آخرین اخبار

گزارش های رئیس جمهور به مردم باید به صورت عملیاتی و واقع گرایانه باشد/مردم حل مشکلات معیشتی را می خواهند

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی دیشب خود درباره مسائل اقتصادی و سیاسی کشور، گفت: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، سال ۹۵ سال اقدام و عمل است، از این رو هر مسئولی برای ارائه گزارش به مردم […]

اشتراک گذاری
13 مرداد 1395
کد مطلب : 22699

عکس خبری3

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گزارش دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در گفت‌وگوی تلویزیونی دیشب خود درباره مسائل اقتصادی و سیاسی کشور، گفت: بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب، سال ۹۵ سال اقدام و عمل است، از این رو هر مسئولی برای ارائه گزارش به مردم باید به صورت عملیاتی و با آمار و ارقام اقدام کند.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی مهم ترین و اصلی ترین دغدغه جامعه، مسئله بیکاری جوانان است، زیرا بر اساس آمارهای رسمی حدود سه و نیم میلیون نفر و طبق آمارهای غیررسمی حدود ۵ میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد، از این رو مسئولان باید به صورت واقعبینانه به دنبال حل این مشکل باشند.

وی افزود: در شرایط کنونی مردم با مشکلات معیشتی روبه رو هستند، از این رو رئیس جمهور و مسئولان باید به صورت شفاف در گفت وگو ها اعلام کنند که به طور مثال دولت در سال گذشته چه مقدار اشتغال زایی و به چه میزان مشکلات اقتصادی و معیشتی جامعه را حل کرده است. در غیر این صورت هیچ فردی در ارائه گزارش و صحبت کردن مشکلی ندارد.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: مردم در شرایط کنونی اقدام واقعی و عملیاتی را از دولت می خواهند و ارائه گزارشی کلی هیچ دردی از جامعه دوا نمی کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: البته دولت در چند سال اخیر اقدامات خوبی را برای کاهش مشکلات اقتصادی از جمله ارائه تسهیلات به واحدها و صنایع کوچک تولیدی انجام داد و ما بسیار از این اقدامات استقبال کردیم، اما متأسفانه در شرایط کنونی ارائه این وام ها در چرخه اداری و مدیران و مسئولان بانک ها گیر می کند و در نهایت صاحبان کارخانه و صنایع تولیدی به اجبار، واحدهای خود را تعطیل می کنند./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *