آخرین اخبار

حمایت قاطع نمایندگان استان اصفهان از آقای حاجی در خصوص سؤال از وزیر نیرو

حماسه سازان ،چند سالی است که برداشت غیر قانونی از بالادست حوضه زاینده رود باعث معضلات بسیاری در بخش کشاورزی و به خصوص در بخش آب آشامیدنی مردم استان اصفهان شده است. این بار و پس از تذکرات متعدد نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی،ابزار قانونی […]

اشتراک گذاری
17 تیر 1395
کد مطلب : 22445

حماسه سازان ،چند سالی است که برداشت غیر قانونی از بالادست حوضه زاینده رود باعث معضلات بسیاری در بخش کشاورزی و به خصوص در بخش آب آشامیدنی مردم استان اصفهان شده است. این بار و پس از تذکرات متعدد نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی،ابزار قانونی سؤال در دستور کار آقای حاجی قرار گرفت.

در این سؤال که سه شنبه ۹۵/۴/۱۵اعلام وصول شد، آقای حاجی به عنوان نماینده سؤال کننده آورده است: علیرغم بروز فاجعه انسانی و زیست محیطی به جهت کاهش حجم و کیفیت آب در پائین دست حوضه زاینده رود، علت عدم انجام وظایف قانونی در بالادست چیست؟

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضمن تأکید بر ممنوعیت بارگذاری جدید در حوضه زاینده رود،تشریح کرد: علیرغم ممنوعیت بارگذاری جدید در حوضه زاینده رود بر اساس بند ۲ مصوبه ۱۳۹۲/۱۰/۳شورای عالی آب و با توجه به اینکه سهم برداشت استان بالادست ۲۳۷ میلیون متر مکعب تعیین شده، وزارت نیرو نه تنها در صدد ممانعت از اضافه برداشت حداقل ۴۳ میلیون متر مکعب اقدام ننموده بلکه به جهت عدم عمل به قانون باعث شده اضافه برداشت حدود ۱۳۰ میلیون متر مکعب دیگر نیز اتفاق بیفتد و بدین جهت حقوق مسلم حقابه داران، حق اشتراکی ها و سهم آبه داران را پایمال نموده است.

سؤال مسلّم و لزوم پاسخگوئی وزیر نیرو، باعث شد تا کل نمایندگان استان اصفهان ضمن حمایت قاطع، مهر تأییدی بر سؤال مطرح شده توسط حسینعلی حاجی زده و خواستار پاسخ روشن دکتر چیت چیان شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *