آخرین اخبار

گزارش یک روز تعطیلی دیگر

حماسه سازان ، امروز جمعه ۹۴/۹/۲۰و ۲۹ صفر المظفر ۱۴۳۷ و روز مابین رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع)(پنجشنبه) و روز شهادت امام رضا (ع) (شنبه) است. از قبل اکیپی از صدا و سیما به قصد ساخت مستندی از زندگی، نحوه فعالیت وساده زیستی نماینده مردم شریف شهرستان های […]

اشتراک گذاری
02 دی 1394
کد مطلب : 20529

حماسه سازان ، امروز جمعه ۹۴/۹/۲۰و ۲۹ صفر المظفر ۱۴۳۷ و روز مابین رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت سبط اکبرش امام حسن مجتبی (ع)(پنجشنبه) و روز شهادت امام رضا (ع) (شنبه) است.

از قبل اکیپی از صدا و سیما به قصد ساخت مستندی از زندگی، نحوه فعالیت وساده زیستی نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی هماهنگ کرده اند تا بخش هایی از این مستند را که به سفارش یکی از شبکه های سراسری سیما و به منظور امید بخشی به مردم عزیز کشورمان که در کشاکش اخبار اختلاس ها، مسئولینی هستند از جنس مردم که از امکانات مباح بیت المال نیز استفاده نمی کنند، ساخته      می شود فیلمبرداری کنند.

هنوز آفتاب ندمیده که صحنه خروج آقای حاجی از منزل تصویر برداری می شود و به قصد انجام ملاقات مردمی در دفتر بخش میمه حرکت می کنیم نرسیده به مورچه خورت، سرمایه گذاری که دچار یکی از هزاران خم و پیچ سرگردانی اداری شده است منتظر ماست تا براساس قرار قبلی بصورت میدانی وضعیت بوجود آمده را بررسی کنیم به نظر می رسد از ساعت قرار (۷ صبح) خیلی دلشاد نیست اما اینکه یک نماینده مجلس برای کارش اهمیت قائل شده خیلی با عجله مطالبش را عنوان می کند و تمام مطالباتش را یکجا و تند تند مطرح می نماید.

حاجی براساس رویکرد استفاده بهینه از زمان، داخل خودرو مشغول پاسخ دادن به صدها پیامکی است که از روز گذشته موفق به ارسال پاسخ یا ارجاع آنها به مسئولین نبوده است.

به میمه می رسیم و حالا آفتاب بی رمق صبحگاهی هم ،زورش به سرمای سخت این سرزمین نمی رسد ،وارد دفتر می شویم حدود ۱۰ نفر قبل از حضور ما آمده اند و تا پایان ملاقات عددشان به ۲۸ نفر می رسد از روستاها و شهرهای مختلف جهت طرح مشکلات شخصی و پیگیری امور عمومی محل شان با نماینده ملاقات می کنند.

ساعت حدود ۳۰/۹ صبح است و حاجی جهت شرکت در یک جلسه سیاسی در استان راهی اصفهان می شود و اکیپ فیلمبرداری قسمتی از تصویرهای مربوطه را در بخش میمه ضبط می کند، شرکت تعاونی کشاورزی گلستان میمه، مصاحبه باتعدادی از جوانان بخش، چهار راه در حال احداث قاسم آباد و … گوشه ای از سوژه های گروه رسانه ای صدا و سیما بود.

دانشکده فنی شاهین شهر که پیگیری احداثش توسط حسینعلی حاجی صورت گرفته ، مقصد بعدی است، پس از اقامه نماز، مسعودی رئیس این دانشکده توضیحاتی در خصوص تلاش های انجام شده و ایده جالب نماینده مردم در مجلس درایجاد وراه اندازی این واحد دانشگاهی ارائه کرد و همگی باتفاق آقای حاجی به دیدار خانواده شهید ناصر شاه نظری می رویم.

پدر شهید به گرمی استقبالمان می کند و حاجی را نماینده ای ولایتمدار، انقلابی و پر تلاش معرفی می کند، جلوی دوربین دچار استرس شده ولی اذعان می کند که جنس حاجی با جنس مردم و خانواده شهدا یکی است، از باز شدن آب کانال بسیارخرسند است و اینکار را به مثابه باقیات الصاحات عنوان کرده و تداوم خدمت ایشان را از خدا مسألت می کند.

حاجی نیز از این خانواده عزیز که یکی دیگر از فرزندانش جانباز و دیگری رزمنده دفاع مقدس است به عنوان چشم و چراغ یاد می کند و از پدر و مادر شهید می خواهد برای توفیق خدمت و ادامه راه شهدا برایش دعا کنند.

به شهر گز برخوار می رویم و حاجی از یک خانواده مستمند به همراه مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین شهر و میمه دلجویی می کند، گرفتاری مهمی زندگی این خانواده سادات بدون سرپرست را دچارمشکل کرده است و ایشان راه حلی را پیشنهاد می کند.

حاجی به روستای علی آباد ملا علی می رود و پس از شرکت در یک جلسه به شهر شاپور آباد می رویم، تا نمونه ای از یک خانواده ایثارگر درس آموز را به تماشا بنشینیم، مادر اولین شهید این دیار که یک اتاق خشت و گلی تمام زندگی اوست ، حمام و آشپزخانه ندارد و حتی آب گرم هم در این سرمای سوزان ندارد، یک دستشویی با دیوار یک متری بدون در، کنار حیاط ساخته شده است و اتفاقاً این مادر شهید هیچ توقعی هم ندارد!! ( در کنار همه نداردها)اما آیا مسئولین امر هم، هیچ احساسی ندارند؟!

پیرزن از اینکه حاجی قبلاً هم به او سرزده اظهار خوشحالی می کند، با اصرار چای به وی تعارف میکند و پافشاری ایشان را برای پیگیری وضعیت مسکن رد می کند با آرامشی می گوید: اگر می خواستند تا حالا درست کرده بودند حتماً نخواسته اند. اذان مغرب را می گویند و نماینده با کسب اجازه از صاحبخانه نماز اول وقت را با قطع تصویر برداری تلویزیونی اقامه می کند.

یوناتن بت کلیا نماینده مسیحیان آشوری مهمان هم کیشان شاهین شهری خویش است و حاجی به رسم احترام، گروه را ترک و به استقبال وی می رود تا بعد از شرکت در مراسم آنها در یادواره شهدای مورچه خورت حضور یابد.

ساعت حدود ۲۰ است و مردم اسلام آباد مراسم وداع با مدافع حرم اهل البیت (ع) شهید مرتضی زارع را برگزار می کنند و حسینعلی حاجی هم حضور در این جلسه را برخود واجب می داند.

در انتها به منزل ایشان می رویم و مصاحبه با خانواده این مجاهد نستوه در خدمتگزاری به مردم، آخرین سکانس روز جمعه است تا روز یکشنبه که در تهران بقیه ماجرا را در صحن علنی، کمیسیون برنامه و بودجه و مصاحبه با همکاران وی دنبال کنیم و این جملات نقش بسته بر ذهن من است که همسر وی زود منزل آمدن وی را در این روز،تعجب برانگیز و حضور داشتن فقط یک روز کامل در خانه را از ابتدای شروع مسئولیتش بعنوان یک آرزو مطرح می کند و کارگردان که مات و مبهوت این سخنان شده است…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *