آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با فارس: آمریکایی‌ها در اجرا نکردن تعهدات برجام وقاحت را به حداعلی رساندند/ باید مقابله به مثل کنیم

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها اجرا نکردن تعهداتشان در برجام وقاحت را به حد اعلی رسانده‌اند گفت: با توجه به بدعهدی طرف مقابل در توافق هسته‌ای باید مقابله به مثل کنیم. حسینعلی حاجی‌دلگیانی نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی […]

اشتراک گذاری
01 مرداد 1395
کد مطلب : 22608

نماینده شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌ها اجرا نکردن تعهداتشان در برجام وقاحت را به حد اعلی رسانده‌اند گفت: با توجه به بدعهدی طرف مقابل در توافق هسته‌ای باید مقابله به مثل کنیم.

حسینعلی حاجی‌دلگیانی نماینده مردم شاهین‌شهرو میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نقض تعهدات ۱+۵ در برجام و تأکید رئیس مجلس به سازمان انرژی اتمی برای تهیه طرح راه‌اندازی کارخانه هسته‌ای، اظهار داشت: برجام در واقع یک قرارداد دوطرفه بین ایران و ۱+۵ است، به این معنا که اگر ما قدمی در راستای اجرای برجام برداشتیم، طرف مقابل هم باید قدمی بردارد.

وی افزود: در جریان اجرای برجام، جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهداتش عمل کرد اما طرف مقابل به تعهداتش عمل نکرد و امروز شرایط به صورتی شده که آنان نه تنها به تعهداتشان عمل نمی‌کنند، بلکه حتی یکسری تحریم‌های جدیدی را هم علیه ایران اعمال کرده‌اند که همه این موارد نقض صریح برجام است.

نماینده شاهین‌شهرو میمه و برخوار  در مجلس بر همین اساس یادآور شد: آمریکایی‌ها در عمل نکردن به تعهداتشان در برجام وقاحت را به حد اعلی رسانده‌اند، طبق برجام با توجه به بدعهدی طرف مقابل، باید مقابله به مثل کنیم تا بتوانیم از حق و حقوق ملت ایران صیانت کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از این موارد در این راستا بازگشت به نقطه قبل از اجرای برجام است، از سرگیری غنی‌سازی ۲۰ درصد، افزایش تعداد سانتریفیوژها و همچنین تولید آب سنگین، از جمله این موارد است، هر چند ممکن است رسیدن به این موارد مدت زمانی طول بکشد ولی به هر حال باید این اهداف را تأمین کنیم تا از حقوق ملت ایران و حیثیت کشور پاسداری کرده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *