آخرین اخبار

حاجی در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان کرد: رونق تولید و افزایش مبادلات پولی و بانکی در گرو کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات است

حماسه سازان؛ چهارشنبه ۹۵/۵/۱۳، هفتمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه در دفتر ارتباطات مردمی آقای حاجی برگزار شد. این نشست با خوش آمدگویی آقای حاجی به حضار و تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، همچنین گرامیداشت […]

اشتراک گذاری
14 مرداد 1395
کد مطلب : 22714

حسینعلی حاجی-نشست خبری 7-6

حماسه سازان؛ چهارشنبه ۹۵/۵/۱۳، هفتمین نشست خبری نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه در دفتر ارتباطات مردمی آقای حاجی برگزار شد.

این نشست با خوش آمدگویی آقای حاجی به حضار و تبریک فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) و روز دختر، همچنین گرامیداشت روز خبرنگار و تبریک این روز به خبرنگاران حاضر در جلسه آغاز گردید.

خبرنگاران خبرگزاری های قدس جوان و شاهین پرس سوالاتی درخصوص مهمترین دغدغه آقای حاجی در دوره جدید مجلس، ساز و کار شناسایی جامعه هدف در طرح پرداخت یارانه نقدی و دستاوردهای حضور مسئولین ملی و استانی در شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار، مطرح کردند که حسینعلی حاجی در پاسخ به سوالات مطرح شده اظهار داشت: بر اساس آمارهای رسمی و غیر رسمی، کشور با خیل بیکاران
علی الخصوص جوانان تحصیل کرده روبرو است و با توجه به این موضوع، مهمترین دغدغه باید رفع مسئله بیکاری و ایجاد بسترهای مناسب جهت اشتغالزایی پایدار باشد.

وی راه حل شناسایی نیازمندان واقعی برای دریافت یارانه نقدی را برنامه ریزی صحیح و غربالگری دقیق افراد نیازمند و غیرنیازمند به یارانه دانست و افزود: در صورت استفاده از بانکهای اطلاعاتی مناسب جهت غربالگری افراد در رابطه با سطح درآمد و نیازمندی آنها به کمک دولت، می توان موضوع هدفمندی یارانه ها را به طور عادلانه حل و فصل کرد.

حسینعلی حاجی-نشست خبری 7-2

میزان تأثیر حضور مسئولین ملی و استانی در حوزه انتخابیه از دیگر مطالب تشریح شده توسط عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بود که در این رابطه تصریح نمود: به عنوان مثال می توان به حضور دکتر رضوی معاون توسعه روستایی رئیس جمهور در هر دو شهرستان و دعوت از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در هفته جاری اشاره کرد، که اتخاذ تصمیماتی مبنی بر رفع مسائل مختلف پیرامون آب شرب منطقه و استان، محرومیت زدایی روستاها، تخصیص اعتبار به طرح های عمرانی، درمانی و آموزشی راکد و معلق، اجرای پروژه هایی از قبیل کنار گذر شرق اصفهان و بیمارستان دولتی شهر دولت آباد، کمبود نقدینگی در شرکت هواپیما سازی ایران (هسا) و دیگر بخش های تولیدی، را به دنبال داشت.

وی در ادامه علاوه بر اعلام سهم ۱۵ درصدی استان از بودجه سالانه کشور در گذشته و تقلیل ۷ درصدی آن با تلاشهای صورت گرفته، به موضوع متروی شاهین شهر و پیگیری الحاق آن به متروی اصفهان اشاره کرد.

خبرنگار روزنامه زاینده رود سوالی در مورد تعدیل نرخ سود بانکی و تأکید دولت بر تنزل آن تا تک رقمی شدن، پرسید که نماینده شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس از عدم اجرای مصوبه دولت توسط اکثر بانک ها خبرداد و تاکید کرد: در شرایط کنونی رونق تولید و افزایش مبادلات پولی و بانکی در گرو کاهش نرخ سود سپرده و تسهیلات است که تا کنون جدیتی در ایجاد این شرایط ندیده ایم.

وی تصریح کرد: البته برخی کارشناسان حوزه اقتصاد در مورد آثار تورمی و ایجاد سونامی نقدینگی در اثر این کاهش، اخطار جدی به دولت داده اند که با توجه به عبور تراز نقدینگی از هزار هزار میلیارد تومان و همچنین وجود بدهی سنگین دولت به سیستم بانکی این هشدارها قابل تأمل است.

پایان بخش اول گزارش هفتمین نشست خبری نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *