آخرین اخبار

۲۲ خواسته آقای حاجی از استاندار اصفهان برای پیشرفت شهرستان برخوار

حماسه سازان ، استاندار اصفهان به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و شهری و همچنین شرکت در شورای اداری شهرستان برخوار، چهارشنبه ۹۵/۳/۵به شهر دولت آباد سفر کرد. نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ضمن حضور در مراسم افتتاحیه، در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار در سخنانی […]

اشتراک گذاری
08 خرداد 1395
کد مطلب : 22110

حماسه سازان ، استاندار اصفهان به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و شهری و همچنین شرکت در شورای اداری شهرستان برخوار، چهارشنبه ۹۵/۳/۵به شهر دولت آباد سفر کرد.

نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی، ضمن حضور در مراسم افتتاحیه، در جلسه شورای اداری شهرستان برخوار در سخنانی اهم مطالبات مدنظر خود جهت رشد و شکوفایی این منطقه و اقدامات مورد نیاز از سوی استانداری جهت تسهیل اجرای این مطالبات را برشمرد.

حسینعلی حاجی اولین مورد از مطالبات خود را مسئله ریزگردها  و آلودگی هوای منطقه در اثر وجود منطقه گچی در این ناحیه عنوان کرد و خواستار استفاده از پساب تصفیه فاضلاب شمال برای مقابله با این مسئله شد.

وی با اشاره به موضوع طرح توسعه ناحیه صنعتی کمشچه، خواستار تسریع در تصویب آن در شورای برنامه ریزی استان شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم ضمن مثبت برشمردن تصمیم دولت مبنی بر کمک یک میلیارد تومانی به صنایع جهت تأمین سرمایه در گردش آنها، خواستار توجه جدی به واحدهای کوچک و متوسط تولیدی منطقه در اجرای این تصمیم شد تا شاید به این وسیله بخشی از مشکلات آنها نیز مرتفع گردد.

حاجی در بیان چهارمین مورد از مطالبات خود با تشکر از رها سازی آب در کانالهای کشاورزی منطقه، حجم آب رها سازی شده را کمتر از حجم مصوب آن اعلام کرد و گفت: کشاورزان منطقه ۸۰ میلیون متر مکعب آب خریداری نموده اند ولی آن مقداری که در حال حاضر اختصاص داده شده است، حدود ۱۰ میلیون متر مکعب است و امیدواریم با نظر مثبت این مسئله نیز رفع گردد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس  درمورد جاده ارتباطی دولت آباد و محسن آباد به مرکز شهر اصفهان، به قطع این مسیر از سوی شهرداری اصفهان در سنوات گذشته اشاره نمود و بنابر قول این شهرداری خواستار تسریع در بازگشایی مجدد آن شد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به انتقال بازار روز اصفهان به جاده دولت آباد – اصفهان و ایجاد ترافیک سنگین در روزهای جمعه در این محور و ایجاد زحمت برای تردد مردم منطقه، شهرداری اصفهان برای رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد.

حسینعلی حاجی با اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص احداث مترو توسط شهرداری های منطقه برخوار و آماده بودن گزارش این مطالعات برای طرح در شورای عالی ترافیک استان، خواستار کمک استاندار برای تسریع در تصویب این طرحها به جهت فراهم شدن زمینه ایجاد بندهای قانونی متناسب برای اجرای آنها گردید.

اصلاح شاخص های شهرستان برخوار و تنظیم آن بر اساس واقعیتها، به منظور سنجش میزان برخورداری منطقه، مطالبه دیگر آقای حاجی از استاندار اصفهان بود.

حاجی با بیان شرایط اتباع بیگانه غیر مجاز در منطقه برخوار و وجود بیم غلبه جمعیتی آنها، ممنوعیت کلی را راه حل جلوگیری از بروز تبعات این مسئله دانست.

منتخب مردم در مجلس دهم راه حل موضوع آلایندگی صنایع گچ و آجرپزی منطقه را تعیین مکان مناسب جهت متقاضیان احداث صنایع جدید و انتقال صنایع موجود براساس برنامه ریزی مناسب دانست.

وی به موضوع مهاجرت سر ریز جمعیت مناطق پایین شهر اصفهان به روستاهای اطراف اشاره نموده و لزوم ایجاد امکانات جدید در روستاهای مقصد مهاجرت و همچنین بررسی و مطالعه عوارض و راهکارهای جلوگیری از ایجاد شکاف اجتماعی بر اثر این مسئله را نیاز جدی منطقه بر شمرد.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس یکی از نیازهای مهم منطقه را، اشتغال عنوان نمود و در همین راستا موضوع صدور مجوز احداث کیمیا شهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی که زمینه اشتغال ۴۰۰۰ نفر از جوانان منطقه را فراهم خواهد کرد، مطرح نمود و از استاندار تسریع در روند صدور دستورات لازم در این خصوص را درخواست کرد.

شروع عملیات اجرایی کنار گذر شرق از موضوعات دیگر مورد درخواست آقای حاجی بود.

حسینعلی حاجی موضوع ایستگاه نهایی قطار سریع السیر اصفهان-تهران را برای مردم منطقه حائز اهمیت دانست و خواستار انجام بررسی کارشناسی در این خصوص با لحاظ حقوق مردم شهرهای سین، دستگرد و دولت آباد شد.

وی با اشاره به توان مالی محدود شهرداریهای منطقه جهت انجام امور محوله، از آقای استاندار خواست کمکهای مناسب از منابع و راههای ممکن در این مورد را اختصاص  دهد.

حاجی در مورد مالیاتهای تعیین شده برای واحدهای تولیدی، به افزایش غیر قابل توجیه رقم مالیات تعیین شده برای برخی از این واحدها اشاره کرد و ادامه فعالیت تولیدی آنها با این شرایط را بسیار مشکل دانست و خواستار رسیدگی به مشکلات به وجود آمده در این خصوص  شد.

منتخب مردم در مجلس دهم ضمن بیان تصویب طرح جامع امامزاده ابراهیم (نرمی)، لزوم حمایت از اجرای این طرح در راستای تقویت فضای فرهنگی استان را یادآورشد.

رفع اختلاف در حریم های روستاها و شهرها که موجب تشکیل پرونده های قضایی فراوانی گردیده، مطالبه دیگر آقای حاجی از استاندار بود.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس رسیدگی به وضع میدان میوه و تره بار شهر دستگرد و تضییع حق شهرداری و مردم این شهر در رابطه با آن را یکی دیگر از موضوعات نیازمند توجه از سوی استاندار دانست.

آخرین مطالبات نماینده مردم شریف شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از استاندار اصفهان حمایت از دستورات اخذ شده از آقای دکتر نوبخت برای اصلاح شبکه توزیع برق و فاضلاب منطقه و همچنین رسیدگی به موضوع پیشروی شهر اصفهان به سمت شهرهای منطقه برخوار و نقض حریم آنها بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *