آخرین اخبار

پاسخ وزارت صنعت، معدن و تجارت به سوال مطروحه آقای حاجی

حماسه سازان ، محمد رضا نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۹۴/۷/۵در خصوص اینکه چرا از هرج و مرج واردات لوازم خانگی شرکتهای ال جی و سامسونگ در ایران که به انحاء مختلف […]

اشتراک گذاری
07 دی 1394
کد مطلب : 20604

حماسه سازان ، محمد رضا نعمت زاده وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به سوال نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی که در تاریخ ۹۴/۷/۵در خصوص اینکه چرا از هرج و مرج واردات لوازم خانگی شرکتهای ال جی و سامسونگ در ایران که به انحاء مختلف انجام می شود جلوگیری نمی شود و تولید کننده داخلی حمایت نمی شود، بود پاسخ گفت.

وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوال آقای حاجی آورده است:

شرکت تکوین الکترونیک و سام الکترونیک ( با برند سامسونگ) و گلدیران ( با برند ال جی ) دارای پروانه بهره برداری برای تولید انواع لوازم خانگی بوده و تولیدات شرکتهای فوق الذکر با کد اختصاصی ایران، در شماره سریال درج شده بر محصولات موجب تمایز و شناسایی محل تولید کالا در مراکز عرضه می باشد.عمق ساخت داخل محصولات با برند ( سامسونگ) در محصول یخچال فریزر حدود ۲۵ درصد، ماشین لباسشویی ۵۰ درصد، جاروبرقی ۳۵ درصد می باشد. همچنین عوق ساخت داخل محصولات با برند (ال جی) در محصول یخچال حدود ۲۵ درصد،ماشین لباسشویی ۳۰ درصد، جاروبرقی ۳۰ درصد و تلویزیون ۳۰ درصد می باشد.

صنعت لوازم خانگی به منظور استفاده از فن آوری روز، از طریق همکاری با برندهای مورد نظر، تولید در مقیاس اقتصادی و ارتقای کیفیت محصولات را در برنامه خود دارد. لذا در چارچوب ضوابط و مقررات جاری و به صورت تدریجی واردات اجزاء و قطعات از طریق تولید کنندگان لوازم خانگی با برنامه داخلی سازی تدریجی انجام می شود. همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری تشکلهای صنعتی و صاحب نظران نسبت به تهیه برنامه راهبردیده ساله لوازم خانگی در سال جاری اقدام نموده است که امیدوار است با اجرای این برنامه و حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی برعکس گذشته در اینده شاهد صادرات لوازم خانگی در مقیاس قابل قبول باشیم.

013

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *