آخرین اخبار

درسخنان آقای حاجی پیرامون حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی اشاره شد: پرداختهای نجومی در بخش خصوصی تعرض به بیت المال مردم است

حماسه سازان، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار، سه شنبه ۹۵/۴/۲۱درجلسه علنی مجلس شورای اسلامی طی تذکری خواستار پیشگیری از وقوع حوادث در مجتمع های پتروشیمی در کشور شد . حسینعلی حاجی با استناد به اصول ۸، ۲۹، ۴۳ و۵۰ قانون اساسی اظهاراتی پیرامون حادثه تلخ هفته گذشته در پتروشیمی […]

اشتراک گذاری
25 تیر 1395
کد مطلب : 22498

حماسه سازان، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار، سه شنبه ۹۵/۴/۲۱درجلسه علنی مجلس شورای اسلامی طی تذکری خواستار پیشگیری از وقوع حوادث در مجتمع های پتروشیمی در کشور شد .

حسینعلی حاجی با استناد به اصول ۸، ۲۹، ۴۳ و۵۰ قانون اساسی اظهاراتی پیرامون حادثه تلخ هفته گذشته در پتروشیمی بوعلی ماهشهر و تحمیل خسارت ۶۰ میلیون یوریی به کشور بیان کرد و اذعان داشت: بهداشت و سلامت ساکنین این منطقه به مدت ۳ روز در معرض تهدید قرار داشت که به اذعان وزیر نفت، بی تدبیری و عدم فرماندهی مناسب در این موضوع واضح و مشخص است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به سابقه وقوع این نوع حوادث درحوزه انتخابیه خود عنوان کرد: شرکت پالایش نفت شاهین شهر-اصفهان، از سال گذشته تاکنون شش مورد حادثه داشته و سوال اینجاست که چرا از وقوع این حوادث پیشگیری نمی شود؟

دریافت حقوق، پاداش و عیدی ده ها و صدها میلیونی در بین مدیران نفتی از اظهارات دیگر آقای حاجی بود که با تأکید بر ورود دستگاه های نظارتی به این عرصه، ابراز داشت: علاوه بر حقوق های ۵۰ میلیونی، شاهد پاداش ۹۰۰ و۲۵۰ میلیونی و پرداخت عیدی ۳۰۰ میلیون تومانی به مدیران عامل نفتی و هیئت مدیره شرکت های تابعه هستیم که مصداق دست درازی به بیت المال و خیانت به مردم، نظام و انقلاب اسلامی است.

در پایان سخنان آقای حاجی، مسعود پزشکیان، نائب رئیس اول مجلس، خواستار پیگیری موضوع از سوی کمیسیون انرژی و ارائه جمع بندی در این خصوص شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *