آخرین اخبار

قسمت دوم نشست خبری آقای حاجی با اصحاب رسانه

حماسه سازان ، حسینعلی حاجی در اولین نشست خبری خود، ۲ ماه پس از آغاز مجلس دهم، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری چشم برخوار در خصوص احداث بیمارستان دولتی برخوار گفت: با قول مساعد کمیسیون برنامه و  بودجه مجلس در شهرستان برخوار، تصمیمات لازم به منظور أخذ مجوز ماده ۲۱۵ جهت احداث بیمارستان ۹۶ […]

اشتراک گذاری
15 مرداد 1395
کد مطلب : 22718

حسینعلی حاجی-نشست خبری 7-1

حماسه سازان ، حسینعلی حاجی در اولین نشست خبری خود، ۲ ماه پس از آغاز مجلس دهم، در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری چشم برخوار در خصوص احداث بیمارستان دولتی برخوار گفت: با قول مساعد کمیسیون برنامه و  بودجه مجلس در شهرستان برخوار، تصمیمات لازم به منظور أخذ مجوز ماده ۲۱۵ جهت احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی دولتی در برخوار اتخاذ خواهد گردید.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگر این خبرنگار در مورد مشکلات ساختاری سازمان آتش نشانی شهرستان برخوار، تصریح کرد: با توجه به بهره مندی هر کدام از شهرداری ها این شهرستان از حداقل ۲ خودروی آتش نشانی، پیشنهادی مبنی بر تشکیل سازمان آتش نشانی در شهرداری با هدف ایجاد بستر مناسب به منظور تمرکز امکانات و نیروهای این سازمان درهنگام بروز حادثه، به وزارت کشور ارائه گردید که تحقق این پیشنهاد از طریق پیگیری شهرداری ها تسریع خواهد شد.

آقای حاجی همچنین به این سوال که اقدامات مجلس پیرامون أخذ مالیات های سنگین ازتولیدکنندگان و صنعتگران چه بوده و چرا با عدم اخذ مالیات از سپرده سپرده گزاران در بانکها روبرو هستیم، این گونه پاسخ داد: در طول سه دهه گذشته بر اساس قانون بودجه، بعد از تهران، استان اصفهان دارای رتبه نخست از لحاظ درآمد مالیاتی بوده و طی پنج سال اخیر هر سال حدود یک هزار میلیارد تومان بدون هیچ گونه ارائه استناد قانونی، به میزان مالیات سال گذشته اضافه شده است.

عضو کمیسیون برنماه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تنزل سالانه سرانه اعتبارات عمرانی استان اصفهان و کاهش آن به میزان ۴۰ هزار تومان برای هر فرد در این استان، افزود: افزایش ۱۳ درصدی سهم مالیات استان در سال گذشته، نشان از اختصاص ناعادلانه ۸۷ درصد مالیات به ۳۰ استان و ۱۳ درصد به یک استان می باشد.

حسینعلی حاجی-نشست خبری 7-4

حسینعلی حاجی ضمن بیان مطالبی مبنی برعدم وجود آلودگی در آب مصرفی استان اصفهان به دلیل نبود مواد آلی مضر و شیمیایی از جمله نیترات تا این زمان، به خبرنگار روزنامه مردم سالاری اعلام کرد: در حال حاضر آب شرب و مصرفی منطقه برخوار از نظر بهداشتی بررسی شده و فاقد هرگونه مواد مضاف شیمیایی بوده است.

آقای حاجی همچنین کاهش سطح تراز آب های زیر زمینی در اراضی فلمن نجف آباد و به تبع آن خشکی چاه های تأمین کننده آب شرب شهرستان برخوار را علت اصلی حفر چاه های جدید عنوان و اشاره کرد: کمبود جدی آب و تزریق کلر جهت استیریل سازی از دلایل مهم تقلیل کیفیت آب مصرفی مردم برخوار در دو ماه گذشته می باشد.

وی با ارائه توضیحاتی درخصوص تصویب یک فوریت لایحه احداث منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان، عنوان کرد: پس از کارشناسی‎های انجام شده، این منطقه ویژه به عنوان یکی از مناطق ویژه در دستور کار دولت قرار گرفت.

آقای حاجی همچنین ضمن ابراز گلایه از برخی انتقادات غیرسازنده و مخرب نسبت به ایجاد این مناطق ویژه تأکید کرد: علاوه بر عدم مغایرت این طرح ها با منافع ملی، راه اندازی این مناطق در چارچوب قانون، به شکوفایی ظرفیت ها و ارتقاء بهره وری کمک خواهد کرد.

 

این نماینده مجلس  در پاسخ به سوال دیگر این خبرگزاری در باب نحوه تقسیم مالیات بر ارزش افزوده پالایشگاه اصفهان و همچنین عوارض آلایندگی این مجتمع تولیدی تشریح کرد: قانون در موضوع مالیات ارزش افزوده واحدهای صنعتی فعال، تأکید و صراحت کامل بر توزیع سهم مالیات ارزش ‌افزوده در حوزه سرزمینی همان شهرستان بر اساس سرانه جمعیت اعم از روستایی و شهری دارد. ۹۷ درصد مساحت عرصه پالایشگاه در شهرستان شاهین‌شهر و میمه بوده و باقی در شهر اصفهان است.

پایان بخش دوم گزارش هفتمین نشست خبری نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *