثمر نشست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *