آخرین اخبار

حاجی در مسجد جامع شاهین شهر: لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شاهین شهر در کمیسیون تخصصی مجلس تصویب شد.

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شامگاه روز پنجشنبه ۹۴/۸/۷، نماز جماعت مغرب و عشاء را در مسجد جامع شاهین شهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حافظی اقامه کرد و همنشین نمازگزاران این مسجد شد. حاجی، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت […]

اشتراک گذاری
09 آبان 1394
کد مطلب : 19901

IMG_6432

حماسه سازان ، نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی شامگاه روز پنجشنبه ۹۴/۸/۷، نماز جماعت مغرب و عشاء را در مسجد جامع شاهین شهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین حافظی اقامه کرد و همنشین نمازگزاران این مسجد شد.

حاجی، ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش، اظهار داشت: خیلی خوشبختم که امشب مژده ای را خطاب به شما عزیزان عرض کنم و آن اینکه با پیگیری های صورت گرفته کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شاهین شهر را تصویب کرد.

نماینده قوه مقننه در کار گروه اشتغال استان اصفهان، با تبیین جایگاه کار درجامعه و چالش بیکاری بعنوان مادر گرفتاریها گفت: از ابتدای شروع مسئولیتم، دغدغه اشتغال جوانان را داشتم و پس از بررسی به این نتیجه رسیدم که شاید بخشی از گره بیکاری با ایجاد یک منطقه ویژه اقتصادی دراین منطقه باز شود.

وی ادامه داد: از طرق مختلف و با رایزنی های گسترده، مطالعات این کار انجام شد و شهریور ماه امسال لایحه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی شاهین شهر با برند صنعت هوایی با امضای رئیس محترم جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. اکنون و پس از پیگیری های صورت گرفته کمیسیون تخصصی مربوطه یعنی کمیسیون اقتصادی این لایحه را تصویب کرده و انشاالله با دعای خیر شما در صحن علنی تصویب و برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

حسینعلی حاجی به سابقه قبلی خود در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: فرماندار کاشان که بودم به این موضوع فکر کردم و با سفر به سیرجان از نزدیک چگونگی فعالیت این مجموعه را مشاهده کردم آقای حسن پور نماینده سیرجان گفت: اگر یک نفر بیکار را پیدا کنید به شما جایزه می دهم و حضور صدها واحد صنعتی ایجاد شده در آنجا مشکل بیکاری را حل کرده است بنابراین با تلاش بسیار مصوبه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کاشان را سال ۸۹ اخذ و خوشبختانه خرداد ماه گذشته عملیات اجرایی آن در مساحت هزار و پانصد هکتار آغاز شد.

نماینده مردم شریف شهرستان های شاهین شهر و میمه و برخوار در مجلس شواری اسلامی مزایای منحصربفرد منطقه ویژه اقتصادی برای سرمایه گذاران را عاملی برای جذب آنها و ایجاد اشتغال پایدار دانست و تاکید کرد: اگر بتوانیم به کمک دستگاههای اجرایی ایجاد منطقه رادر مساحتی که حدود یکهزار و پانصد هکتار در نظر گرفته ایم به نتیجه برسانیم بسیاری از جوانان جویای کار که تحصیلات عالیه هم دارند مشغول بکار خواهند شد از سویی از مهاجرت سرمایه گذاران نیز جلوگیری خواهیم کرد چرا که مثلاً گروه انتخاب همین چند وقت پیش قصد ایجاد یک واحد را در یک منطقه ویژه اقتصادی خارج استان داشت و مدیر عاملش می گفت بهای تولید در منطقه ویژه، ۱۶ درصد کمتر از سایر نقاط است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *