آخرین اخبار

در ششمین همایش حماسه سازان مطرح شد: خدمت به مردم و در میان مردم بودن، شاخصه کم نظیر آقای حاجی در میان مسئولین

ششمین همایش حماسه سازان با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی و گروه های مشورتی محلی ایشان، معتمدین محلی، خانواده های معظم شهدا و برخی از مسئولین شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار پنج شنبه ۹۵/۴/۳در تالار شیخ بهائی شاهین شهر برگزار شد. […]

اشتراک گذاری
09 تیر 1395
کد مطلب : 22367

ششمین همایش حماسه سازان با حضور نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی و گروه های مشورتی محلی ایشان، معتمدین محلی، خانواده های معظم شهدا و برخی از مسئولین شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار پنج شنبه ۹۵/۴/۳در تالار شیخ بهائی شاهین شهر برگزار شد.

تلاوت قرآن کریم توسط نادر قاسمی عضو هیات رییسه اتاق اصناف شاهین شهر ومیمه و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغازگر این برنامه بود.

عمویی اولین سخنران ششمین همایش حماسه سازان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، امام راحل(ره) و همچنین شهدای مدافع حرم، به حاضرین خیر مقدم گفت.

وی با اشاره به حضور پر شور مردم در انتخابات هفتم اسفند ۹۴، حماسه آفرینی آنان را برگ زرینی در کارنامه سیاسی اجتماعی این دو شهرستان عنوان کرد، و اظهار داشت: مردم عزیز این دو شهرستان با حضور حماسی خود توانستند نماینده ای را به ملت بزرگ ایران معرفی کنند، که به صورت شبانه روزی عمر، فکر و توجه خود را در خدمت نظام، انقلاب و مردم قرار داده است و به لطف خدا مایه سر بلندی، عزت و افتخارشان است.

به توصیه آقای حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در این همایش ۵ نفر به نمایندگی از اقشار و اصناف مختلف به بیان نظرات و مشکلات حوزه مربوط به خود پرداختند.

مسعودی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای و عضو شورای اسلامی شاهین شهر، موضوع عدم پرداخت سهم شهرداری های شهرستان شاهین شهر و میمه از مالیات بر ارزش افزوده را مطرح نمود و ضمن گلایه از بی مهری و نظر منفی مسئولین استانی نسبت به شهرستان در این خصوص، از آقای حاجی جهت رفع این مشکل و جلوگیری از تضییع حقوق مردم شهرستان تقاضای ادامه پیگیری ها تا حصول نتیجه نمود.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری نیز با تبریک ایام پر برکت ماه رمضان و آرزوی بهره مندی کامل مردم از فیوضات این ماه به تحلیل علل انتخاب آقای حاجی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت و با ذکر نمونه هایی از این علل سخنان خود را ادامه داد.

وی خدمت به مردم و در میان مردم بودن را یک شاخصه کم نظیر آقای حاجی در میان مسئولین دانست و ارزشی و انقلابی بودن، پاکدستی و عدم تصاحب بیت المال، صریح الهجه بودن و پرکاری و تلاشگری را نیز از خصوصیات بارز و قابل لمس شخصیت آقای حاجی عنوان کرد که مردم منطقه با آنها خو گرفته اند.

حجت الاسلام و المسلمین انصاری در پایان سخنان خود دو درخواست جامعه روحانیت منطقه را از آقای حاجی به این صورت مطرح کرد که: مسئله فرهنگ جزو مسائل مظلوم جامعه ماست که امیدواریم در این مجلس باب ویژه ای برای آن باز شود و دیگر این که ما از شما می خواهیم که بر ایستادگی خود پافشاری کنید و بدانید که همه مردم و روحانیت پشتیبان شما هستند.

بیدرام، دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی شهرستان شاهین شهر و میمه در خصوص مسائل حوزه کشاورزی و دامداری منطقه با اشاره به شرایط آب سال کشاورزی حاضر و پیگیری های آقای حاجی در این موضوع، نوید بیش از ۳۵ درصد رشد در برداشت گندم و جو را به حاضرین در جلسه داد و در ادامه به تشریح برخی از مشکلات موجود در این بخش پرداخت.

وی هزینه بالای کاشت و قیمت پایین خرید تضمینی محصولات کشاورزی نسبت به آن را یکی از مشکلات کشاورزان دانست و عدم پرداخت به موقع مبلغ مربوط به محصولات تحویلی به سیلوها را مشکل مضاعف در این حوزه اعلام کرد.

بیدرام همچنین قیمت پایین خرید محصولات دامی از دامدار و فروش چند برابر آن در بازار و همچنین نرخ بالای سود تسهیلات اختصاصی از سوی بانک ها به بخش کشاورزی و دامپروری را از موانع موجود بر سر راه فعالان در این حوزه برشمرد.

وی بزرگ ترین مشکل کشاورزی منطقه را کمبود آب و بدتر از آن تبعیض در توزیع آب در سطح استان دانست و خواستار تداوم توجه آقای حاجی به این موضوع شد.

عدالت نیا، رئیس هیئت کاراته شهرستان برخوار و نماینده ورزشکاران و جوانان دو شهرستان ضمن بیان نقش مثبت ورزش در تمام شئون زندگی فردی و اجتماعی مردم، یکی از کاربردهای ورزش را پر کردن اوغات فراغت جوانان به شکل صحیح و مفید و کم رنگ کردن اثرات بیکاری موجود در برخی از اقشار جامعه دانست.

وی با اشاره به جذب اعتبار حدود ۵ میلیارد تومانی از سوی نماینده مردم دو شهرستان در مجلس، خواستار توجه بیشتر مسئولین منطقه و کشور به حوزه ورزش و جوانان و علی الخصوص ورزش قهرمانی و امکانات مورد نیاز در این بخش شد.

عدالت نیا کمبود اعتبار را بزرگ ترین مانع پیشرفت ورزش منطقه دانست و نبود ورزشگاه سرپوشیده بزرگ، زمین چمن استاندارد و عدم وجود اسپانسر مناسب با وجود شرکت های بزرگ صنعتی در منطقه  را به عنوان مشکلات دیگر حوزه ورزش برشمرد.

عظیمی، رئیس هیئت امنای شهرک صنعتی بزرگ (شمال) نیز در این همایش با اشاره به بالا بودن ۵/۲ درصدی میانگین بیکاری در استان اصفهان با وجود ۱۰ درصد صنایع کشوردر این استان، تنها راه برون رفت از این وضعیت را توجه بیشتر به صنایع دانست.

وی قاچاق را یکی از عوامل رکود صنایع اعلام نموده و با اشاره به تذکر اخیر آقای حاجی در صحن علنی مجلس در خصوص وضعیت قاچاق در کشور و لزوم توجه جدی مسئولین به این موضوع، تلاش ها و پیگیری های ایشان در حوزه صنعت را منشأ خدمات موثرعنوان کرد.

عظیمی به برخی از کارهای آقای حاجی در حوزه صنعت اشاره و مواردی همچون تشکیل و برگزاری مستمر کمیته اشتغال در دفتر وی و معرفی بیش از ۷۰۰ نفر ازکارجویان در سه ماهه اول۹۵ علیرغم رکود کم سابقه به صنایع و اشتغال آنها را خدمتی دیگر به مردم منطقه دانست.

وی پیگیری مشکلات و مسائل بوجود آمده میان صنایع و ادارات و رفع بسیاری از آنها را خدمتی ارزنده توسط ایشان در حوزه صنعت اعلام و در پایان از طرف صنعتگران دو شهرستان از تلاش های مستمر آقای حاجی در این حوزه تقدیر و تشکر کرد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی آخرین سخنران این همایش بود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) به هفته حقوق بشر آمریکائی که از ششم تیر ماه مصادف با سالروز جانباز شدن مقام معظم رهبری تا ۱۲ تیر ماه است، اشاره و ضمن درست خواندن انتظار مردم در خصوص پاسخگو بودن مسئولین، افزود: سی و هفت سال شناخت از توانمندی ها و ظرفیت های کشور موجب انتظار مردم مبنی بر پاسخگو بودن مسئولین شده است.

آقای حاجی، انقلاب اسلامی را یک پدیده نو ظهور در جهان دانست و خاطر نشان ساخت: به همین علت دشمنان ویژه و خاصی داریم که با گفتگو و مذاکره دست از دشمنی های خود برنمی دارند، هر چند که در ظاهر لبخند بزنند.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان ما برای براندازی اصل نظام برنامه ریزی می کنند، افزود: در سال گذشته دو میلیارد و پانصد میلیون دلار از بودجه پژوهشکده های آمریکا جهت تحقیق بر روی روشهای برخورد با ایران و ارائه آن به مسئولین این کشور بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس وظیفه کسانی که امروز در کشور مسئولیت دارند را استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های کشور در جهت حل مشکلات مردم عنوان واضافه کرد: اکنون بعد ازگذشت ۳۷ سال از انقلاب، هیچ توجیهی درغفلت مسئولین از حل مشکلات مردم قابل قبول نیست و اگر این غفلت و نادیده گرفتن مطالبات مردم ادامه پیدا کند، خسران بسیارزیادی برای جامعه ی امروز ما در پی خواهد داشت.

وی با تاکید بر حفظ ایمان اسلامی در جامعه و ضرورت اشاعه آن درعرصه های فرهنگی و سیاسی، به گزارش اخیر منتشر شده در خصوص اعترافات هنجارشکنان ومتهمان جرایم فضای مجازی اشاره و چگونگی رخنه و نفوذ دستگاه های تبلیغاتی استکبار از طریق رسانه ها به خصوص شبکه های اجتماعی در میان اقشار مختلف جامعه از جمله جوانان را مورد ارزیابی قرار دادوابراز داشت: غرب تمامی عزم خود را جزم کرده است تا از طریق دستگاه های تبلیغاتی و بخصوص فضای سایبری و شبکه های اجتماعی، چهره ی بزک کرده ای از خود به نمایش بگذارد و با طرح شیوه های گوناگون قبح شکنی و عادی سازی اختلاط زنان و مردان، وارونه سازی و تحریف بیانات مقام معظم رهبری پیرامون مسائل سیاسی و فرهنگی، ایجاد تشکل ها و کارتل های مدلینگ و … فرهنگ جامعه را به سمت و سوی مورد نظر خود جهت دهد و به همین علت وظیفه امروز ما مسئولین، ایستادگی درمقابل نفوذ دشمن درسطوح مختلف است.

آقای حاجی یکی از زمینه های توانمندی کشور را پیشرفت علمی در سالهای گذشته برشمرد و برنامه دشمن رادر ایجاد جریانهای انحرافی در دانشگاههای کشور برای جدا کردن علم از دانشگاه دانست که اخیراًموجب کند شدن پیشرفت علمی گردیده است.

قاچاق بالای ۲۵ میلیارد دلار، واردات بی رویه و سود بالای تسهیلات بانکی برای بخش های تولیدی از جمله اشکالات سیستم اقتصادی کشور بود که از سوی وکیل مردم در مجلس مورد انتقاد قرار گرفت.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی وجود ذخائر طبیعی فراوان در کشور را فرصت مغتنمی برای کار و تلاش به منظور حل مشکلات و ایجاد اقتصاد درون زا دانست و گفت: دولت تاکنون کارهای خوبی برای رونق اقتصادی  انجام داده است ولی باید تلاش شود نتایج برنامه ریزی ها در سفره مردم دیده شود.

حسینعلی حاجی با اشاره به سوال برخی افراد در خصوص علت طرح مشکلات کشور از سوی وی در صحن مجلس گفت: اینجانب هر آنچه که در مجلس در خصوص مسائل و مشکلات کشور صحبت داشته ام، در راستای انتقال حرف دل مردم به مسئولین بوده است و این طبیعی است جایی که کارها خوب پیش می رود و مشکلی نیست، نیاز به طرح مسئله نباشد ولی جایی که ضعف هست باید گفته شود تا مسئولین بدانند و به فکر اصلاح بیفتند.

وی در پاسخ به سوالهای مطرح شده از سوی نمایندگان اقشار در جلسه، در خصوص سهم شهرستان شاهین شهر و میمه از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: تاکنون اقدامات مختلفی انجام شده و مطمئن باشید تا حصول نتیجه و احقاق حقوق مردم پیگیری ها ادامه خواهد یافت.

آقای حاجی موضوع فیش های منتشر شده و حقوق های چند ده میلیونی را ظلم به مردم و نظام دانست و گفت: علت وقوع این تخلفات حتی اگر خلأ قانونی باشد به دلیل ایجاد بدبینی و یأس در جامعه ای که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، باید پیگیری شود و بنده جزء کسانی هستم که پیگیر مسئله بوده و این موضوع را تحمل نخواهم کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در خصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی ضمن اذعان به مظلومیت این حوزه در میان مسائل کشور به برگزاری جلساتی در این حوزه بصورت چندماه یکبار در حضور مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در جلسه اخیر، رهبری نسبت به گزارش دستگاههای مختلف متولی در این حوزه اعلام نارضایتی نمودند و آن گزارش ها را در حد وظایف معمول دستگاهها دانسته و خواستار تلاش بیشتر و اقدامات ویژه شدند.

وی رفع مشکل آب کشاورزی منطقه را دغدغه چند ساله خود دانست و با اشاره به پیگیری های صورت گرفته تا اثبات حق کشاورزان منطقه در دریافت سهم کنونی از محل رودخانه زارینده رود، نسبت به ادامه پیگیریهای خود در جهت رفع تبعیض در این خصوص قول مساعد داد.

حسینعلی حاجی موضوع قیمت خرید تضمینی گندم و جو را قابل پیگیری عنوان کرد و در خصوص قیمت خرید شیر از دامداران گقت: پیگیری های در این خصوص انجام شده که منجر به صدور مصوبه ای از سوی دولت گردید که امیدوارم بخشی از مشکلات عزیزان دامدار را مرتفع نماید. البته بنده از واحدهای لبنی که هوای تولید کنندگان شیر را ندارند، گلایه مندم.

وی تولید مرغ را در کشور و منطقه در شرایط کنونی به صرفه ندانست و با اشاره به سه برابر بودن ظرفیت تولید این فرآورده نسبت به تقاضای بازار، راه حل این مشکل را فراهم شدن زمینه صادرات به کشورهای همسایه توصیف کرد.

آقای حاجی بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی را برای بخش کشاورزی از مشکلات موجود این حوزه دانست و با اشاره به تذکرات قبلی خود در این خصوص، خواستار چاره اندیشی برای این مشکل از سوی مسئولان امر شد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت مسائل حوزه ورزش و جوانان، ازاعضای شوراهای اسلامی خواست تا با تعدیل نرخ هزینه استفاده از اماکن ورزشی موجود، زمینه را برای استفاده بیشتر از این فضاها فراهم کنند.

وی همچنین با اشاره به اعتبارات جذب شده برای توسعه و تکمیل فضاهای ورزشی در منطقه و ابراز امیدوراری به استفاده بیشتر جوانان از امکانات ورزشی مناسب با تکمیل این فضاها، اظهار داشت: در شاهین شهر، مجموعه بزرگ ورزشی پانزده هزار نفری با همکاری شورای این شهر و طرح های ورزشی دیگری در شهرهای مختلف دو شهرستان برنامه ریزی شده که در زمان نهایی شدن، آنها نیز اعلام خواهد شد.

حسینعلی حاجی موضوع حل مسئله اسپانسرهای ورزشی را با احیاء هویت شهرهای منطقه مرتبط دانست و گفت: موضوع احیاء هویت شهرهای منطقه از مسائلی بوده که از قبل پیگیر آن بوده ام و امیدوارم به نتایج مطلوب منجر شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با اعلام برنامه خود برای ساماندهی مسئله اشتغال در منطقه اظهار داشت: در مرحله اول با واحدهای صنعتی منطقه رایزنی گردید که جهت جذب نیروهای مورد نیاز خود باید از جوانان منطقه استفاده کنند و در مرحله بعد نامه تنظیم و به تمامی واحدهای صنعتی منطقه ارسال شد که در آن از مدیران واحدهای مذکور خواسته شده مشکلات خود را جهت پیگیری در حد توان نماینده مردم، به دفتر اینجانب ارجاع نمایند که خوشبختانه طی یک یا دو ماه گذشته چند واحد صنعتی مراجعه و با پیگیری های انجام شده بعضاً در سطح وزارت، مسائل آنها از قبیل حل مشکل بدهی بانکی، دریافت تسهیلات و … صورت پذیرفته است.

وی با اعلام تهیه دستور کار چهار سال آینده منطقه با عنوان “حماسه دوم” عنوان کرد: با استفاده از تجارب ۴ سال گذشته، نیازهای منطقه و نقطه نظرات مردم که در تماسهای مختلف به بنده انتقال داده شده، بیش از هزار برنامه در سطوح مختلف ملی، استانی، منطقه ای، شهرستانی، شهری، روستایی و محله ای در این دستور کار تعریف گردیده که مسیر فعالیت های ما را در دوره جدید مشخص می کند.

حسینعلی حاجی در پایان ضمن دعوت همگان به کمک در انجام برنامه های دفاتر خانه ملت (دفاتر ارتباطات مردمی نماینده)، از حمایت و پشتیبانی های مردم دو شهرستان از تلاشهای خادم خود تشکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *