آخرین اخبار

حاجی در جلسه با وزیر نیرو مطرح کرد: آب شرب چهار میلیون نفر از جمعیت استان اصفهان در معرض تهدید قرار دارد، چاره ای بیندیشید

(عکس آرشیو) حماسه سازان؛ مجمع نمایندگان استان اصفهان، چهارشنبه ۹۵/۵/۲۷در جلسه ای با وزیر نیرو مشکلات بخش آب و فاضلاب استان را مورد بحث و بررسی قرار دادند. در این جلسه نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، موارد متعددی از مشکلات حوزه آب و فاضلاب استان و […]

اشتراک گذاری
28 مرداد 1395
کد مطلب : 22809

IMG_5527

(عکس آرشیو)

حماسه سازان؛ مجمع نمایندگان استان اصفهان، چهارشنبه ۹۵/۵/۲۷در جلسه ای با وزیر نیرو مشکلات بخش آب و فاضلاب استان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

در این جلسه نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، موارد متعددی از مشکلات حوزه آب و فاضلاب استان و منطقه را مطرح و خواستار رسیدگی وزیر نیرو به آنها شد.

مشکلات مربوط به آب شرب اصفهان بزرگ که دربرگیرنده ۱۴ شهرستان می شود از موضوعات مطرح شده بود که آقای حاجی در این رابطه خطاب به وزیر نیرو ابراز داشت: در مورد سامانه دوم تأمین آب استان، موسوم به طرح اصفهان بزرگ باید اقدامات جدی و عاجل انجام شود. اگر در شرایط کنونی برای منبع در حال استفاده تأمین آب شرب اتفاقی بیفتد، آبروی همه ما میرود.

وی افزود: آقای وزیر، اگر اتفاق کوچکی در این سیستم رخ دهد، چهارمیلیون نفر آب آشامیدنی نخواهند داشت، برای این مسئله فکری بکنید، از هر طریقی که فکر می کنید این مسئله قابل پیگیری و حل است، اقدام کنید.

حسینعلی حاجی در ادامه گفت: در همین تابستان، بنده به جای شما جوابگوی مراجعات مردم در مورد بی آبی و کم آبی بوده ام، هر مشکلی که برای تأمین آب استان پیش می آید، اولین نقطه ای که اثرش را می گذارد، منطقه شاهین شهر و برخوار است.

وی با بیان مشکل شدید روستاها برای تأمین آب شرب مورد نیاز، اجرای پروژه های انتقال آب و پیش بینی این موضوع در پروژه اصفهان بزرگ را خواستار شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد پساب فاضلاب و قراردادهای بسته شده در این حوزه گفت: برای فروش پساب فاضلاب منطقه ما، دو قرارداد ترکمنچای بسته شده که حدود ۶۷۰ میلیارد تومان ضرر به بیت المال وارد می کند. با این مبلغ می توانیم همه مشکلات آب و فاضلاب خود را حل کنیم، چرا جلوی این ضرر را نمی گیرید، قبلاً گفته بودم که باید این قراردادها لغو یا تجدید شوند. برخی از مناطق ما ۱۸ سال است که مردم پول انشعاب فاضلاب را پرداخت کرده اند ولی هنوز خبری از اجرای آن نشده است.

وی در مورد آب کشاورزی با اشاره به اختصاص ۱۰ میلیون لیتر از ۸۰ میلیون لیتر آب خریداری شده توسط کشاورزان منطقه، تصریح کرد: با پیگیری های فراوان انجام شده در دو سال گذشته بخشی از حق کشاورزان حقابه دار اختصاص داده شد، اما بر اساس توافقات صورت پذیرفته و طبق قانون باید قبل از تخصیص جدید و ایجاد تعهدات بیشتر، نسبت به اختصاص باقیمانده سهم خریداری شده توسط کشاورزان حقابه دار اقدام شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *