آخرین اخبار

حاجی در جلسه با اتاق اصناف شهرستان شاهین شهر: مشکلات کشور قابل حل است به شرطی که مردم در صحنه باشند

حماسه سازان ،نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه اتاق اصناف شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد. وی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از زحمات اتحادیه های مختلف شهرستان با اشاره به مشکلات مردم و دشواریهای رفع این مشکلات گفت: با توفیق الهی مشکلات قابل حل […]

اشتراک گذاری
16 اسفند 1394
کد مطلب : 21473

حماسه سازان ،نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در جلسه اتاق اصناف شهرستان شاهین شهر و میمه شرکت کرد. وی در ابتدای جلسه ضمن تشکر از زحمات اتحادیه های مختلف شهرستان با اشاره به مشکلات مردم و دشواریهای رفع این مشکلات گفت: با توفیق الهی مشکلات قابل حل است به شرطی که مردم در صحنه باشند و از اصناف به عنوان بخش بزرگی از مردم انتظار بالاتری وجود دارد.

در این جلسه آقای حاجی ضمن استماع نظرات نمایندگان اصناف در رابطه با مشکلات مطرح شده، اقدامات برنامه ریزی شده یا در حال انجام را بیان نمود.

در این جلسه که ساعت ۱۳ روز پنجشنبه ۹۴/۱۲/۱۲در محل اتاق اصناف برگزار گردید، تعدادی از نمایندگان اصناف مسئله افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده را با توجه به رکود حاکم بر بازار و شرایط بوجود آمده بر اثر هدفمند شدن مالیت ها را مطرح نموده و خواستار رسیدگی به این مشکل شدند، که حسینعلی حاجی قول پیگیری مسئله و هماهنگی جلسه ای با معاون وزیر اقتصاد با حضور نمایندگان اتحادیه های مرتبط را داد.

وی در پاسخ به مسئله کارگاه های مزاحم شهری و منطقه صنعتی شاهین شهر، به مصوبه اختصاص زمین جهت رفع این مشکل اشاره نمود و در خصوص دکه های فروش مواد غذایی و بازارهای شب، این موضوعات را جهت رسیدن به شرایط قابل قبول، قابل مذاکره دانست.

آقای حاجی در مورد مسائل میان اصناف و سازمان تأمین اجتماعی علی الخصوص مشاغل سخت و زیان آور و منطقه صنعتی گفت: این مسائل مطرح شده و در حال پیگیری است و تا حصول نتیجه دنبال خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که بیش از ۴۰ درصد مشکلات اصناف در ارتباط با شهرداری ها است، در خصوص این گروه از مسائل برگزاری جلسه با شهردار و کمیسیون های مربوطه در شهرداری و طرح مسائل مورد نظر برای یافتن راه حل مناسب را راهکار مد نظر دانست.

در این جلسه تعدادی از اتحادیه ها خواستار واگذاری اختیارات مربوط به پلمپ واحدهای صنفی به اتحادیه مربوطه شدند، که حسینعلی حاجی لزوم ایجاد بستر قانونی در این خصوص را یادآور شد و گفت: در گام اول این مسئله را با سردار آقاخانی فرماندهی محترم نیروی انتظامی استان مطرح خواهم کرد.

نماینده مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در انتهای جلسه در خصوص دوگانگی موجود میان اتحادیه و تاکسیرانی گفت: قرار بر این بود که دولت سال گذشته لایحه مربوطه را به مجلس ارائه نماید ولی تاکنون هیچ خبری از لایحه مزبور نشده است.

لازم به ذکر است در این جلسه حسینعلی حاجی نماینده منتخب مردم شهرستانهای شاهین شهر و میمه و برخوار در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از زحمات و فعالیت های اصناف در جهت تحقق حماسه ۷ اسفند تشکر و قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *