آخرین اخبار

اعتراض حاجی برای دومین بار در چند ماه اخیر: چقدرقرار است دست در جیب مردم کنیم؟

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به احکام درآمدی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور با پیشنهاد حذف بند «هـ» در خصوص افزایش هزینه های قبوض مصرفی مردم هشدار داد. حسینعلی حاجی که چندماه پیش نیز با طرح عبارت « […]

اشتراک گذاری
28 فروردین 1395
کد مطلب : 21745

2016-04-06_231623

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به احکام درآمدی لایحه بودجه سال ۹۵ کل کشور با پیشنهاد حذف بند «هـ» در خصوص افزایش هزینه های قبوض مصرفی مردم هشدار داد.

حسینعلی حاجی که چندماه پیش نیز با طرح عبارت « دست در جیب مردم کردن تا کی؟»نسبت به تأمین برخی از درآمدها از جیب مردم انتقاد کرده بود روز دوشنبه ۹۵/۱/۲۳نیز با اخذ عوارض از مردم از طریق قبوض مصرفی آنها مخالفت کرد.

وی گفت: چرا برای برخی کارها که البته ضرورت هم دارد بجای اینکه منبعی تعریف کنیم فوراً به سراغ مردم می رویم و دست در جیب آنها می کنیم؟ همین دیروز ۵% سوخت را گران کردید خب این داخل جامعه اثرات خودش را دارد از طرفی امروز آب را گران کردید با این استدلال که سال گذشته  نیز گران کرده بودیم خب سال گذشته هم برای مردم مشکل درست کردید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر رعایت الگوی مصرف اظهار داشت: اگر قیمت نامناسب است بایستی قیمت را اصلاح کنیم نه اینکه با اخذ عوارض از همه مشترکین به همه آنها اجحاف کنیم و آنهایی که مصرف کمتری دارند به اندازه پرمصرف ها عوارض بدهند. هرچند این عوارض کم باشد در زندگی خانواده های ضعیف و در حالیکه قبوض اربعه یا خمسه را می پردازند موثر واقع می شود و به آنها فشار وارد می کند.

حاجی در پایان از همکارانش خواست همت کنند و با حذف این بند پیام مثبتی برای مردم ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *