آخرین اخبار

جلسه با مشاورین املاک شاهین شهر و میمه

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مورخ ۹۴/۹/۹در جمع مشاورین املاک شاهین شهر و میمه حضور یافت و در حضور رئیس امور مالیاتی شهرستان بهموضوعات مالیاتی این اتحادیه رسیدگی کرد . حسینعلی حاجی از آقای علی عباسی رئیس اتحادیه و آقای خسروی رئیس اتاق […]

اشتراک گذاری
17 آذر 1394
کد مطلب : 20357

حماسه سازان ،نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی مورخ ۹۴/۹/۹در جمع مشاورین املاک شاهین شهر و میمه حضور یافت و در حضور رئیس امور مالیاتی شهرستان بهموضوعات مالیاتی این اتحادیه رسیدگی کرد .

حسینعلی حاجی از آقای علی عباسی رئیس اتحادیه و آقای خسروی رئیس اتاق اصناف که مرتب پیگیر بودند و این جلسه را تشکیل دادند تشکر وقدردانی کرد و افزود:روش بنده همین است که اگر شهروندی تماس بگیرد و یک مطلبی را عنوان کند و بنده به نتیجه برسم که باید رودر رو با مسول دستگاه اجرایی مربوط جلسه برگزار کنم این کار را انجام می دهم.

آقای حاجی در ادامه افزود: باید به سمتی پیش برویم که همه چیز شفاف باشد یعنی شفاف سازی کنیم خصوصاً مسائل مالی، که هرچه قدرمسائل شفاف و روشن باشد مشکلات جامعه کمتر می شود مثلاً همین لایحه ای که دولت برای شفاف سازی هزینه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا به مجلس ارائه داد بلافاصله بنده استقبال کردم و در رادیو اقتصاد به عنوان موافق طرح صحبت کردم.

حسینعلی حاجی به مشکلات مالیاتی پرداخت و افزود: ما در بحث مالیات یک مشکل کشوری، یک مشکل استانی و یک مشکل شهرستانی داریم، مشکل کشوری این است که استان اصفهان را به عنوان استان کاملاً برخوردار می دانند یعنی بعد از تهران بالاترین مالیات را از استان اصفهان می گیرند که بعنوان مثال در سال ۱۳۹۳ هزار میلیارد تومان بر مالیات استان اصفهان اضافه کردند و مالیات استان به ۴هزار میلیارد تومان رسید و با رایزنی هایی که در کمیسیون تلفیق و بودجه و همچنین اعتراضی که در صحن علنی به آقای ابوترابی کردم وپذیرش اعتراض بنده ، نهایتاً ۵۰۰ میلیارد تومان از کل سهم مالیات استان کم شد.

وی در ادامه به مشکل مالیاتی استان پرداخت و افزود: معمولا مدیر کل مالیاتی استان را از خود استان نمی گذارند و غالباً از جاهای دیگر می آورند و به خاطر همین برای اینکه تشویقش کنند سعی می کند اگر مالیات استان ۳ هزار میلیارد تومان باشد ۳۵۰۰ میلیارد از مردم بگیرد، و بنده مرتباً با وزیر اقتصاد، سازمان امور مالیاتی و آقای امیری این بحث را داریم.

آقای حاجی خاطرنشان کرد: بنده نمی گویم از مردم مالیات نگیرید بلکه می گویم عدالت رعایت شود یعنی از همه مالیات گرفته شود و کسی از دادن مالیات فرار نکند و در این میان ظلمی به کسی وارد نشود و چتر مالیاتی روی سر همه باشد.

وی در پایان ضمن بررسی موضوعات مالیاتی اتحادیه واخذ تصمیم در این خصوص، به سوالات حضار پاسخ گفت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *