آخرین اخبار

پیگیری ایجاد کیمیا شهر در استانداری

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت۸ صبح روز شنبه ۹۴/۸/۱۶با حضور در استانداری اصفهان و ملاقات با مهندس طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اقدامات صورت گرفته برای ایجاد کیمیا شهر در شهرستان برخوار را تشریح کرد. حاجی با اشاره به دانش […]

اشتراک گذاری
25 آبان 1394
کد مطلب : 20081

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ساعت۸ صبح روز شنبه ۹۴/۸/۱۶با حضور در استانداری اصفهان و ملاقات با مهندس طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، اقدامات صورت گرفته برای ایجاد کیمیا شهر در شهرستان برخوار را تشریح کرد.

حاجی با اشاره به دانش فنی موجود و ظرفیت های بالقوه برخوار برای ایجاد این واحد بزرگ گفت: در کیمیا شهر، گاز به فرآورده هایی همچون پروپیلن و حدود ۱۵۰ فرآورده دیگر که امروزه نیاز بسیاری از شرکتهاست تبدیل می شود و ظرفیت اولیه آن ۱/۶۰۰/۰۰۰ تن بوده که نیاز به تزریق روزانه ۶ میلیون متر مکعب گاز به این واحد است.

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان،هدف گذاری ایجاد اشتغال پایدار برای حدود ۳ هزار نفر را از برجستگی های این طرح بزرگ دانست و تصریح کرد: زیر ساخت های لازم برای راه اندازی کیمیا شهر که فاز اول و دوم آن نیازمند ۵۵۰ لیتر آب است عزم همگانی را می طلبد البته وزیر محترم نیرو دستور استفاده از پساب را برای اجرای این مهم داده اند ولی مساعدت مجموعه استان در این امر ضروری است.

حسینعلی حاجی با معرفی آقای دیانی بعنوان سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد کیمیا شهر که فاز اول آن اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون دلار نیاز دارد خواستار همکاری بیشتر استان با وی در این آشفته بازار سرمایه گذاری شد.

مهندس طرفه نیز با اظهار خرسندی از پیشنهاد و پیگیری این طرح مهم توسط آقای حاجی، برای هرگونه همکاری قول مساعد داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *