آخرین اخبار

حاجی‌دلیگانی به فارس خبر داد مصوبه کمیسیون تلفیق برای پرداخت مستمری به ۶ میلیون نیازمند

دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای پرداخت مستمری به ۶ میلیون افراد نیازمند در جامعه خبر داد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه و برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در جلسه امروز خود مصوب کرد تا وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی […]

اشتراک گذاری
12 اردیبهشت 1395
کد مطلب : 21892

201605109846792144_Orig

دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه از مصوبه این کمیسیون برای پرداخت مستمری به ۶ میلیون افراد نیازمند در جامعه خبر داد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهرومیمه و برخوار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در جلسه امروز خود مصوب کرد تا وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی به ۶ میلیون از افراد نیازمند در جامعه مستمری پرداخت کند.

وی افزود: وزارت کار موظف شد تا پس از یک سال از تصویب این قانون آن را اجرایی کند و ضوابط مربوط به تشخیص افراد نیازمند برای دریافت مستمری باید ظرف ۶ ماه توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشخص و برای تصویب به هیأت دولت ارائه شود.

دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اظهار داشت: بر این اساس افراد نیازمندی که سرپرست خانوار هستند به میزان ۲۰ درصد حداقل حقوق ماهیانه کارگری را مستمری دریافت می‌کنند و این میزان در مورد هر یک از افراد خانواده ۱۰ درصد است و در صورتی که خانواده دارای فرزند معلول باشند ۱۰ درصد در مجموع به مستمری خانواده اضافه می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *