آخرین اخبار

بخشی از عملکرد آقای حاجی در مصاحبه ای خواندنی

۱-طرح حاجی در مجلس نهم: حمایت از ۶ میلیون نفر ازکار افتاده مهناز طغیانی-طلوع برخوار: مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. نامزد انتخابات دهمین دوره […]

اشتراک گذاری
03 اسفند 1394
کد مطلب : 21171

۱-طرح حاجی در مجلس نهم:

حمایت از ۶ میلیون نفر ازکار افتاده

مهناز طغیانی-طلوع برخوار: مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه و والایی برخوردار بوده و محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد.

نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با طلوع برخوار گفت:مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی است.

حسینعلی حاجی با اشاره به عملکرد خود در بخش قانون گذاری گفت: ۹۰۰پیشنهاد در خصوص طرح ها و لوایح در صحن علنی مجلس مطرح کرده وطرح حمایت از ۶ میلیون نفر از کار افتاده از جمله طرح های است که در دوره نهم مجلس شورای اسلامی بطور جدی پیگیری نموده ام.

وی با اشاره به پیشنهادهایی که درخصوص طرح ها و لوایح وی تهیه شده است افزود: ۶۶۹ مورد پشنهاد درخصوص طرح ها و لوایح تهیه شده که ۳۵۵ مورد آن اصلاح،۱۹۵ مورد الحاق ،۱۰۹ مورد حذف و ۱۰ مورد آن رفع ابهام شده است.

حاجی در ادامه تصریح کرد:۲۳۱ مورد از پیشنهاد های وی در خصوص طرح ها و لوایح امضا شده ؛که ۱۰۵ مورد اصلاح،۱۱۱ مورد الحاق و ۱۵ مورد آن حذف شده است.

وی افزود: ۲۴۲ مرتبه به مدت ۱۱ و نیم ساعت در صحن علنی مجلس در ارتباط با مسائل مختلف به سخرانی پرداخته ام.

وی اظهار داشت: کمیسیون هایی به منظور تهیه و تمهید طرح های لازم و انجام وظایف دیگری که بر طبق قانون به عهده مجلس گذاشته شده است در مجلس شورای تشکیل می شود.

وی به عضویت خود در کمسیون ها اشاره کردو افزود: عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه،بودجه ومحاسبات و همچنین دو سال در کمسیون تلفیق عضویت داشته ام.

نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: هر نماینده به جز رئیس مجلس ملزم است عضویت یکی از کمیسیون های دائمی را که برای آن انتخاب و تعیین می شود بپذیرد و در صورت تمایل می تواند در کمیسیون های دیگر مجلس با حق اظهارنظر و بدون حق رای شرکت کند.

۲ عملکرد نماینده نهم مجلس شورای اسلامی برخوار،شاهین شهر و میمه در بخش های مختلف

مهناز طغیانی -طلوع برخوار:در دوره ای که به عنوان نماینده مردم برخوار،شاهین شهرو میمه انتخاب شدید ر بخش علمی ،آموزشی و همچنین ورزش چه اقداماتی انجام داده اید؟

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار طلوع برخوار با اشاره به عملکرد خود در دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: :ایجاد آموزشکده فنی و حرفه ای علاوه بر فراهم شدن تحصیلات متناسب با بازار کار برای جوانان و همچنین تربیت نیروی ماهر برای صنایع موجود شهرستان حائز اهمیت است.

حسینعلی حاجی افزود: بخشی از آموزشکده کشاورزی استان اصفهان در حبیب آباد و همچنین آموزشکده فنی و حرفه ای در شاهین شهر با پیگیری به مرحله احداث و پذیرش دانشجو و هنرجو رسیده است .

وی با اشاره به هوشمند سازی مدارس نیزگفت:اعتبار ۵۵۰ میلیون تومانی برای هوشمند سازی ۳۴ مدرسه در شاهین شهر ، ۴۲ مدرسه در برخوار و ۲۱ مدرسه در میمه تخصیص یافته است .

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای ساخت مسجد و مدرسه در مسکن مهر شاهین شهر و دولت آباد و همچنین برای تامین سیستم سرمایشی و گرمایشی در مدارس منطقه اعتبار لازم گرفته شده است.

وی با اشاره به اهمیت ورزش در سلامت جسمی و روحی شهرستان افزود:کمک به تکمیل سالن های ورزشی ونداده،حسن رباط،زیاد آباد،گز،میمه و اسلام آباد، اخذ کمک مالی ۲۴۵ میلیون تومانی و برخی از وسایل ورزشی از قبیل تشک تاتمی ،توپ و …. برای هیات های ورزشی دو شهرستان از دیگر اقدامات و پیگیریهای نماینده مردم درنهمین دوره مجلس شورای اسلامی می باشد.

باتوجه به اهمیت کشاورزی در زمینه ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی آب و فاضلاب چه پیگیریهای انجام داده اید؟

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در توضیح عملکرد خود در در بخش کشاورزی گفت:۱۳۳هکتار زمین از اراضی ملی به منظوراستفاده بهینه ازآب قنات مزدآباد در اختیار شرکت گلستان میمه قرار داده شده است و همچنین حق آب کانال کشاورزی بخش برخوار که سالها بود تخصیص داده نمی شود با پیگیری و رایزنیهای که انجام گرفته است پس از سال ها باعث رونق کشاورزی در این دو شهرستان شده است.

حاجی افزود :در دوره نمایندگی ایده انتقال مسئولیت فروش پساب فاضلاب از شرکت آب منطقه ای به شرکت آب و فاضلاب کشور مطرح و خوشبختانه این طرح مورد پذیرش قرار گرفت.

وی ادامه داد:اعتبار سه میلیارد تومان برای لایروبی قنوات و اصلاح مسیل ها در هر دو شهرستان تخصیص یافته و همچنین به روستاهای محروم مرغ و دنبی آبرسانی شده است..

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: تکمیل واجرای فاضلاب در شهرهای گز،گرگاب،خورزوق،حبیب آباد،دستگرد و دولت آباد وجلوگیری از تخصیص پساب فاضلاب تصفیه خانه شهر حبیب آباد به شرق شهرستان اصفهان از دیگر اقداماتی است که بمنظور حفظ حقوق مردم این منطقه پیگیر بوده و آنرا با همکاری مسئولین اجرای شهرستان و استان به مرحله اجرا رسانده ایم.

با توجه به اینکه منطقه ازنظر صنعت و معدن جایگاه ویژه دارددر دوره ای که به عنوان نماینده مردم برخوار،شاهین شهرو میمه انتخاب شدیددر بخش صنعت و معدن چه اقداماتی انجام گرفته است؟

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در توضیح عملکرد خود در بخش صنعت و معدن گفت: ناحیه صنعتی گلستان در بخش میمه و همچنین کیمیا شهر که زمینه ساز اشتغال بیش از سه هزار نفر است از اقداماتی است که با پیگیریهای انجام شده مجوز و راه اندازی آن از دولت گرفته شد است

حاجی افزود:پست برق ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی مورچه خورت،شهرک صنعتی شمال و ناحیه صنعتی کمشچه که سرمایه گذاران این منطقه را با مشکل واجه نموده بود را با هزینه ۱۲ میلیارد تومان با پیگیری و همکاری مسئولان و دولت راه اندازی نموده ایم.

وی در ادامه گفت: گاز رسانی شهرک صنعتی شمال ، ناحیه صنعتی کمشچه ، آمادگاه شهید خرازی و روستا های سُه، کلهرود ، مرغ ، دنبی ،شورچه و شورآباد از دیگر پیگیریها و اقداماتی است که جهت رفاه مردم این منطقه به عنوان نماینده و خدمتگزاران آنها انجام داده ایم.

در بخش بهداشت و درمان در دوره ای که به عنوان نماینده مردم برخوار،شاهین شهرو میمه انتخاب شدیدچه اقداماتی انجام داده اید؟

نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بخش بهداشت ودرمان شهرستان گفت:برخی امکانات برای بیمارستان گلدیس شاهین شهر – حضرت محمد(ص) میمه و مراکز بهداشتی درمانی دوشهرستان تامین شده است.

حاجی افزود:عملیات ساخت درمانگاه و شعبه تامین اجتماعی شهر گزآغاز شده است و مجوز درمان گاه تامین اجتماعی برای شهرستان برخوار اخذ شده است.

وی در پایان گفت:تامین سه دستگاه آمبولانس برای شهر شاهین شهر ، موته و منطقه صنعتی شهر دولت آباد و راه اندازی پایگاه اورژانس جاده ای خورزوق از اقدامات وی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی است.

۳- نماینده نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان :

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان

مهناز طغیانی-طلوع برخوار: فراکسیون‌ها را باید در حکم بازویی مشورتی برای تأثیرگذاری در زمان بررسی لایحه بودجه و قوانین به حساب آورد.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار طلوع برخوار گفت: دردوره نهم مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مردم برخوار،شاهین شهر و میمه در ۶ فراکسیون عضویت داشته است .

حسینعلی حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه عضوهیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان بوده است افزود: سخنگوی فراکسیون کارشناسی طرح ها و لوایح، سخنگوی فراکسیون سازمان های مردم نهاد و همچنین عضوفراکسیون حمایت از معلولین، فرهنگیان، ایثارگران نیز بوده است .

وی در ادامه افزود: همزمان با شروع کار هر مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت پیشبرد وظایف خود در دو بعد نظارت و تقنین اقدام به تشکیل و راه اندازی مجموعه هایی تحت عنوان فراکسیون می کنند تا ضمن تسهیل و تسریع  روند بررسی طرح ها و لوایح، علایق اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و … خود را نیز دنبال کنند.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مقوله‌هایی که مردم بواسطه آن می‌توانند در جریان توانمندی‌ها٬ کارها و اقدامات مسئولان قرار بگیرند اطلاع‌رسانی به موقع و صحیح است افزود : در مدت چهار سال به عنوان نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی اخبار مربوط به شهرستان تا حدودی در خبرگزاری ها،سایت ها و رسانه مکتوب درج شده است .

حاجی در ادامه گفت: بیش از دوهزار بار مصاحبه ها و اخبار وی در خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب منتشر شده است و در   ۴۸ برنامه تلویزیونی حضور داشته و و همچنین بیش از ۳۰۰ بار در برنامه رادیویی حضورو مصاحبه داشته است.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد نطق های ارائه شده در صحن علنی و جلسات رسمی مجلس شورای اسلامی یکی از وظایف نمایندگان است در ارتباط با نطق های ارئه شده در مجلس نهم افزود :هفت مورد نطق پنج دقیقه ای در تاریخ های ۱۹/۱۰/۱۳۹۱-۱۵/۸/۱۳۹۲-۳/۱۰/۱۳۹۲-۳/۴/۱۳۹۳-۵/۶/۱۳۹۳-۱۴/۱۰/۹۳ –۰۱/۰۶/۱۳۹۴و چهار مورد نطق ۷ دقیقه ای دردوره نماینده مجلس شورای اسلامی داشته است.

۴ حسینعلی حاجی بر ضرورت قدردانی از خون پاک شهدا تاکید کرد

مهناز طغیانی -حسینعلی حاجی گفت:در این مدت چهار ساله به عنوان نماینده مجلس به منظور قدردانی از جانبازان خانواده شهدا جانبازان با آن ها ملاقات کرده است.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی مردمی بودن خود در دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت:کل ملاقات های انجام شده در دوره نمایندگی دو شهرستان با ۱۷ هزار و ۳۴۶ نفر ملاقات داشته است که از این تعداد ملاقات ها با ۵ هزار و ۵۵۴ نفر در دفتر شاهین شهر،سه هزار و ۴۶۲ نفر در دفتر دولت آباد و مابقی در دفاتر بخش میمه ،حبیب آّباد ، شهر دستگرد ،خورزوق و گز می باشد.

حسینعلی حاجی در ادامه به تعداد ملاقات ها و جلسات با مسئولان استان و شهرستان اشاره کرد و افزود:جلسه و ملاقات با مسئولین ملی ۴۳۲ مورد،با مسولین استانی ۵۳۵ مورد ،مسولین دو شهرستان ۷۵۲ مورد و جلسه با شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر ها و روستاها: ۳۰۵ موردمی باشد.

وی با اشاره به مکاتبات انجام شده درخصوص مشکلات مردم در دفاتر افزود:کل نامه هایی که مردم به دفاتر وی ارسال کرده اند۱۹ هزار و ۶۹۵ می باشد وکل نامه هایی که از دفتر وی به مردم ارسال شده است سی هزار و ۳۴۴ نامه است.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ضرورت قدردانی از خون پاک شهدا تاکید کردو افزود:در این مدت چهار ساله به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی برخوار،شاهین شهر و میمه با ۵۱۳ خانواده شهید۷۸ جانباز دفاع مقدس دیدار داشته است و همچنین ۱۵۲ بار در گلزار شهدای شهرها و روستا های دو شهرستان حضور داشته است.

حاجی ادامه داد:کل جلساتی که با سفیران خدمت گذار برگزار شده ۷۶ مورد،تعدا کل همنشینی ها ۳۵۱ موردو تعداد جلسات برگزار شده با گروه های مشورتی محلی و تخصصی ۱۶۶ مورد می باشد.

۵- با پیگیری های حاجی:

۷۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار به دو شهرستان تخصیص یافته است

مهناز طغیانی-طلوع برخوار:۷۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار برای دو شهرستان تخصیص یافته است که بیش از ۳۵ میلیارد تومان آن دریافت و هزینه شده است.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار طلوع برخوار با اشاره به بخشی از اعتبارات تخصیص یافته به دو شهرستان گفت: ۴ میلیارد ریال اعتبار برای برق رسانی به مسکن مهر شاهین شهر و وهمچنین ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار برای هوشمند سازمدارس شهرستان اخذ شده است.

حسینعلی حاجی افزود:از دیگر اقدامات وی تخصیص یارانه سه میلیون ریالی و تخفیف پنج میلیون ریالی برای هرواحد مسکن مهر در دوشهرستان، تخصیص اعتبار برای ساخت مسجد و مدرسه در مسکن مهر شاهین شهر و دولت آباد می باشد.

وی در ادامه گفت: کاهش۵۰۰ میلیارد تومانی مالیات استان اصفهان در سال ۹۳ وتخصیص اعتباری برابر ۷۲ ونیم میلیارد تومان که بیش از ۳۵ میلیارد تومان از آن برای دوشهرستان دریافت و هزینه شده است از جمله اقدمات مهم وی بوده است.

نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود:روکش آسفالت قسمتی از اتوبان اصفهان به تهران با اعتبار ۸ میلیارد تومان انجام و ۴۲۰ تن قیر رایگان برای روستا ها و شهرهای بخش میمه گرفته است.

حاجی با اشاره به به متروی شاهین شهر گفت: مصوبه شورای عالی ترافیک کشور برای متروی شاهین شهر و موافقت وزارت کشور اخذ کرده و باارسال به سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایجاد در ردیف بودجه ملی و مطالعه در زمینه مسیر مترو شهرستان گز و برخوار نیز انجام شده است.

وی در ادامه افزود:نصب خودپرداز در کمشچه،امامزاده نرمی، محسن آباد ،شاپورآباد ،محله های خانه کارگر و شهید ردانی پور شاهین شهر ، ایجاد کیوسک ۱۱۰ در شهرک سیمرغ ا یجاد کلانتری در شهر دستگرد و راه اندازی کلانتری شهر لایبید، احداث میدان در سه راهی محسن آباد و حل معضل ۳۵ ساله در این نقطه حادثه خیز نیز از دیگر اقدمات است که در دوره نهم مجلس شورای اسلامی انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور ارتقای ادارات دو شهرستان گفت:اداره تعزیرت در شهرستان برخوار ایجاد شده و دفتر صنعت معدن و تجارت شهرستان برخوار به اداره مستقل با چارت سازمانی ارتقا یافته و همچنین اداره امور مالیاتی دو شهرستان از نمایندگی به معاونت ارتقا یافته است.

۶- ویژگی های فردی و سوابق اجرایی حاجی

مهناز طغیانی-طلوع برخوار:آگاهی از سوابق کاری و همچنین ویژگی های فردی نامزدهای انخاباتی اهمیت بسیاری دارد ،حسینعلی حاجی نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به بیان سوابق کاری و همچنین ویژگی های فردی خود پرداختند.

سوابق کاری و اجرایی خود را قبل از اینکه نماینده نهم مجلس شورای اسلامی شوید ذکر کنید ؟

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت سیاسی خودعلیه رژیم شاهنشاهی در گفت و گو با خبرنگار طلوع برخوارگفت:در مقطعی از زمان جنگ تحمیلی همراه پدرو سه برادر خود در جبهه حضور داشته است.

حسینعلی حاجی بااشاره به کسب عنوان های خود درر کشور افزود، عنوان فرمانده نمونه ناحیه بسیج درکشور و همچنین عنوان فرماندارنمونه درجشنواره کشوری شهید رجایی(دو مرتبه) کسب کرده است.

وی ادامه داد:در انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی باثبت رکورد بی سابقه در۹دوره رای آورد و به عنوان نماینده نهم مجلس شورای اسلامی برخوار ،شاهین شهر ومیمه به مدت چهار سال فعالیت داشته است.

ویژگی های شخصیتی خود را ذکر کنید؟

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در توضیح ویژگی های فردی خودگفت: : شرکت در مناظرات مختلف تلویزیونی ، گفتگوهای خبری شبکه دو و مناظرات رادیویی درخصوص مباحث ملی نشانده این است که به عنوان چهره ملی شناخته شده است.

حاجی با بیان اینکه فردی خداترس و منضبط است افزود: به دلیل عدم غیبت ، عدم تاخیر در طول دوره نمایندگی و همچنین شرکت در کلیه رای گیری ها و بحث ها چه درصحن علنی وچه کمیسیون بودجه، جزء ۱۰ نفر اول مجلس شناخته شده است.

حاجی در ادامه گفت : دفاع از انقلاب، نظام ، ولایت وحقوق حقه مردم وعدم معامله بر سر این اصول(نمونه: شکایت از رئیس و هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون اصل۹۰ و محکوم شدن آنها)،موضع گیری صریح وسریع در بزنگاهها- صحبت و نطق به موقع و به هنگام در موافقت و مخالفت در مباحث گوناگون از جمله عوارض واردات،حق کشاورزان ،حقوق هسته ای و ….نشان دهنده شجاعت وی می باشد.

وی با اشاره به عملکرد خود در پست های مدیریتی افزود: سابقه اجرایی در پست های مدیریتی از جمله فرمانداری شهرستان کاشان،معاونت استاندارو همچنین حضورموثر در کمیسیون های مربوطه و اظهار نظر در رابطه با موضوعات نشان دهنده تخصص وی می باشد.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: در دوره نهم نماینده مجلس شورای اسلامی در سفر استانی سال ۹۳ رئیس جمهور از ایشان دعوت کرده و دکتر روحانی به این منطقه سفر کرده است و تا کنون از وزرا و معاونان آن ها و وروسای سازمانهاونهادهای کشور برای رسیدگی به مشکلات دعوت کرده است.

وی در پایان گفت:فردی خداترس، ساده زیست ،اهل مشورت دلسوز و وقت گذار برای مردم ، اصیل ومعتقد، عدالت محورنیز هست.

۷-حسینعلی حاجی بر ضرورت رفع مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان ها تاکید کرد

مهناز طغیانی-طلوع برخوار: مشکلات بیمه ای، مالیاتی و نقدینگی واحدهای تولیدی شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه در دوره نهم مجلس شورای اسلامی پیگیری شد.

نامزددهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار طلوع برخواربا اشاره به اینکه در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چهار وزیر استیضاح شده اند گفت:استیضاح وزیران از جمله اختیاراتی که به مجلس شورای اسلامی داده شده‌است تا در مواردی که صلاح می‌دانند، اقدام به عزل وزرای کابینه کنند .

حسینعلی حاجی افزود:استیضاح وزیر علوم،تحقیقات و فناوری که انجام شده و رای آورده است و وزیر نیرونیز به دلیل عدم تلاش درتامین آب کشاورزی استیضاح شده که هنوزنتیجه آن مشخص نشده است.وزیر ورزش و جوانان(دولت دهم)   ، وزیر راه وشهرسازی همچنین از وزاریی هستند که استیضاح شده اند.

وی با اشاره به اهمیت بیان مسائل و مشکلات با وزیران ادامه داد :با توجه به دغدغه‌های کشاورزان در خصوص سهمیه آب چاه کشاورزی از وزیر نیرو در صحن علنی در خواست کرده این موضوع را جدی بگیرند ودر جهت رفع آن اقدام کنند و همچنین به وزیر وزرش و جوانان به جهت دراختیار نبودن کمترین اعتباری برای هیئت های ورزشی شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار تذکر داده است.

نامزددهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۱۸۶ تذکر کتبی به وزرا داده است در ادامه گفت: با توجه به ضرورت تصویب سهم آب حق اشتراکی های کانال برخوار در شورای عالی آب این موضوع را به صورت مکتوب با وزیر نیرو در میان گذاشته است.

حاجی افزود:به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص ضرورت رفع مشکلات بیمه ای، مالیاتی و نقدینگی واحدهای تولیدی شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار و همچنین به وزیر اقتصاد درخصوص پرداخت وام ازدواج به جوانان تذکراتی داده است.

وی در ادامه گفت:مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد و در این راستا نماینده این شهرستان سه تحقیق و تفحص در دستور کار خود قرار داده است

نامزددهمین دوره مجلس شورای اسلامی افزود:طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست به منظورارزیابی عملکرد این سازمان در مقابله با ریزگردها امضاکرده است.

حاجی افزود: تحقیق و تفحص از پالایشگاه های کشور و همچنین ارائه دهنده محورهای تحقیق و تفحص از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوراز جمله اقدام ها وی در این راستا می باشد.

۸-به همت نماینده نهم مجلس شورای اسلامی

دو هزار و ۵۰۰ جوان در واحدهای تولیدی و صنعتی مشغول به کار شدند

مهناز طغیانی- طلوع برخوار: بدون شک نیاز جوانان به شغل یک نیاز ضروری است و بهبود اشتغال، به معنای رونق چرخه تولید و کسب درآمد، بیشتر است و افزایش سطح درآمد، زمینه ارتقای رفاه و آسایش می شود .

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه اصلی خانواده ها در خصوص اشتغال گفت:در دوره نهم مجلس شورای اسلامی سعی کرده است در راستای ایجاد اشتغال اقدمات موثری انجام دهد.

حاجی افزود : بیش از پنج هزار جوان جویای کار را به واحد های تولیدی و صنعتی معرفی کرده است که تقریبا نیمی از آن ها در این واحد مشغول به کار شده اند.

وی با اشاره به اهمیت رونق کشاورزی و ایجاد اشتغال در این زمینه گفت:تخصیص آب کانال کشاورزی پس از سالها باعث رونق کشاورزی و اشتغال به کار دوباره، برای ۳۰ هزار خانوار کشاورز شده است.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت:مجوزهای گوناگون درمنطقه ویژه اقتصادی، کیمیا شهر، صنعت خودرو، شهرک چاپ و نشرو… به منظور اشتغال زایی اخذ کرده است.

حاجی افزود:به صنایع موجود در دو شهرستان سرکشی و وضعیت آن ها را بررسی می کرده و در این مدت سعی کرده به مشکلات آن ها در خصوص بیمه،مالیات وتسهیلات بانکی رسیدگی و از اخراج کارگران جلوگیری کند.

وی با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گزار در جهت ایجاد اشتغال گفت:جلسات هفتگی به منظور رفع موانع تولید و جذب سرمایه گذار درهر دو فرمانداری برگزار شده است.

حاجی ادامه داد:به منظور ثبات و پایداری اشتغال و رفع موارد و مشکلات مالیاتی ، بیمه و نقدینگی شرکت هایی از قبیل گیتی پسند ، گلبهار، شیشه امید شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان برخوار از شاهین شهر و میمه جداسازی شده است.

نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به مجوزهای اخذ شده به منظور رونق اشتغال در شهرستان گفت:اخذ مجوز از هیأت دولت در خصوص ایجاد صنعت تولید خودرو و ایجاد شهرک های نمایشگاهی غیر آلاینده در محور اتوبان معلم، اخذ مصوبه هیئت دولت درخصوص ایجاد شهرک چاپ ونشردربرخوار و قلمکاران برای شهر خورزوق و همچنین مجوز کمیا شهر از دولت با اشتغال بیش از ۳ هزار نفر گرفته شده است.

حاجی افزود:اخذ مصوبه منطقه ویژه اقتصادی هوایی از هیئت وزیران و تقدیم لایحه به امضای رئیس جمهور به مجلس و تصویب در کمیسیون تخصصی اخذ کد جداگانه و جدا سازی شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان برخوار از شاهین شهر و میمه از اقدامات وی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *