آخرین اخبار

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم: نبود اراده و عزم جدی در بدنه اجرایی کشور مانع تحقق اقتصاد مقاومتی شده است

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون تحلیل و ارزیابی خود از مهمترین موانع تحقق شعار سال ۹۵ تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: معتقدم که مانع اصلی بر سر اقدام و عمل در بحث اقتصاد مقاومتی، افکار و اراده نادرست انسانی است. وی با بیان اینکه […]

اشتراک گذاری
14 فروردین 1395
کد مطلب : 21609

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون تحلیل و ارزیابی خود از مهمترین موانع تحقق شعار سال ۹۵ تعیین شده از سوی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: معتقدم که مانع اصلی بر سر اقدام و عمل در بحث اقتصاد مقاومتی، افکار و اراده نادرست انسانی است.

وی با بیان اینکه من اعتقاد دارم که در کشور هیچ گونه مانع قانونی بر سر راه اجرای اقتصاد مقاومتی نداریم، گفت: گرچه ممکن است با محدودیت های مالی مواجه باشیم ولی در آن حد نیست که ما را از عمل به اقتصاد مقاومتی باز دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس نهم تصریح کرد: بنابراین آنچه که مانع از اقدام برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سال های اخیر شده است، نبود اراده و عزم جدی در بدنه اجرایی کشور است.

حاجی دلیگانی با اشاره به عدم اعتقاد و باور به موضوع حیاتی اقتصاد مقاومتی به عنوان بزرگترین مانع تحقق آن خاطرنشان کرد: تشریفات قانونی و شکلی بسیاری به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی صورت می گیرد ولی در عمل شاهد اتفاق موثری نیستیم، این امر به آن دلیل است که دستگاه های مسئول به وظیفه خود صحیح و به موقع عمل نمی کنند.

وی ادامه داد: ستاد مبارزه با قاچاق یکی از دستگاه هایی است که عملکردش نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد و باید به وظیفه خودش به موقع، صحیح و قاطع عمل کند که متاسفانه امروز به هر دلیلی یا کمبود نیروی انسانی، کمبود بودجه ای و اعتباری و یا عدم تمایل و اراده جدی به وظیفه خود به طور کامل و قاطع عمل نمی کند.

نماینده مردم شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس ابراز کرد: در حالی که کشت پیاز در داخل کشور به طور کامل کفاف نیاز داخلی را می دهد، پیاز به صورت قاچاق به مقدار انبوه از خارج کشور وارد می شود و در سطح کشور توزیع می شود و این امر دلیلی جز عدم وجود اراده در ستاد مبارزه با قاچاق نیست.

وی با تاکید براینکه قاچاق بزرگترین ضربات را به تولید داخلی و تولید کنندگان ایرانی می زند و مانع از اجرای اقتصاد مقاومتی می شود، عنوان کرد: امیدواریم سال ۹۵ دستگاه های اجرایی مسئول تمام قد پای اجرای نسخه شفا بخش اقتصاد کشور یعنی اقتصاد مقاومتی بایستند و به آن عمل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *