آخرین اخبار

حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق برای تصویب برنامه توسعه در مجلس نهم/ تشکیل ۴ کمیته برای بررسی برنامه

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: طبق تصمیم کمیسیون تلفیق، مراحل بررسی و تصویب برنامه ششم در مجلس نهم انجام خواهد شد و اعضای کمیسیون در قالب کمیته‌های ۴گانه کار بررسی را انجام خواهند داد.   حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری […]

اشتراک گذاری
15 فروردین 1395
کد مطلب : 21654

201604100193628702_Orig

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: طبق تصمیم کمیسیون تلفیق، مراحل بررسی و تصویب برنامه ششم در مجلس نهم انجام خواهد شد و اعضای کمیسیون در قالب کمیته‌های ۴گانه کار بررسی را انجام خواهند داد.

 

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهرومیمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: در جلسه امروز مقرر شد تا مراحل بررسی و تصویب برنامه ۵ ساله ششم توسعه در مجلس نهم نهایی شود.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا اعضای کمیسیون در قالب ۴ کمیته، ۱۰ تا ۱۴ نفره کار بررسی برنامه ششم را پیگیری و نتیجه را به صحن کمیسیون ارائه کنند.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه ششم اظهار داشت: اعضای کمیسیون در ۴ کمیته شامل فرابخشی که موضوعاتی همچون توسعه اقتصادی، بودجه، رشد اقتصادی و… را مورد بررسی قرار می‌دهد، کمیته عمومی، دفاعی ـ امنیتی، اجتماعی- فرهنگی و آموزشی، تولیدی و زیربنایی، برنامه ششم را بررسی کنند که در هر یک از این کمیته‌ها نماینده دولت و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز حضور خواهند داشت.

بر این اساس، مقرر شد تا دولت پیش‌نویس برنامه ششم را تا صبح روز چهارشنبه هجدهم فروردین‌ماه، به مجلس ارائه کند و این پیش‌نویس در کمیته‌های مذکور مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی در پایان گفت: کمیته‌های ۴گانه تا ۲۹ فروردین فرصت دارند تا پیش‌نویس برنامه ششم را بررسی و نتیجه کار خود را به صحن کمیسیون مجلس ارائه کنند و کمیسیون نیز ۱۰ روز فرصت خواهد داشت تا پیشنهادات نمایندگان را دریافت و نتیجه کار خود را تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه برای بررسی و تصویب به صحن علنی مجلس ارائه کنند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *