آخرین اخبار

آقای حاجی : اقدامات غیر ضروری دولت، نادیده گرفتن و از بین بردن توان داخلی کشور است

حاجی دلیگانی نماینده شهرستان در مجلس دهم گفت: برخی اقدامات غیر ضروری دولت از جمله خرید هواپیما با این حجم در شرایط کنونی کشور نادیده گرفتن مشکلات اقتصادی و از بین بردن ظرفیت و توانمندی‌های داخلی است. به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ نماینده مردم شاهین شهر و میمه/ برخوار ضمن انتقاد از برخی اقدامات غیر ضروری […]

اشتراک گذاری
29 خرداد 1395
کد مطلب : 22328

حاجی دلیگانی نماینده شهرستان در مجلس دهم گفت: برخی اقدامات غیر ضروری دولت از جمله خرید هواپیما با این حجم در شرایط کنونی کشور نادیده گرفتن مشکلات اقتصادی و از بین بردن ظرفیت و توانمندی‌های داخلی است.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ نماینده مردم شاهین شهر و میمه/ برخوار ضمن انتقاد از برخی اقدامات غیر ضروری دولت در حوزه اقتصاد از جمله خرید هواپیما گفت: شاید خرید تنها چند فروند هواپیما در حال حاضر الویت داشته باشد اما با توجه به ظرفیت تولید داخلی هواپیما در کشور، خرید هواپیما با تعداد زیاد الویت ندارد.

وی به طرح سئوال از وزیر راه و شهرسازی در مجلس نهم اشاره کرد و افزود: زمانی که خرید هواپیما از سوی وزیر مطرح شد بنده طرح سئوال از وزیر را به هیئت رئیسه مجلس دادم که بدلیل پایان یافتن مجلس نهم پیگیری آن در مجلس دهم بطور جدی انجام خواهد شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی برخی اقدامات غیر ضروری دولت از جمله خرید هواپیما با این حجم در شرایط کنونی کشور را نادیده گرفتن مشکلات اقتصادی و از بین بردن ظرفیت و توانمندی‌های داخلی عنوان کرد که رهبر انقلاب نیز در دیدار اخیر مسئولان نظام بدان اشاره کردند.

وی علت عملیاتی نشدن هیچ یک از برنامه های اقتصادی دولت را عدم توجه کافی به حوزه اقتصادی کشور و جدی نگرفتن مشکل اشتغال و اقتصادی و همچنین اختلاف نظری که بین تیم اقتصادی دولت وجود دارد و عدم مدیریت و هدایت صحیح تیم باعث ماندن و بزرگترشدن مشکلات کشور دانست که کاهش نقدینگی دولت و مشکلات مدیریتی نیز به آن دامن زده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم، مهمترین نیاز دولت برای برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را، قوی تر شدن تیم اقتصادی دولت و اراده جمعی و همگام مطرح کرد و افزود: تنها با وجود تیم اقتصادی قوی و اراده جمعی و همگام می توان به سمت رشد اقتصادی و اشتغال بیشتر کشور قدم برداشت.

وی در ادامه به اقدامات خود برای مشکل رکود و اشتغال در حوزه انتخابیه اشاره کرد و افزود: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکل رکود و اشتغال و به منظور حفظ تولید و افزایش اشتغال، طی نامه ای از تمامی واحدهای تولیدی منطقه خواسته شد که مشکلات و موانع تولید واحد تولیدی خود را اعلام کنند.

حاجی دلیگانی بعمده مشکلات واحدهای تولیدی را کاهش نقدینگی و واحدهای تولیدی عنوان و برخی از اقدامات اخیر خود برای رفع مشکل واحدهای تولیدی را به شرح ذیل اشاره کرد.

شرکت سوف و ساتین برای بازسازی و نوسازی دستگاه ها و ماشین آلات واحد تولیدی خود نیازمند تسهیلات بود که با پیگیری و تشکیل جلسه در وزارت صنعت، معدن، تجارت مصوب شد ۴ میلیارد تومان تسهیلات ریالی و ۴ میلیارد یورو تسهیلات ارزی پرداخت شود تا کار واحد تولیدی خود را بهبود بخشیده و اشتغال داشته باشد.

شرکت بنیاد پوشش تولید کننده دکل های برق نیز با توجه به اختلافاتی که با بانک تجارت داشت،در جلسه ای مشترک با صنعت، معدن، تجارت و بانک تجارت نیز مصوب و ابلاغ شد مبلغ ۳ میلیارد تسهیلات برای رفع مشکلات این واحد تولیدی از طریق بانک تجارت پرداخت شود.

شرکت هرمس فولاد نیز در جلسه ای با بانک مسکن در استان مصوب شد همکاری های لازم برای رفع مشکلات این واحد تولید انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *