آخرین اخبار

پیگیری مشکلات بازنشستگان نیروهای مسلح در دیدار بامعاون وزیر دفاع

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با سردارطلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع دیدار و درخصوص بازنشستگان نیروهای مسلح به گفتگو نشست. حسینعلی حاجی ضمن تلاوت آیه ای از کلام الله مجید عنوان نمود: چند وقت پیش با عزیزان بازنشسته […]

اشتراک گذاری
11 دی 1394
کد مطلب : 20669

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی با سردارطلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع دیدار و درخصوص بازنشستگان نیروهای مسلح به گفتگو نشست.

حسینعلی حاجی ضمن تلاوت آیه ای از کلام الله مجید عنوان نمود: چند وقت پیش با عزیزان بازنشسته که با درجه سرهنگی بازنشسته شده اند و اکثراً از نیروهای هوایی و هوانیروز و دیگر یگانهای نظامی بودند جلسه ای داشتیم و در خصوص مشکلات و نیازهای آنان و ذهنیتی که در پرداختها و حقوق های باز نشستگی برای آنان ایجاد شده بحث و تبادل نظر کردیم .

وی خاطرنشان کرد:در شاهین شهر دو سایت مسکونی با وضعیت ویژه وجود دارد و بیشتر افراد نظامی بعد از بازنشستگی این شهر را جهت سکونت انتخاب می کنند و این شهرستان دارای ۳ کانون از جمله کانون بازنشستگان سپاه، ارتش و ناجا بوده و نرخ مهاجرت به این شهرستان هم بسیار بالاست ضمن اینکه دانشگاه مالک اشتر و هسا نیز از جمله این مراکز نظامی می باشند یکی از مشکلات این است که مجموعه مسکونی شهید مطهری دانشگاه مالک اشتر، نیاز به زمین و ساختمان دارد وکانون بازنشستگان شاهین شهر در ساختمانی قدیمی مستقر می باشد.

ضمناً در این جلسه آقای حاجی مشکل شخصی چندین نفر از پرسنل نظامی را که به وی مراجعه نموده بودند مطرح کرد.

سرهنگ حسین زاده رکنی رئیس کانون بازنشستگان آجای شاهین شهرتوضیحات لازم را در خصوص قانون مدیریت خدمات کشوری و اجرای آن برای بازنشستگان نیروهای مسلح ارائه نمود و خواستار رسیدگی و توجه جدی شد و از پیگیری های ویژه و حضور مستمر آقای حاجی و ارتباط ایشان با بازنشستگان نیروهای مسلح تشکرو قدردانی نمود.

وی خطاب به سردار طلایی نیک گفت: در بحث اجرایی مدیریت خدمات کشوری و در بحث حقوق و مزایا مشکل داریم و در روزهای اجراء هیچ نظر خواهی از کانونها به عمل نیامده است و پرداختیها دارای تفاوتهای زیادی می باشد به خصوص تفاوت دریافتهای بازنشستگان قبل از سال ۱۳۸۶ و بعد از سال ۱۳۸۶ که امید است در این مورد فکری شود.

رئیس کانون بازنشستگان آجای شاهین شهر افزود: مدرک تحصیلی بازنشستگان لحاظ نشده که باید تجدید نظر شود، مدیریتها و مدارج شغلی مدنظر قرار نگرفته و همچنین مواد ۶۴ اجرایی نشده است.

در ادامه این جلسه سردار طلایی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع ، ضمن خوش آمدگویی به حضار خاطرنشان کرد: آقای حاجی از حامیان صادق و پروپا قرص جامعه لشگری و نیروهای مسلح می باشد و در مجلس و هرجا که لازم بوده از نظام دفاعی و شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح دفاع کرده و اهتمام ویژه به نیروهای مسلح و بازنشستگان داشته و روحیه بسیجی و بسیار فعال در پیگیریها دارد.

وی در پایان افزود: بنده نیز به مشکلات ، کمبودها و نیازهای بازنشستگان و نیروهای مسلح واقف هستم و این موضوع را در جلسات با وزراء و دیگر مسئولین مطرح نموده ام و پیشنهاد اصلاح فصل ۱۳ بخش دفاعی را داشته و پیش نویس موارد را برای اصلاح به کانونهای بازنشستگان فرستادیم تا نظرات خود را ارائه دهند و این لایحه بعد از لایحه بودجه مهمترین لایحه ای است که دولت به مجلس ارائه خواهد داد و باید در قوانین قبلی بازنگری شود و بعد از بازنگری قانون جدید که جامع و کامل می باشد جایگزین و اجرایی شود. ما کلیه موارد مورد اختلاف را پیگیری می کنیم تا به صورت جامع اصلاح شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *