آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس: هیأت تطبیق در این ۲ روز، چه زمانی به اشکالات قراردادهای نفتی رسیدگی کرد؟

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: از یکشنبه ساعت ۱۱ که جلسه غیرعلنی تمام شد چه زمانی هیأت تطبیق توانست به اشکالات الگوی جدید قراردادهای نفتی رسیدگی کند؟ چه زمانی این جمع‌بندی به هیأت دولت داده شد؟ و چه زمانی هیأت دولت آنها را مصوب کرد؟ به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
02 شهریور 1395
کد مطلب : 22854

تذکر شفاهی نفتی

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس گفت: از یکشنبه ساعت ۱۱ که جلسه غیرعلنی تمام شد چه زمانی هیأت تطبیق توانست به اشکالات الگوی جدید قراردادهای نفتی رسیدگی کند؟ چه زمانی این جمع‌بندی به هیأت دولت داده شد؟ و چه زمانی هیأت دولت آنها را مصوب کرد؟

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه ۲ شهریور) در تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس خطاب به علی لاریجانی که اداره جلسه را به عهده داشت، گفت: شما روز یکشنبه جلسه غیرعلنی گذاشتید. از ۸ صبح تا ۱۱ مباحثی علی‌الظاهر غیرعلنی مطرح شد که هیچ کدام به اعتقاد ما محرمانه نبود.

وی افزود: ما خواستار این بودیم که جلسه علنی باشد و بایستی غیرعلنی شدن را به رای می‌گذاشتید. حال اشکالی ندارد بالاخره تدابیر جنابعالی است.

حاجی‌دلیگانی گفت: در آن جلسه شما- لاریجانی- جمع‌بندی کردید که اشکالات الگوی جدید قراردادهای نفتی به هیأت تطبیق مصوبات دولت با قوانین بروند؛ بررسی و کم و زیاد شود و بدون اشکالات به دولت رفته و مجدد مصوب شود. حال سؤال ما این است. از یکشنبه ساعت ۱۱ که جلسه غیرعلنی تمام شد چه زمانی هیأت تطبیق موفق شد به این سؤالات رسیدگی کند؟ کی این جمع‌بندی به هیأت دولت داده شد؟ و کی هیأت دولت آنها را مصوب کرد که دیروز رسانه‌ها اعلام کردند همان الگوی نفتی توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اینجا دانسته یا ندانسته مجلس دور خورده است. من با مصوبات قبلی کنترل کردم و دیدم هیچ تفاوتی نکرده است و اشکالات اساسی که در این قوانین نفتی وجود داشته و به ضرر ملت ایران است مجددا در آن موجود است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *