آخرین اخبار

آقای حاجی در مصاحبه تلفنی با رادیو گفتگو مطرح کرد: اپیدمی انتصابات قومی و قبیله ای در بسیاری از دستگاه‌های دولتی

حماسه سازان؛ پنجشنبه ۹۵/۵/۶، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه ای با برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفتگو، تأثیرات و آسیب های جدی مدیریت های قبیله ای در سیستم اداری و مناصب سیاسی را مورد بررسی قرار داد. آقای حاجی انتشار فیش های حقوقی […]

اشتراک گذاری
11 مرداد 1395
کد مطلب : 22681

حماسه سازان؛ پنجشنبه ۹۵/۵/۶، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه ای با برنامه بدون خط خوردگی رادیو گفتگو، تأثیرات و آسیب های جدی مدیریت های قبیله ای در سیستم اداری و مناصب سیاسی را مورد بررسی قرار داد.

آقای حاجی انتشار فیش های حقوقی با ارقام نامتعارف برخی مدیران و تصرفات نابجای آنها در بیت المال را نتیجه شیوع اقداماتی از قبیل اقوام گرایی و به تعبیری ون شاغلی در پیکره اجرایی کشور توصیف و ابراز کرد: انتصابات قومی و قبیله ای در بسیاری از دستگاه‌های دولتی به حالت اپیدمی و فراگیر درآمده که این امر به مثابه خیانت در امانت، تضییع حقوق مردم و ظلم به آرمان های انقلاب و اسلام توسط برخی از مسئولین و با سؤ استفاده از اختیارات تعریف شده می باشد.

لزوم تفویض اختیارات قانونی جهت ارتقاء قدرت مانور مدیریتی مسئولان کشور ازطریق تنظیم و ابلاغ اختیارات قانونی به مسئولان عالی و مدیران متبوع و در نتیجه انتظار بازخورد مفید و نتیجه مطلوب از مجموعه های ذیربط توسط مسئولان عالی رتبه کشوری، از دیگر مطالب مطرح شده توسط حسینعلی حاجی بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، شناسایی و ترمیم نقاط ضعف قوانین موجود را از وظایف مجلس شورای اسلامی اعلام و تصریح کرد: علاوه بر اهمیت تجزیه و تحلیل و کار کارشناسی درخصوص وضع قوانین، نظارت کافی بر چگونگی اجرای قانون توسط دولت و دستگاه های ذیربط نیز باید لحاظ گردد.

وی در پایان گفت: عشیره گرایی و حضور قومی و قبیله ای در برخی نهادهای کشور، علاوه بر حذف معیار شایسته سالاری و انحراف دستگاه ها از مسیر و هدف اصلی خود، دامنه مدیریتی و دستوری رؤسای ادارات را نیز تحت الشعاع قرار داده که ناکارآمدی بخشی از دستگاه های اجرایی کشور ناشی از وجود چنین رویکردی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *