آخرین اخبار

حاجی : دولت زمینه توسعه زیرساخت‌های مطالعه در سطح کشور را فراهم کند

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روز کتابخوانی و اهمیت موضوع فرهنگسازی برای مطالعه در بین مردم در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان اظهار داشت: به هر حال امروزه علاوه بر مطالعه کتاب، صفحات دیجیتال و الکترونیک، بخشی از صفحات کاغذی […]

اشتراک گذاری
18 آبان 1394
کد مطلب : 19989

IMG12120682

حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روز کتابخوانی و اهمیت موضوع فرهنگسازی برای مطالعه در بین مردم در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان اظهار داشت: به هر حال امروزه علاوه بر مطالعه کتاب، صفحات دیجیتال و الکترونیک، بخشی از صفحات کاغذی را به خود اختصاص داده و اگر نوع مطالعات دیجیتالی نیز با بخش مطالعات کاغذی جمع شوند، نشان می‌دهد که در جامعه ما میزان مطالعه افزایش یافته است.

وی افزود: جامعه امروز ما، گرایش بیشتری به مطالعه صفحات دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی و بخش‌های دیگر پیدا کرده و روش‌های جدیدی برای مطالعه به وجود آورده است.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت غنی‌سازی محتوای شبکه‌های اجتماعی تصریح کرد: ما باید بتوانیم بار فضای مجازی خود را غنی‌تر کنیم و در کنار آن، مسئله کتابخوانی را نیز مد نظر قرار دهیم در نهایت مطالعه کتاب باید جایگاه خود را در جامعه داشته باشد.

وی با انتقاد از دوری جامعه از مطالعه و فرهنگ کتابخانی بیان داشت: در حال حاضر ما از فرهنگ کتابخوانی دور شده‌ایم و برخی افراد به دلیل فرصت کم و برخی دیگر به دلایل دیگر، نسبت به آن بی‌توجه شده‌اند.

حاجی دلیگانی به وظایف دولت در این حوزه اشاره کرد و افزود: دولت باید بتواند با جلسات کاربردی و فعال‌سازی جلسات نهادهای انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها و بخش‌ها در کنار کمک به تکمیل و آماده‌سازی سالن‌های مطالعاتی و ارائه کتب به روز، کمک کند.

وی با بیان اینکه امروزه سالن‌های مطالعاتی در حد مناسب و کافی در شهرستان‌های کشور وجود ندارد و جوانان به دنبال مکان‌های مناسبی برای مطالعه کتاب‌ها هستند، ادامه داد: در کنار این موضوع، امروزه کتاب‌های مورد نیاز افراد و نسل جوان کمتر در دسترس آنهاست.

نماینده مردم شاهین‌شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در حوزه کتاب و کتابخوانی اضافه کرد: کمک به صدا و سیما و رسانه‌ها برای ترویج و تبلیغ فرهنگ کتابخوانی و تشویق و ترویج آن از طریق هنر و در قالب فیلم‌هایی که می‌تواند این موضوع را به درستی در فرهنگ مردم و سبد مصرفی آنها جای دهد، از اهمیت بسیاری برخوردار است که دولت در این حوزه نیز باید اقداماتی جدی صورت دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *