آخرین اخبار

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه وبرخوار مطرح کرد: گردشگری، ظرفیتی قابل‌ توجه برای رونق تولید و ایجاد اشتغال

نماینده مردم  شاهین‌شهرومیمه و برخوار گفت: صنایع‌دستی و دیگر تولید‌اتی که ظرفیت آن در استان وجود دارد می‌تواند بازار خوبی را برای تولیدگران ایجاد کند و وقتی‌ که فروش انجام شود، می‌تواند ظرفیت تولید را که وابسته به اشتغال هست، افزایش دهد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به […]

اشتراک گذاری
08 فروردین 1395
کد مطلب : 21598

نماینده مردم  شاهین‌شهرومیمه و برخوار گفت: صنایع‌دستی و دیگر تولید‌اتی که ظرفیت آن در استان وجود دارد می‌تواند بازار خوبی را برای تولیدگران ایجاد کند و وقتی‌ که فروش انجام شود، می‌تواند ظرفیت تولید را که وابسته به اشتغال هست، افزایش دهد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان، با اشاره به ظرفیت عظیم گردشگری در کشور و استان اصفهان به جهت رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار، اظهار کرد: برنامه‌ریزی‌ها در ارتباط با حوزه گردشگری باید به‌گونه‌ای باشد که کل استان اصفهان از سود حاصل از آن بهره‌مند شوند و طرحی جامعه تهیه شود که کل استان منطقه گردشگری شود.

وی افزود: برای مثال در منطقه موته، پارک وحش موته را داریم که بسیار دیدنی است اما از ظرفیت گردشگری آن برای جذب توریسم استفاده نمی‌شود و این منطقه دارای یک بستر طبیعی، زیبا و مملو از حیواناتی نظیر آهو است که دست‌نخورده باقی‌مانده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دیگر نقاط استان نیز مناطقی وجود دارد که می‌تواند ظرفیت قابل‌توجه‌ای برای حوزه گردشگری به‌حساب آید و پذیرش مسافر داشته باشد؛ از طرف دیگر باید شرایطی در استان به وجود آید که گردشگران در استان سکونت داشته باشند و میزان مسافرت خود را به یک روز یا یک‌شب کوتاه نکنند.

حاجی ضمن اشاره به لزوم معرفی جاذبه‌های توریستی به گردشگران، بیان کرد: مسافران باید احساس کنند به حدی مناطق دیدنی و گردشگری در استان وجود دارد که باید چند روز را برای بازدید از آن‌ها اختصاص دهند و در استان مستقر بمانند.

وی تصریح کرد: طبیعتاً صنایع‌دستی یا امکانات تولیدی دیگر که ظرفیت آن در استان وجود دارد می‌تواند بازار خوبی را برای تولیدکنندگان ایجاد کند و وقتی‌ که فروش انجام شود می‌تواند ظرفیت تولید استان را که وابسته به اشتغال هست، بالا ببرد.

نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و برخوار بیان کرد: صنعت گردشگری می‌تواند به‌عنوان ظرفیتی قابل‌توجه برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال به‌ حساب آید.

حاجی در پاسخ به سؤالی مبنی بر امکان نفوذ دشمن از طریق حوزه گردشگری و حضور گردشگران خارجی به کشور و استان اصفهان همچون سفر چند ماه گذشته جک استراو به استان اصفهان، تصریح کرد: این نوع از نفوذ، بسیار سهل و کم خطر است و جزء موارد نفوذ به داخل کشور هست اما نفوذی که مدنظر مقام معظم رهبری است و ایشان نگران آن هستند، نفوذ از لحاظ افکار خواص جامعه و تصمیم‌گیران است که ممکن است به وجود آید.

وی ادامه داد: نفوذ به این معناست که فردی که مسئولیت گرفته و برای مثال نماینده، وزیر، معاون وزیر و … می‌شود، تفکراتش از نوع تفکرات نفوذی باشد و تفکراتی خارج از مرزها داشته باشد که خطر این نوع نفوذ بیش از راه‌های دیگر نفوذ است.

این نماینده مجلس در پایان ضمن تبریک سال جدید، خاطرنشان کرد: امیدواریم سال جدید سالی همراه بارونق اقتصادی، توجه به تولید، ایجاد اشتغال پایدار و در راستای حل مشکلات معیشت مردم و ازدواج جوانان باشد.

انتهای پیام/۶۳۰۷۶/ق۳۰

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *