آخرین اخبار

نماینده شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی:مشکل کشور ما نگاه برخی از افراد نسبت به فناوری هسته ای است

حاجی نماینده شهرستان در مجلس گفت: توسعه و پیشرفت فناوری هسته ای در کشور مشکلی ندارد بلکه مشکل ما نگاه و احساس برخی از افراد نسبت به این دانش است که دستیابی به این فناوری را نوعی قدرت دفاعی در برابر تهدیدات دشمنان نمی دانند. به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ بیستم فروردین در تقویم ملت […]

اشتراک گذاری
21 فروردین 1395
کد مطلب : 21687

حاجی نماینده شهرستان در مجلس گفت: توسعه و پیشرفت فناوری هسته ای در کشور مشکلی ندارد بلکه مشکل ما نگاه و احساس برخی از افراد نسبت به این دانش است که دستیابی به این فناوری را نوعی قدرت دفاعی در برابر تهدیدات دشمنان نمی دانند.

به گزارش  پایگاه خبری شاهین نا؛ بیستم فروردین در تقویم ملت ایران روزی فراموش نشدنی است روزی که دانشمندان متعهد ایرانی با قدرت ایمان و اراده معنی ما می توانیم را به دنیا اثبات کرده و در برابر زورگویی های جهان غرب ایستادگی کردند.

وقتی که در سال ۸۵ خبر دستیابی دانشمندان جوان و با غیرت ایرانی به دانش هسته ای از طریق رسانه ها به دنیا مخابره شد همه کشورهای دوست و دشمن انگشت حیرت به دندان گرفته و این موفقیت را تحسین کردند چراکه دانش هسته ای که در دنیا تنها در اختیار تعداد محدودی از کشورها وجود دارد را دانشمندان ایرانی با همت و تلاش خود بصورت بومی بدست آورده و موفق به تولید چرخه کامل سوخت هسته‌ای در مقیاس آزمایشگاهی شدند.

خبر موفقیت دانشمندان و متخصصان ایرانی در دستیابی به فناورى غنى‌سازى اورانیوم و نسل جدیدی از سانتریفیو‌ژها با راه اندازى یک زنجیره کامل غنى سازى توسط سانتریفیوژهاى ساخت ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، جمهوری اسلامی ایران در زمره کشورهای صاحب تکنولوژی در غنی‌سازی اورانیوم قرار گرفت و به کشورهای عضو باشگاه اتمی پیوست.

پس از آن ایران با امضای پیمان عدم تکثیر سلاح‌های هسته‌ای (N.P.T) در سال ۱۹۶۸، از حق استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برخوردار گشت. فعالیت‌های مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور طی سالهای ۸۴ و ۸۸ از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار گرفت و روز بیستم فروردین ماه به پاس قدردانى از تلاش‌هاى افتخار آفرین دانشمندان جوان ایرانى در دستیابى کشور به فناورى صلح آمیز هسته اى، در تقویم رسمى «روز ملى فناورى هسته اى» نام گرفت.

نماینده شهرستان های شاهین شهر و میمه/ برخوار در گفتگو با  پایگاه خبری شاهین نا؛ ضمن تبریک بیستم فروردین روز فناوری هسته ای به همه ملت ایران گفت: با تلاش دانشمندان جوان کشورمان دانش هسته ای در کشور بومی سازی و بدست آمده است و آمادگی برای توسعه و پیشرفت این دانش در زمان مقتضی وجود دارد.

وی افزود: مشکلی در توسعه و پیشرفت فناوری هسته ای در کشور وجود ندارد تنها مشکل ما نگاه و احساس برخی از افراد نسبت به این دانش است که دستیابی به این فناوری را نوعی قدرت دفاعی در برابر تهدیدات دشمنان نمی دانند.

حسینعلی حاجی دلیگانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای کشور گفت: برای رسیدن به اهداف بزرگ و افتخارات ملی باید بهایی پرداخت و برای پیروز شدن در این عرصه نیز ما جوانان متعهدی را تقدیم کردیم تا به این افتخار بزرگ دست پیدا کنیم.

وی افزود: از آنجاییکه صهیونیست جهانی و استکبار برای رسیدن به اهداف شوم خود با بومی شدن دانش هسته ای در کشور ما مخالف بودند فکر می کردند با حذف فیزیکی دانشمندان جوان کشورمان می توانند مانع از رسیدن جمهوری اسلامی به این فناوری شوند ولی غافل از این که با اراده جوانان با ایمان ایران اسلامی فناوری هسته ای در کشور ما بومی سازی شده بود.

نماینده مجلس شورای اسلامی به مسئله برجام و عهد شکنی طرف آمریکایی با تشدید تحریم ها اشاره کرد و افزود: این عهد شکنی ها قابل پیش بینی بود و علت طرح دو فوریتی مجلس نیز بدلیل بی اعتمادی به طرف آمریکایی بود که تضمینی برای اجرای تعهدات آنها در توافقنامه برجام وجود نداشت، طرف آمریکایی در این موضوع حتی احترام امضاهای ذیل برجام را نیز نگه نداشت و علاوه بر اینکه به تعهدات خود عمل نکرد تحریم ها را نیز تشدید کرد.

وی بابیان اینکه دانش هسته ای نیز همانند دیگر علوم مورد نیاز جامعه است تاکید کرد: با توجه به کاربردهای فراوان فناوری هسته ای در جهان توسعه و پیشرفت در این علم ضرورت دارد و جوانان ما نیز باید به میزان جذب در کشور و نیاز به گسترش و توسعه در انواع تولیدات غیر نظامی کشور که با این علم می توانند باعث کیفیت محصولات و ررفاه مردم کشور شوند را بیاموزند و آموخته های حود را در اختیار جامعه قرار دهند

انتهای پیام / کد خبر۵۹۷۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *