آخرین اخبار

پیگیری احداث شهرک کیمیا شهر در دیدار با مهندس طرفه

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۴/۹/۲در تهران با آقای مهندس طرفه معاون استانداردیدار و گفتگو کرد. در این جلسه که آقای دیانی مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب، آقای مهندس عطریان فر مدیر گروه پتروشیمی شرکت انتخاب، آقای دکتر حقیقت پژوه […]

اشتراک گذاری
15 آذر 1394
کد مطلب : 20315

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۹۴/۹/۲در تهران با آقای مهندس طرفه معاون استانداردیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه که آقای دیانی مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب، آقای مهندس عطریان فر مدیر گروه پتروشیمی شرکت انتخاب، آقای دکتر حقیقت پژوه مسئول مطالعات فنی گروه پتروشیمی نیز حضور داشتند، آقای حاجی پیگیر احداث شهرک کیمیا شهر شد.

حسینعلی حاجی به موضوع احداث شهرک کیمیا در شهرستان برخوار اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده ۱۰ میلیارد تومان جهت طرحهای فاضلاب شهرهای گز، خورزوق، گرگاب و دولت آباد موافقت گرفته ایم که در صورت تکمیل طرح های فاضلاب، پساب آن می تواند مورد استفاده این شهرک صنعتی یعنی کیمیا شهر قرار گیرد و کشاورزان نیز آمادگی کمک به اجرای این پروژه را دارند و اگر موضوع آب این پروژه حل نشود قابلیت اجرایی ندارد، انشاالله با مساعدت آقای طرفه که به موضوع هم اشراف کامل دارند تأمین شود.

آقای دیانی نیز با اشاره به احداث کیمیا شهر و موضوع تامین آب مورد نیاز این شهرک گفت:خوراک این مجتمع گاز و آب می باشد و موادی که در این مجتمع تولید می شود آمونیاک است که مواد اولیه صنایع دیگر می باشد که بر پایه گاز طبیعی استوار است و نیز اشتغالزایی پایین دست این پروژه که به امر کشاورزی و تولیدات نساجی و صنعتی است کمک ویژه ای کرده ومنجر به اشتغالزایی برای ۳۰۰۰نفر بصورت مستقیم خواهد شد

وی در ادامه گفت: این مجموعه۶۶۰ هزار تن محصول در طول سال تولید می کند که با ۱۷ نوع واحد و محصول تولیدی که همه آنها به هم پیوسته می باشد سروکار دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی انتخاب به احتیاجات این پروژه اشاره کرد و گفت: آب مورد نیاز این شهرک ۳۰۰ لیتر بر ثانیه ، برق ۳۸۲ میلیون کیلو وات بر ساعت در سال می باشد و تامین گاز آن محدودیتی ندارد. جهت برق نیاز به پست ۶۳ کیلو ولت دارد و مبلغ سرمایه گذاری این پروژه ۵/۲ میلیارد دلار و فروش آن در سال ۵/۱ میلیارد دلار است.

در پایان آقای مهندس طرفه ضمن بیان مطالبی در خصوص وضعیت صنعت و مشکل آب در استان ،خطاب به مدیر عامل گروه صنعتی انتخاب گفت: شما نامه و درخواست خود را بدهید تا بنده موافقت آن را بگیرم، پروژه را فاز بندی کنید و فاز یک آن را شروع کنید و طرح کلی آن را آماده کنید.

وی اظهار امیدواری کرد در حد ۳۰۰ لیتر بر ثانیه آب مورد نیاز از محل پساب برای صنعت مذکور تأمین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *