آخرین اخبار

حاجی‌: لایحه تاسیس و اداره مدارس غیردولتی، دغدغه‌های دولت را در آینده کاهش می‌دهد

 حسینعلی حاجی‌دلیگانی در موافقت با این لایحه بیان کرد: متن قبلی لایحه با متن اصلاح شده کنونی تفاوت دارد و در این متن ارتقاء جایگاه نظام در تعلیم و تربیت، ارتقاء کمی و کیفی مدارس دولتی به منظور بهره‌گیری از مشارکت‌های همگانی مردمی، بهره‌گیری از ظرفیت قوانین بالادستی و … اضافه شده است. نماینده مردم […]

اشتراک گذاری
17 مرداد 1395
کد مطلب : 22728

2016-07-19_202630

 حسینعلی حاجی‌دلیگانی در موافقت با این لایحه بیان کرد: متن قبلی لایحه با متن اصلاح شده کنونی تفاوت دارد و در این متن ارتقاء جایگاه نظام در تعلیم و تربیت، ارتقاء کمی و کیفی مدارس دولتی به منظور بهره‌گیری از مشارکت‌های همگانی مردمی، بهره‌گیری از ظرفیت قوانین بالادستی و … اضافه شده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار ادامه داد: به نظر می‌رسد نکات اضافه شده توسط کمیسیون آموزش قابل تامل است که دغدغه‌های دولت را در آینده کاهش می‌دهد.

همچنین علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش در اخطاری متذکر شد که در این لایحه هنوز ابهاماتی وجود دارد؛ اما دکتر لاریجانی اخطار وی را وارد ندانست.

بر این اساس، ماده (۱) لایحه مذکور به شرح ذیل اصلاح شد و تبصره (۱) و (۲) آن به قوت خود باقی است:

ماده ۱- در راستای ارتقاء جایگاه نظام تعلیم و تربیت کشور ضمن تاکید بر ارتقاءکمی و کیفی مدارس دولتی به منظور بهره‌گیری از مشارکت همگانی و مردمی در امر آموزش و پرورش و تاسیس مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی و بهره‌گیری از ظرفیت قوانین بالادستی و مستند به سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و راهبردهای کلان و راهکارهای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، همچنین سند نقشه جامع علمی کشور با حفظ کارکردهای سیاست‌گذاری و نظارتی نظام، سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وابسته به وزارت آموزش و پرورش تاسیس می‌گردد. رئیس این سازمان معاون وزیر است./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *