آخرین اخبار

آقای حاجی بعنوان دبیر کارگروه اجتماعی، فرهنگی و آموزشی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه انتخاب شد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در آغاز جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه آیین‌‌نامه جلسات کمیسیون که پیش از این بررسی شده بود با اکثریت آرا به تصویب رسید. وی افزود: در ادامه جلسه ساختاری برای نحوه بررسی […]

اشتراک گذاری
17 فروردین 1395
کد مطلب : 21674

201604100193628702_Orig

حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: در آغاز جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه آیین‌‌نامه جلسات کمیسیون که پیش از این بررسی شده بود با اکثریت آرا به تصویب رسید.

وی افزود: در ادامه جلسه ساختاری برای نحوه بررسی برنامه ششم در کارگروه‌های چهارگانه در نظر گرفته شد که برنامه ششم باید براساس سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی و همچنین سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم و همچنین در راستای اجرا و رسیدن به سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اظهار داشت:‌ در این جلسه بنا شد تا تنها اولویت‌های برنامه ششم در روند بررسی آن مدنظر قرار گیرد و مقرر شد تا برنامه حاوی اهداف کمی کلان کشور باشد و در خصوص احکام در مواردی که خلاء قانونی وجود دارد احکام لازم برای آن تهیه و تصویب شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد:‌ همچنین مقرر شد تا سازگاری زمانی احکامی که در نظر گرفته می‌شود با دوره پنج ساله برنامه وجود داشته باشد و مدنظر قرار گیرد به گونه‌ای که قابلیت عملیاتی شدن را در طول پنج سال داشته باشد.

وی افزود: همچنین مصوب شد تا احکامی که پیشنهاد می‌شود شفاف، روشن و مشخص باشد و از کلی‌گویی در آنها پرهیز شود. همچنین این موضوع مطرح شد که احکام پیشنهادی ماهیت بودجه‌ای نداشته باشد و احکامی که متضمن بار مالی است منابع مالی آن در برنامه باید پیش‌بینی شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه اظهار داشت: علی‌رغم اینکه نمایندگان دولت پیش از این گفته بودند که پیش‌نویس برنامه ششم را به مجلس ارائه خواهند کرد در این جلسه عنوان کردند که باید تشریفات آن در دولت باید انجام شود و این مسئله نیازمند زمان است اما در نهایت مقرر شد تا پیش‌نویس برنامه ششم به مجلس ارائه شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: پیش از جلسه کمیسیون کمیته‌های چهارگانه جلسات خود را برگزار و اعضای هیأت رئیسه خود را انتخاب کردند.

وی افزود: براین اساس در کارگروه فرابخشی رضا عبداللهی به عنوان رئیس، حسین امیری خامکانی به عنوان نایب رئیس و احمد آریایی‌نژاد به عنوان دبیر، در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و آموزشی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به عنوان رئیس، ضرغام صادقی نایب رئیس، حسینعلی حاجی دلیگانی به عنوان دبیر، کارگروه تولیدی و زیربنایی، غلامرضا مصباحی‌مقدم به عنوان رئیس، ابوذر ندیمی به عنوان نایب رئیس، محمد اسماعیلی‌نیا به عنوان دبیر و در کارگروه عمومی، دفاعی و امنیتی سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد به عنوان رئیس، محمد اسماعیل کوثری به عنوان نایب رئیس و محمدعلی اسفنانی به عنوان دبیر انتخاب شدند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در پایان گفت: کارگروه‌های در جلسات خود به این جمع‌بندی رسیدند که نمایندگان دولت، مرکز پژوهش و دیوان محاسبات در جلسات کارگروه‌ها حضور داشته باشند و مستندات لازم و اسناد بالادستی برای کارگروه‌ها تهیه و در اختیار آنها قرار گیرد که گزارش آن به کمیسیون تلفیق برنامه ششم نیز ارائه و مصوب شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *