آخرین اخبار

در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش شاهین شهر و میمه مطرح شد: لزوم بر ایجاد بستر مناسب جهت سرمایه گذاری خیرین مدرسه ساز

حماسه سازان، پنجشنبه ۹۵/۴/۳۱، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در آموزش و پرورش شاهین شهر در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر و میمه با موضوع خصوص مشکلات و کاستی های موجود در این حوزه شرکت کرد. در این دیدار دغدغه […]

اشتراک گذاری
01 مرداد 1395
کد مطلب : 22602

آموزش پرورش شاهین شهر و میمه4-95

حماسه سازان، پنجشنبه ۹۵/۴/۳۱، نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در آموزش و پرورش شاهین شهر در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر و میمه با موضوع خصوص مشکلات و کاستی های موجود در این حوزه شرکت کرد.

در این دیدار دغدغه های متعدد توسط اعضای شورا، از جمله: عدم تخصیص اعتبار به پروژه های عمرانی- آموزشی نیمه تمام و ترمیم و نوسازی مدارس فرسوده، لزوم ایجاد بستر مناسب برای جلوگیری از سلب اعتماد سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و خیرین مدرسه ساز، جانمایی مناسب و کارشناسی محل احداث مراکز آموزشی بخصوص در مقاطع ابتدایی مطرح گردید.

در ادامه آقای حاجی با ارائه مطالبی ضمن اشاره به تخصیص اعتبار وزارت مسکن و شهرسازی درسال جاری به شهرستان، عنوان کرد: بودجه تخصیصی به بخش مسکن شهرستان شاهین شهر و میمه بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان است که بخش اعظم آن به پروژه مسکن مهر پردیس اختصاص یافته است.

حسینعلی حاجی افزود: با وجود دست و پنجه نرم کردن دولت با مشکلات درآمدی درخصوص تحقق اعتبارات و همچنین افزایش چند پله ای بودجه جاری و به تبع آن کاهش محسوس بودجه عمرانی، با معرفی پیمانکاران بخش خصوصی جهت اجرای طرح های جدید و نیمه تمام و تأمین هزینه از طریق اسناد خزانه و صکوک می توان به رفع این مشکل امیدوار بود.

همچنین تغییرکاربری و بهره برداری تجاری از مستغلات و اراضی تحت مالکیت اداره آموزش و پرورش و استفاده از ارزش افزوده حاصل در تأسیس و راه اندازی مدارس و مراکز فرهنگی آموزشی جدید، از پیشنهادات مطرح شده توسط عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این جلسه بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *