آخرین اخبار

در دیدار آقای حاجی با معاون وزیر صنعت بررسی شد: مشکلات شرکت های”سوف ساتین” و” بنیاد پوشش”

به گزارش حماسه سازان، در ساعت۱۷:۳۰دوشنبه مورخه ی ۹۵/۳/۱۷، نماینده ی مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار با حضور در دفتر معاون صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت، با مهندس صالحی نیا دیدار و در جلسه ای ۲ ساعته راه کارهای موجود در راستای رفع موانع تولید و تنگناهای مربوط […]

اشتراک گذاری
19 خرداد 1395
کد مطلب : 22235

به گزارش حماسه سازان، در ساعت۱۷:۳۰دوشنبه مورخه ی ۹۵/۳/۱۷، نماینده ی مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار با حضور در دفتر معاون صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت، با مهندس صالحی نیا دیدار و در جلسه ای ۲ ساعته راه کارهای موجود در راستای رفع موانع تولید و تنگناهای مربوط به نقدینگی واحدهای تولیدی سوف ساتین و بنیاد پوشش بررسی گردید.

در ابتدای این جلسه که باحضور خانم نصراللهی, مدیرکل صنایع نساجی کشور و مدیران عامل شرکتهای نام برده همراه بود, آقای حاجی ضمن تشکر و قدردانی از تلاشهای ارزشمند و بی وقفه ی آقای صالحی نیا و اهتمام جدی ایشان به رفع معضلات کارخانجات و صنایع تولیدی و اجرای تمهیداتی در راستای جلوگیری از تعطیلی شرکتهای فوق الذکر, توضیحاتی درخصوص نیازها و مشکلات فراوان از جمله کمبود منابع مالی و نبود نقدینگی کافی در این دو مجموعه که موجب عدم ثبات شغلی و بعضاً بیکاری کارگران شاغل در آنها شده است, پرداخت.

حسینعلی حاجی در بخشی از توضیحات خود افزود: این دو مجموعه از واحدهای بسیارفعال در بخش تولید داخلی در سطح کشور میباشد و نمونه ی بارز آن کارخانه ی بنیاد پوشش بوده که در بخش تولید دکل های برقی فعالیت چشم گیری داشته و متاسفانه در چند سال اخیر به مشکل برخورده و مساعدت ویژه ی جنابعالی را می طلبد.

در ادامه این جلسه صفوی مدیرعامل شرکت سوف ساتین به همراه شیخی مدیرکل مجموعه ی بنیاد پوشش در خصوص مشکلات شرکت های متبوع خود به ایراد توضیحات پرداختند.

در پایان این جلسه مقرر گردید :

درخواست اعطای مبلغ ۴ میلیارد تومانی تسهیلات به واحد تولیدی بنیاد پوشش توسط معاون وزیر درکارگروه مربوطه مطرح گردد و همچنین  بانک تجارت نسبت به تقسیط بدهی این شرکت اقدام نموده و به موازات آن با اخذ تأییدیه از وزیر صنعت توسط مهندس صالحی نیا، ۳ میلیارد تومان تسهیلات جهت تأمین نقدینگی این شرکت از سوی این بانک اختصاص یابد.

 

در خصوص شرکت سوف ساتین، پیگیری تخصیص۴ میلیارد تومان از درآمدهای صندوق توسعه ی ملی و بانک صنعت, معدن و تجارت تا سقف۴ میلیون یورو جهت نوسازس ماشین آلات و دعوت از ریاست سازمان مالیاتی کشور در کارگروه مربوطه جهت رفع مشکلات مالیاتی این واحد تولیدی مصوب گردید.

همچنین مقرر شد تا با پیگیری های خانم نصراللهی راهکار مناسب مبنی بر رفع موانع تبادل ارزی (ال سی) این واحد تولیدی جهت واردات مواد مورد نیاز و صادرات، تعیین و اجرایی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *