آخرین اخبار

رسیدگی به مشکلات دامداران و قیمت پائین شیرخام

حماسه سازان ، خلیل آقائی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی به تذکر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مطروحه در جلسه علنی مورخ ۹۵/۱/۲۲در خصوص لزوم رسیدگی به مشکلات دامداران و قیمت پائین شیرخام پاسخ گفت. قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به تذکر شفاهی […]

اشتراک گذاری
26 اردیبهشت 1395
کد مطلب : 21975

حماسه سازان ، خلیل آقائی قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی به تذکر نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مطروحه در جلسه علنی مورخ ۹۵/۱/۲۲در خصوص لزوم رسیدگی به مشکلات دامداران و قیمت پائین شیرخام پاسخ گفت.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به تذکر شفاهی حسینعلی حاجی آورده است:

با توجه به این که عمده هزینه های جاری در تولید شیر خام و گوشت قرمز هزینه ی خوراک دام می باشد: این وزارتخانه سیاست کمک به کاهش قیمت نهاده های دامی را در پیش گرفته است. به طوری که قیمت نهاده های دامی عمده از جمله :دانه جو، دانه ی ذرت، سبوس گندک، کنجاله ی سویا و … در سال ۹۴ سیر نزولی داشته و در نتیجه قیمت تمام شده ی محصولات نیز کاهش یافته است.

همچنین با عنایت به مصوبه ی سال ۱۳۹۳ و ابلاغیه معاون محترم اجرایی رئیس جمهور،قیمت خرید شیرخام با کیفیت ۱۴۴۰۰ ریال تعیین گردیده است که علی رغم پی گیری های مداوم این وزارتخانه (معاونت امور تولیدات دامی)، کارخانجات صنایع لبنی از اجرای آن سرباز زده اند و در سال ۱۳۹۴ نیز مجوز افزایش ۱۰۰۰ ریالی قیمت شیرخام و افزایش حداکثر ۶ درصدی محصولات لبنی صادر گردید که در این مورد نیز صنایع لبنی از اجرای آن امتناع ورزیدند که سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان در این زمینه در حال پیگیری تخلف کارخانجات می باشد.

ضمناً در خصوص خرید حمایتی شیر نیز، این وزارتخانه آمادگی کامل را دارد که در صورت تامین اعتبارات لازم نسبت به خرید این محصول  در قالب تخصیص یارانه ای خرید، در سال جاری اقدام نماید.

scan0005

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *